[ad_1]

مزخرف در برابر ترافیک هسته ای

برچسب ها: # هسته ای ، # هسته ای ، # مزخرف

27 مارس 2021 | از: veritaholic | علوم پایه بدون شرح

(تد نوردهاوس ، م Instituteسسه دستیابی به موفقیت)

مشاهده متن اصلی

فیلسوف هری از فرانکفورت “به دلایل احمقانه”وی همچنین به تمایز بین دروغگوها و مزخرفات معروف است. فرانکفورت می گوید که دروغگوها به حقیقت واقعیت علاقه مند هستند و سعی در تحریف یا پنهان کردن آن دارند ، اما مزخرفات به حقیقت علاقه ندارند ، آنها فقط بر سودمندی اجتماعی تمرکز می کنند.

من اخیراً نمایشی از هریسون فل ، الکس گیلبرت ، جسی جنکینز و ماتئو میلدنبرگر توسط بنیامین سوباکول از گروه انرژی ساسکس را اجرا کردم که سال گذشته در Nature Energy منتشر شد ، با همکارانش. پژوهش تجزیه و تحلیل مجدد داده ها پایان نامه گزارش به یاد این بخش از فرانکفورت بود.

سوباکول و همکارانش می گویند مطالعه ای که سال گذشته منتشر شد نشان می دهد که انرژی هسته ای میزان انتشار کربن را کاهش نمی دهد. اما وقتی پل و همکارانش داده های ارائه شده توسط سوباکول را تجزیه و تحلیل کردند ، عکس این قضیه بود. آنها در خلاصه نوشتند: “با استفاده از داده های مشابه و مدت مشابه ، متوجه شدیم که انرژی هسته ای به میزان قابل توجهی به انرژی تجدیدپذیر کمک کرده است تا میزان انتشار CO2 به ازای هر نفر را کاهش دهد.”

در حقیقت ، برای درک این واقعیت حتی نیازی به تحلیل رگرسیون پیچیده ای نیستید که توسط محققان انجام شده است. فرانسه و سوئد کمترین میزان انتشار کربن در سرانه را در میان کشورهای بزرگ صنعتی دارند و 80٪ و 50٪ برق آنها از طریق انرژی هسته ای تأمین می شود. کشورهایی که نیروگاه های هسته ای می سازند رد پای کربن آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و خاموش شدن نیروگاه ها باعث افزایش انتشار کربن می شود ، همانطور که ژاپن و کالیفرنیا در دهه گذشته نشان داده اند.

اما در دهه های اخیر ، سوباکول و دیگر دانشمندان ضد هسته ای از بین بردن نیروگاه هسته ای باعث کاهش انتشار کربن می شود ،، انرژی هسته ای بیش از حد از سوخت های فسیلی استفاده می کند ،، مخصوصاً خطرناک، ذاتاً گران است، انرژی های تجدیدپذیر به تنهایی می توانند پاسخگوی 100٪ تقاضای جهانی انرژی باشندیکی پس از دیگری در مجلات دانشگاهی منتشر شد که برای تحقیقات با محتوای سوال برانگیز مورد بررسی قرار گرفت.

مردم ممکن است این گفته ها را مزخرف بنامند. با دریافت جایزه فرانکفورت ، دانشمندانی که مست ایدئولوژی مانند سوباکول هستند ، بیشتر دروغگو هستند تا مزخرف. نمی گویم درواقع دروغ می گویند. همچنین نمی توان گفت که تحقیقات آنها با رفتار ناشایست در دانشگاه سازگار است.

با این حال ، اگر به تاریخچه تحقیقات ضد هسته ای نگاهی بیندازید ، می بینید که سیستم بررسی همکار توسط دانشمندانی که ایدئولوژی اتخاذ شده و حکم دائمی آن را تضمین کرده اند ، به درستی کار نمی کند. دانش با انگیزه یک تعصب بسیار قوی در افراد است. مدت هاست که محیط بانان اظهار داشتند که انرژی هسته ای از سوخت های فسیلی مشکل سازتر است و با این حقیقت ناراحت کننده روبرو هستند که این انرژی در واقع گزینه بهتری برای کاهش انتشار کربن و مبارزه با تغییرات آب و هوایی است. در نهایت ، دانشمندانی مانند سوباکول از تکنیک های به اصطلاح آکادمیک مانند انتخاب مدل ، تحلیل رگرسیون و انتخاب داده های مغرضانه استفاده کرده اند.

از طرف دیگر ، نحوه کار مزخرفات کاملاً متفاوت است. برای هر گزاره ای که وانمود می شود مزخرف است ، به گونه ای عمل می کند که به نظر می رسد دیگران باور دارند ، بنابراین به جریان توافق با آن بپیوندید. اگر دانشمندان ضد هسته ای مانند سوباکول طبق استاندارد فرانکفورت دروغگو باشند ، همکاران و سردبیرانی که مزخرفات خود را بررسی و منتقل می کنند مزخرف هستند.

البته بررسی همکار عملی زمان بر و زمان بر است و برای آن غرامت دریافت نمی کنید. اما سوباکول به دلیل یک اشتباه جدی سه سال پیش این کار را به تنهایی انجام داد باید پس گرفته می شد نمی توانم توضیح دهم که آیا تحقیقات او می توانست پس از یک لمس سبک در مجله برجسته تری منتشر شود. اکنون است یک اشتباه آشکارمارک جاکوبسون فاش شده تحقیق 100٪ در مورد انرژی های تجدید پذیراین نه تنها در PNAS ، بلکه در سال جاری نیز ارائه شد جایزه بهترین تحقیقحتی نمی توانم توضیح دهم که آیا می توانم آن را بگیرم. بعلاوه ، اگرچه شواهد واضحی وجود دارد که انرژی هسته ای به اندازه کافی ایمن کار می کند و میزان انتشار کربن نیز کم است ، چرا چنین است؟ بحث های دیگر وی نمی تواند توضیح دهد که آیا مدام در رسانه های جمعی معرفی می شود یا خیر.

هیچ مدرک تجربی واقعی از مزخرفات گوه و انرژی وجود ندارد. در عوض ، این یک گفتمان اجتماعی بسیار قدیمی است که از این مزخرفات پشتیبانی می کند. یعنی یک گفتمان اجتماعی ایجاد شده با ادعای متخصصان اولیه حفاظت از محیط زیست مبنی بر اینکه جمعیت در حال رشد است ، مواد شیمیایی سمی است و رشد محدود است.

این گفتمان تقریباً به تمام استدلالهایی که امروزه در این زمینه وجود دارد مبنی بر اینکه برای مقابله با مشکل تغییرات آب و هوایی نیاز به گسست اساسی با گذشته است ، منجر می شود. ما باید با اقدامات ، انتخاب ها و عزم راسخ خود ، جهان را به طور بنیادی تغییر دهیم ، در این صورت بشریت ما شکوفا خواهد شد ، در غیر این صورت سوخت های فسیلی در آتش جهنم نابود می شوند.

در نتیجه ، این بحث محبوب درباره تغییرات آب و هوایی باعث می شود که تصور کنیم از طریق جنبش های اجتماعی ، مقاومت و سیاست های هوشمند تغییر آب و هوا ، می توانیم سیستم سیاسی و اقتصادی مبتنی بر کربن و انرژی را در این کره خاکی به طور بنیادی بازسازی کنیم. بیشتر بشریت که 7 میلیارد یا به زودی 9 میلیارد خواهد شد ، هنوز با سوخت های فسیلی زندگی می کند و به نظر نمی رسد در ذهن ما باشد. اگر آنها اراده سیاسی داشته باشند ، می توانند نوآوری سیاسی را از طریق توافق نامه های بین المللی ، یا از طریق قیمت گذاری کربن ، یا از طریق پیمان سبز جدید به واقعیت تبدیل کنند.

گناه اصلی انرژی هسته ای این است که به خوبی در روح جامعه صنعتی مدرن جای می گیرد. این نوید یک انرژی بی پایان را می دهد ، که پایه ای برای رونق اقتصادی و رشد جمعیت خواهد بود. اکثر افرادی که امروز پاسخ خود را نسبت به تغییرات اقلیمی جدی می گیرند می دانند که نمی توان واقعیت توسعه اقتصادی و رشد جمعیت را نادیده گرفت. با این وجود ، هنوز نتیجه ای از کاهش تاریخی انتشار کربن ، که می تواند دو هدف واقعی برای بودجه کربن و تغییر درجه حرارت جهانی را برآورده کند ، به دست می آید و به دلیل اینکه فناوری موجود ، انرژی هسته ای ، مطابقت ندارد مردم باور دارند

در عوض ، آنها در مورد فناوری هایی که هنوز وجود ندارند ، مانند ماشین های غول پیکر که مستقیماً کربن را از اتمسفر ، هواپیماهای مجهز به هیدروژن و ذرات سمپاشی گوگرد در استراتوسفر را از بین می برند ، صحبت می کنند. جنبش های محافظان و موسسات خیریه برای توسعه فن آوری های جذب کربن از زغال سنگ یا گاز طبیعی بسیار مفیدتر از تجدید نظر در انرژی هسته ای است. این ممکن است به این دلیل باشد که می تواند سوخت های فسیلی را گران تر و کاملاً تصادفی برای مقررات جهانی مالیات یا دی اکسید کربن مناسب تر کند.

البته ، انرژی هسته ای راه حل همه مشکلات نیست. شاید بتوانیم با استفاده از مواردی مانند فناوری جذب کربن یا انرژی هیدروژن پاک ، انتشار کربن را کاملاً از بین ببریم. با این وجود ، روشهای تکنولوژیکی کمی برای دستیابی به کربن زدایی اقتصاد جهانی وجود دارد و در صورت امکان ، این تنها آینده ای دور است. از طرف دیگر ، مسیر فناوری انرژی هسته ای قبلاً آزمایش شده است. انرژی هسته ای یک فناوری کم کربن است که تنها تلاش در کاهش قابل توجه انتشار کربن در اقتصاد صنعتی امروز را دارد ، قادر به انجام کارهایی مانند تأمین گرما برای اهداف صنعتی است که انرژی تجدید پذیر به راحتی نمی تواند انجام دهد.

کاهش قیمت انرژی بادی و خورشیدی تعجب آور است ، اما انرژی تجدیدپذیر ناپایدار به تنهایی نمی تواند اقتصاد جهانی را حفظ کند. اینکه آیا تمام شبکه های الکتریکی فقط با انرژی باد و خورشیدی قابل استفاده هستند ، اثبات یا آزمایش نشده است. علاوه بر این ، نیازی به ذکر نیست که برق ، اما بقیه انرژی جهان است که 80 درصد را تشکیل می دهد.

جدی ترین رسانه های خبری ، دانشگاهی ، دولتی و حتی سازمان های غیردولتی محیط زیست این را می دانند و از معتبرترین افراد هستند. سناریوی جهانی کربن زداییبیا دیگه مدل سیستم انرژیاین شامل نیاز به انرژی هسته ای برای کربن زدایی در سیستم های اقتصادی امروز است. با این حال ، ممکن است در این دنیای زامبی مانند گفتمان تغییر اقلیم ، نام آن را نشنیده باشید.

پاسخی برای تغییرات آب و هوایی که می تواند در دنیای واقعی موفق باشد ، از داستان یک شخصیت خارق العاده دور است که می تواند افراد پرحرف را به راحتی خیره کند. بلکه این کار از طریق مجموعه اقدامات امکان پذیر خواهد بود ، همانطور که تاکنون انجام داده ایم ، تا حدی نیز موفق بوده ، اما گاهی اوقات شکست می خورند و تا حدی به نظر می رسد مفقود شده اند. در این فرایند ، انرژی هسته ای ، گاز طبیعی ، ترسیب کربن و بر خلاف تصور انسان ، انرژی زیستی ، که تأثیر زیادی در محیط زیست دارد استفاده خواهد شد ، و غیره این نیاز به تلاش های دولت ، شرکت های بزرگ و زیرساخت های گسترده دارد. این امر به روح و حرکت مصرف کنندگان در جامعه صنعتی مدرن نیاز دارد و نه تنها در احساسات و فناوری بلکه در انباشت دانش و فناوری ، م institutionsسسات و رویه ها نیز به انقلابی آهسته نیاز دارد.

روزی همه خواهند فهمید که سوباکول ، جاکوبسون و دیگر دانشمندان ضد هسته ای چیستند. آنها فقط ایدئولوگ هایی هستند که توجه مردم را به خود جلب می کنند. اما آنچه مرا نگران می کند مزخرف است ، نه شما. این یک ناسازگاری است ، تئوری توطئه، آرمان گرایی غیرواقعی، افراط گرایی خالیبا آنها ، که خیلی سخت تر است.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *