[ad_1]

مکان MLB All-Star و حق رأی را تغییر دهید

برچسب ها: #MLB ، # سرکوب رأی دهندگان ، # گرند لیگ بیس بال ، # All-Star ، # جورجیا ، # فرماندار کمپ ، # سرکوب صدا

7 آوریل 2021 | از: ingppoo | ورزش ، سیاست بدون شرح

(وکس ، کامرون پیترز)

مقاله مرجع

پادکست Vox

دبیرخانه بیس بال MLB در ایالات متحده روز دوم اعلام کرد که برای بازی های All-Star در سال 2021 و پروژه های جدید در آتلانتا مسابقاتی برگزار نخواهد کرد. دبیرخانه MLB می گوید این تصمیم در اعتراض به هفته گذشته ایالت جورجیا ، محل استقرار آتلانتا ، برای تصویب اصلاحیه قانون حقوق رأی گرفته شد که رای دهندگان را برای رای دادن دشوار می کند.

با ادامه بیماری همه گیر COVID-19 ، داغترین موضوع در کنگره ایالات متحده در روزهای ابتدایی دولت بایدن ، موضوع قانون حقوق رأی است. جمهوری خواهان اصرار دارند که باید موانع لازم برای ورود به این کشور ایجاد شود تا از رای گیری تقلبی ، مانند شناسایی دقیق تر رای دهندگانی که برای رای گیری می آیند ، جلوگیری شود. این استراتژی بر اساس محاسبه بسیاری از افراد رنگین پوست است که تمایل زیادی به حمایت از حزب دموکرات در میان رأی دهندگانی دارند که اگر رای دادن برای آنها دشوار و ناخوشایند باشد ، تحت تأثیر قرار می گیرند ، مانند رای دادن از طریق پست دشوار یا کاهش مراکز رای دهی در مقابل ، دموکرات ها اصرار دارند که حرکت حزب جمهوری خواه باید به عنوان تهدیدی برای دموکراسی و حق رأی تلقی شود تا با شدت بیشتری تضمین شود.

در این میان ، دبیرخانه MLB حزب حاکم جمهوری خواه و فرماندار برایان کمپ را در مجلس قانونگذاری ایالت تحریم کرد و وقایع مربوط به جنگ آتلانتا استار و جنگ تازه کار را از بین برد. به دنبال تصویب این لایحه ، شرکت های مشهوری با دفتر مرکزی ، کارخانه ها و شعبه هایی در جورجیا مانند Delta Air Lines ، Coca-Cola و Microsoft ، بیانیه هایی را در محکومیت این لایحه یکی پس از دیگری صادر کردند.

(* مترجم: شركتهای نمایندگی گرجستان ، مانند دلتا و كوكاكولا ، از مرحله قانونگذار ایالت در بحث پیرامون اصلاحیه در بحث شركت كردند. پس از اطلاع از تمام جزئیات اصلاحیه ، فقط زمانی بود كه باد در سراسر كشور ناگهان تغییر كرد ذهن ها وقتی آنها بیانیه محکوم کننده ای را علیه قوانینی که حق رأی را سرکوب می کردند ، ابراز داشتند ، جمهوری خواهان در مجلس قانونگذاری ایالت اظهار داشتند که آنها خشمگین شدند و گفتند که این تجارت خیانت کرده و سر آنها را کتک زده است ، بنابراین با برخی از نمادهای انتقام ، آنها مدتهاست از لایحه ای را برای حذف بند تعلیق مالیات سوخت ارائه داد و یک نماینده مجلس گفت ، “من چندی پیش پپسی-کولا را امتحان کردم و طعم خوبی داشت”. شنیدن این مسئله در جورجیا سخت است ، جایی که کوکا کولا: شما می توانید Vox را بررسی کنید پادکست بارگذاری شده امروز ، توضیح داده شده در “MLB به جورجیا: شما بیرون هستید!”)

قانون جدید قوانین شناسایی با رای گیری پستی را سخت تر کرد ، رأی دادن را دشوار کرد و اختیارات اداره انتخابات را تا حد زیادی به قانونگذار ایالت منتقل کرد. کمیسیون انتخابات ایالتی در حال حاضر توسط جمهوری خواهان ، بیشتر قسمت کنگره اداره می شود و حزب جمهوری گرجستان برای اولین بار اعلام کرد که نمی تواند آب و غذا به رای دهندگان در صندوق های رای بدهد. (* مترجم: برخلاف مراکز رای گیری کره ای ، که معمولاً می توانید طی 10 دقیقه رأی دهید ، در ایالات متحده اغلب باید ساعت ها در صف منتظر بمانید.) قانون جدید اساساً مانعی در برابر رأی دهندگان کم درآمد و رأی دهندگان رنگی ایجاد می کند . در همین راستا ، پروفسور کاس کال از دانشگاه جورجیا این قانون را در یک کلمه محکوم کرد و آن را “ضد دموکراتیک” دانست.

ما تصمیم گرفتیم که بهترین راه برای آشکار کردن ارزشی که می خواهیم از طریق ورزش دریافت کنیم ، تعریف مجدد مکان های All-Star امسال و پروژه تازه کار است. اساساً لیگ برتر بیس بال از حق رأی دادن به همه آمریکایی ها حمایت می کند و با هر چیزی که باعث سرکوب یا تداخل در رای گیری شود مخالفت می کند. – بیانیه Rob Manfred ، کمیسر MLB

تاکنون نه تنها بیس بال بلکه سایر لیگ های ورزشی در اعتراض به تصمیمات ایالت یا شهر ، رویدادهای مهم را لغو یا تحریم کرده اند. آریزونا ، جایی که ققنوس واقع شده است ، توسط Super Bowl در سال 1993 تصرف شد. وقتی آریزونا روز مارتین لوتر کینگ را به عنوان تعطیلات پولی تعیین نکرد ، ارزشهای NFL را نقض کرد و سایت Super Bowl را به لس آنجلس منتقل کرد. در سال 2017 ، NBA برنامه بازی در ستاره ها در شارلوت ، کارولینای شمالی را لغو کرد. این اعتراض به مجلس قانونگذاری کارولینای شمالی بود که با تصویب لایحه ای مانع ایجاد توالت عمومی برای افراد دگرباش جنسی شد.

جمهوری خواهان بلافاصله از تصمیم MLB انتقاد کردند. فرماندار كمپ ، كه این لایحه را امضا كرد ، MLB را به “نتیجه فرصت طلبان سیاسی كه در برابر ترس از اینكه توسط تحریکات چپ چپ برده شود” متهم كرد. سناتورهای جان اوسوف و رافائل وارنوک ، دو سناتور برجسته فدرال جورجیا پس از یک درگیری نزدیک در اوایل سال جاری ، اظهار داشتند که این تاسف ناشی از تلاش جمهوری خواهان برای سرکوب رأی دادن است.

فرماندار كمپ و حزب جمهوری خواه در مجلس قانونگذاری ایالت در حال تغییر قانون هستند تا رأی دهندگان سیاه پوست را با مشكل مواجه كنند. همه این را می دانند ، حتی اگر شما مستقیماً از نژاد نام نبرید ، و البته قانونگذاران جمهوری خواه که قانون را تصویب کرده و تصویب کرده اند ، این را می دانند. حتی اقتصاد محلی نیز با حمله ای مهار که سعی در سرکوب حق رأی ، بنیان دموکراسی داشته است ، آسیب دیده است. “سناتور جان اوسوف”.

رئیس جمهور بایدن نیز گفت که “حق رأی حقی است که هرگز نباید نقض شود” و او به شدت از تصمیم MLB حمایت می کند. رئیس جمهور بایدن همچنین از قانون جدید رای گیری گرجستان به عنوان نسخه قرن بیست و یکم قانون بدنام نژادپرستانه جیم کرو انتقاد کرد و اینکه وزارت دادگستری فدرال به دنبال راه هایی برای جلوگیری از تلاش دولت برای سرکوب رأی دادن است.

برعکس ، ادعاهایی مبنی بر تحریم خود بیس بال وجود داشت. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین اصرار داشت: “بیایید محصولات همه شرکت هایی را که علیه این تصمیم عصیان کرده اند ، از جمله MLB را تحریم کنیم.” مجلس نمایندگان جف دانکن (جمهوری کارولینای جنوبی) تهدید کرده است که معافیت های ضد انحصاری قابل اعمال در لیگ های بزرگ را لغو خواهد کرد.

خطوط هوایی دلتا و کوکاکولا مستقر در جورجیا در روند بازنگری این لایحه نقش داشتند و هنگامی که اولین اصلاحیه قانون حق رای به اجرا درآمد ، واکنش مبهمی نشان داد. شرکت ها در آغاز موقعیت واضح تری می گیرند. قانونگذاری برای سرکوب حق رأی در درجه اول توسط حزب جمهوری خواه در قوه مقننه جنوب آغاز می شود و تگزاس نیز نماینده آن است. همچنین شرکت های زیادی در تگزاس مستقر هستند. از این میان ، خطوط هوایی آمریكا و Dell Technologies مخالفت خود را با اصلاحیه قانون حق رای (SB 7) كه در مجلس قانونگذاری تگزاس در حال بحث است ، آشكارا اعلام كردند. هدف این قانون پیچیدن رای گیری زودهنگام و رای گیری غیرحضوری است و در اول مجلس نمایندگان مجلس تصویب شد.

نظر هواپیمایی آمریكا را به روشنی بیان كنید. ما شدیداً با این اقدام (SB 7) و هر قانون دیگری که حق رأی آمریکایی ها را سرکوب می کند مخالفیم. ما به عنوان یک شرکت مستقر در تگزاس ، وظیفه داریم که باعث افتخار کارمندان و مشتریانی که از خدمات ما استفاده می کنند ، به شهر زادگاه خود در تگزاس باشیم. حق رأی یک حق مقدس است که نیاکان ما زندگی خود را وقف حفاظت و گسترش آن کرده اند. – خطوط هوایی آمریکا

AT&T و Southwest Airlines مستقر در تگزاس نیز بیانیه هایی را در سوم اعلام کردند که از حق رأی حمایت می کنند. (من مستقیماً به SB 7 اشاره نکردم)

در نگاه اول ، به نظر نمی رسد که قانون حقوق رأی مستقیماً مربوط به فعالیتهای تجاری باشد ، اما چون به شهرت ایالت یا شهر مربوط می شود ، نادیده گرفتن کامل آرا of شرکتها برای سیاست دشوار به نظر می رسد. جو اشتراوس ، که رئیس مجلس نمایندگان تگزاس بود ، روز سه شنبه در توییتر خود ابراز نگرانی کرد و گفت اجرای قانون حقوق رأی در برابر مخالفت های عمومی می تواند منجر به طوفان قابل توجهی شود.

شرکت های بزرگ ، که بخش کوچکی از مشاغل موجود در تگزاس را تشکیل می دهند ، علناً با تاخیر در رای گیری مخالفت کرده اند. تگزاس نباید در راه آهن جورجیا قدم بگذارد. ممکن است مشاغل به تگزاس متمایل نشوند زیرا به شهرت آن لطمه می زند ، که از بسیاری جهات برای شهروندان ایالتی خوب نیست. “جو اشتراوس ، یکی از مقامات سابق ایالت تگزاس.”

تحریم پی در پی شرکت ها همچنین می تواند در بحث در سایر مجالس قانونگذاری ایالتی که چنین قانونی وضع شده یا در جریان است ، تأثیر بگذارد. در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ، ترامپ ادعاهای کلاهبرداری و تقلب را به شکلی مطرح کرد که در مورد رئیس جمهور سابق ترامپ چنین نبود ، و بر این اساس لایحه ای برای سرکوب حق رأی در سطح ایالتی که جمهوری خواه حزب حاکم است پیشنهاد شد مهمانی – جشن. از 24 مارس ، در مجموع 361 لایحه محدود کننده رأی در 47 ایالت در ایالات متحده آغاز شده است که از رأی دادن رای دهندگان جلوگیری می کند. از این تعداد ، تگزاس ، جورجیا و آریزونا بیشترین پیشنهاد را دارند.

اگرچه شرکت ها و سازمان های زیادی که به طور فعال با سرکوب آرا مبارزه می کنند ، مانند MLB ، Twitter ، HP ، MLB ، PayPal ، Uber و بیش از 100 شرکت بزرگ ، بیانیه ای از اتحاد مدنی صادر کرده اند که سرکوب آرا در ایالات متحده را محکوم می کند. بخشی از بیانیه خارج شده است.

اگر رأی دادن دشوار شود ، مانند اینکه برای رأی دادن باید صبر کنید ، سیستم انتخاباتی ما بهبود نخواهد یافت و جای خود را به جای می گذارد. ما از رهبران منتخب در تمام ایالت ها و پارلمان های فدرال می خواهیم که سیاست های حزبی را کنار بگذارند و تلاش کنند تا اطمینان حاصل شود که هر شهروند آمریکایی می تواند به راحتی و با اطمینان برای دفاع از دموکراسی رأی دهد.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *