[ad_1]

توافقی بین دو فروشگاه عمده خرده فروشی روسیه انجام شده است

خرده فروش دوم از نظر گردش مالی بیش از 2.6 هزار فروشگاه از گروه Dixy خریداری می کند. برآورد فعلی تجارت تقریبا 93 میلیارد روبل است. این خرید تفاوت معاملات بین مگنیت و رقیب اصلی آن – X5 Retail Group را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

عکس: Ekaterina Kuzmina / RBC

عکس: Ekaterina Kuzmina / RBC

مگنیت با خرید فروشگاه های گروه دیکسی موافقت کرده است. به عنوان بخشی از این معامله ، 2612 فروشگاه دیکسی و همچنین 39 فروشگاه با نام تجاری مگامارت خریداری خواهد شد. برآورد اولیه تجارت به دست آمده – 92.4 میلیارد روبل.

پارامترهای اصلی معامله به شرح زیر است.

  • این معامله باید توسط سرویس ضد انحصاری فدرال تأیید شود.
  • پارامترهای نهایی به “تحقق تعدادی از شرایط توافق شده توسط طرفین” بستگی خواهد داشت.
  • برنامه ریزی شده تاریخ نهایی معامله – تا 31 آگوست 2021.، با در نظر گرفتن تمدید مهلت مهلت تا 30 سپتامبر “در شرایط خاص”.
  • فینال مقدار معامله منوط به “تعدیلات خاص استاز جمله به تغییر بدهی خالص و سرمایه در گردش خالص محاسبه شده در تاریخ بسته شدن معامله بستگی دارد. “
  • مگنیت قصد دارد خرید خود را با بودجه شخصی تأمین کند و خطوط اعتباری استفاده نشده موجود است.
  • بیشتر فروشگاه ها خریداری شده اند “دیکسی” – 1787 خرده فروشی در قالب “در خانه” – در مناطق مسکو ، سن پترزبورگ ، مسکو و لنینگراد واقع شده است. Megamart یک قالب بزرگتر است که عمدتا در منطقه Srdrdlovsk واقع شده است.
  • مساحت فروش کل دارایی های اکتسابی – e 854 هزار مربع مترکه از این تعداد حدود 778 هزار متر مربع فرم “فروشگاه رفاه” و 76 هزار متر مربع گزارش شده است – برای شکل “فروشگاه فوق العاده”. 90٪ از فضای خرده فروشی در قالب “فروشگاه رفاه” اجاره شده است و 74٪ از فضای خرده فروشی در قالب “سوپرمارکت” متعلق به آن است؛
  • دیکسی ادامه خواهد یافت به عنوان یک شخص حقوقی جداگانه و مغازه ها وجود دارد – تحت یک مارک تجاری موجود کار می کند… این زنجیره همچنین تیم خود را حفظ خواهد کرد ، از جمله ویاچسلاو سلطانوف ، بومی گروه شرکت های مرکوری ، که اکنون سمت مدیرعاملی گروه دیکسی را بر عهده دارد.
  • در معامله “آهنربا” همچنین پنج مرکز توزیع را به دست می آورد، با مساحت 189 هزار متر مربع.

چرا مگنت دیکسی را خریداری می کند

رئیس و مدیرعامل شرکت مگنیت ، ایان دونینگ تأکید کرد که این شرکت همچنان به تمرکز مستمر شرکت در رشد سودآوری با حاشیه سود بالا متعهد است. به نقل از دانینگ در یک نشریه بورس اوراق بهادار ، “اگرچه تمرکز اصلی ما روی رشد ارگانیک در تمام قالبهای اصلی ما باقی مانده است ، اما ما خوشحالیم که از این فرصت استفاده می کنیم تا با به دست آوردن یک برند قدرتمند از رشد بیشتر حمایت کنیم.”مگنیت پس از خبر خرید فروشگاه های دیکسی 4.5٪ رشد کرد

قبلا “آهن ربا” قول داده در سال 2021 حدود 2 هزار فروشگاه (ناخالص) افتتاح و 700 امتیاز ارتقا دهید ، هزینه سرمایه خرده فروش می تواند 60-65 میلیارد روبل باشد.

به گفته دونینگ ، این معامله فرصتی را برای تقویت موقعیت خود در بازارهای دو پایتخت فراهم می کند که از نظر استراتژیک برای گسترش بیشتر مگنیت در کشور مهم هستند. در نتیجه این معامله در مسکو و منطقه مسکو شرکت بیش از دو برابر حضور خود را تجربه خواهد کرد – از 3.8٪ فعلی بازار ، سهم آن به 8.2٪ افزایش خواهد یافت. در ناحیه فدرال شمال غربی ، عمدتا به دلیل سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد ، 6.6 درصد افزایش می یابد و به 19.6 درصد می رسد.

معامله آینده همچنین اختلاف بین مگنیت و رقیب اصلی آن – گروه X5 خرده فروشی (زنجیره ای Pyaterochka ، Perekrestok ، Karusel) را به حداقل می رساند. خرده فروش کراسنودار ، که از سال 2013 در خرده فروشی روسیه پیشرو است ، آن را در پایان سال 2017 از دست داد. در پایان سال 2020 ، X5 Retail Group 12.8٪ سهم بازار داشت (پی دی اف) با درآمد 1.973 تریلیون روبل ، در حالی که مگنیت سهمی دارد اختراع شده 10.9٪ از گزارشات شرکتها بدست می آید. برای 12 ماه سال 2020 ، مگنیت درآمد خود را سالانه 13.3 درصد افزایش داد و به 1.51 تریلیون روبل رساند. سود خالص خرده فروش دو برابر شده و به 37.8 میلیارد روبل رسیده است. از 31 دسامبر سال گذشته ، سطح بار بدهی 1 برابر بدهی / EBITDA است ، بدهی خالص 121.4 میلیارد روبل است. همانطور که در اعلامیه “مگنیت” اعلام شد ، درآمد حاصل از شبکه های “دیکسی” و “مگامارت” به 281.4 میلیارد روبل می رسد. و به ترتیب 17.4 میلیارد روبل.

سال گذشته ، دومین خرده فروش بزرگ در مجموع بیش از 21.5 هزار فروشگاه را اداره كرد كه از این تعداد 14.9 هزار فروشگاه در قالب “نزدیك به خانه” بودند. برای مقایسه ، در همان زمان گروه خرده فروشی X5 دارای 17700 فروشگاه خرده فروشی بود.


یک خرده فروش جدید تحت رهبری رئیس سابق مگنیت در روسیه ظهور کرداولگا نائومووا

چرا دیکسی فروخت

DIXY Holding Limited هلدینگ گروه دیکسی است و بخشی از گروه مرکوری خرده فروشی محدود (سابق DKBR Mega Retail Group Limited) ، سومین بازیکن بزرگ در صنعت خرده فروشی روسیه از نظر گردش مالی است. این به تازگی ، در سال 2019 ، در نتیجه ادغام دارایی ذینفعان دیکسی و شرکت Albion 2002 ، که مدیریت بریستول را به میلیاردرها نشان می دهد ، ظاهر شد. ایگور کسائف و سرگئی کاتسیف با زنجیره Chelyabinsk Krasnoe & Beloe توسط سرگئی استودننیکوف. گروه شرکتهای دیکسی یکی از قدیمی ترین شرکتهای خرده فروشی در روسیه است که در سال 1992 تاسیس شد ، ساختارهای کسایف در سال 2007 به مالکان مشترک خرده فروش تبدیل شدند.

سرگئی استودننیکوف توضیح داد که معامله با مگنیت به هیچ وجه تاثیری در کار زنجیره کراسنوی و بلوئه نخواهد داشت و سهام سهامداران Mercury Retail Group Limited در همان نسبت باقی مانده است.

همانطور که یک منبع آگاه از جزئیات معامله به RBC گفت ، دلیل فروش دارایی ممکن است تمایل شرکای Mercury Retail Group Limited برای تمرکز بر توسعه زنجیره های Krasnoe & Beloe و Bristol باشد. RBC برای اظهار نظر به شبکه Dixy مراجعه کرد.

مدیر کل INFOLine-Analytica میخائیل بورمیستروف مکمل بودن شبکه ها با یکدیگر را هم از نظر مساحت فروشگاه های قالب های اصلی تجاری و هم از نظر جغرافیایی متذکر می شود. این کارشناس گفت: “مگنیت آرزو داشت که سهام خود را در سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد و همچنین مسکو افزایش دهد و این معامله نباید مشکلی برای FAS ایجاد کند.”

وی همچنین یادآوری می کند که مرکوری خرده فروشی گروه محدود پس از آنکه زنجیره حاشیه سود خالص خود را در سال 2020 به شدت افزایش داد و رکورد سود را ثبت کرد ، دیکسی را در اوج ارزش خود فروخت. طبق برآوردهای INFOLine-Analytics در سال 2020 ، این رقم 7.2 میلیارد روبل بود. “در همان زمان ، سهامداران با خوشه های تجاری با رشد سریع روبرو می شوند و قالب های کمتری را مدیریت می کنند. اگر حداقل بخشی از درآمد حاصل از این معامله سرمایه گذاری شود ، آنها می توانند از پیشرفت سریع آنها اطمینان حاصل کنند “. میخائیل بورمیستروف گفت ، اما گفت که زنجیره غذایی ویکتوریا ، که در این معامله قرار نگرفت ، به احتمال زیاد به زودی فروخته خواهد شد .

Burmistrov اطمینان دارد که مگنیت در حفظ مارک Dixy ارزش زیادی دارد – در مناطق اصلی آنها ، تراکم فروش آنها در هر متر مربع بیشتر از خرده فروشان در کراسنودار است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *