[ad_1]

Vostochny Bank ، که صاحبان خود را تغییر داد ، پیشنهادی به سهامداران اقلیت ارائه داد

Vostochny Bank ، خریداری شده توسط Sovcombank در ماه آوریل ، برای معامله فقط 11 میلیارد روبل تخمین زده شده است. این بیش از نیمی از پایتخت شرق است. کارشناسان اعتراف می کنند که قیمت پایین به دلیل مشکلات انباشته در بانک است

عکس: نیکیتا پوپوف / RBC

عکس: نیکیتا پوپوف / RBC

Sovcombank که در آوریل بانک Vostochny را خریداری کرد ، به سهامداران اقلیت خود پیشنهادی با قیمت 0.0137 روبل ارائه داد. به ازای هر سهم ، Vostochny در وب سایت مرکز افشا گزارش می دهد. سرمایه سهام Vostochny 802.9 میلیارد سهام و 20 هزار سهام ممتاز است: بنابراین ارزیابی بانک در معامله 11 میلیارد روبل است.

از این رو می توان گفت که Sovcombank Vostochny را با تخفیف قابل توجهی خریداری کرده است: 11 میلیارد روبل. – این بیش از نیمی از سرمایه بانک است که از اول آوریل 24.6 میلیارد روبل بود. پیش از این ، ارزش معامله اعلام نشده بود. این خرید پس از پایان درگیری سه ساله بین سهامداران قبلی بانک – صندوق بارینگ وستوک ، تأسیس شده توسط مایکل کالوی و شرکت Finvision آرتم آوتیسیان با شرکا ، انجام شد.

“در مورد شرکتهای غیر دولتی ، خریدار نمی تواند پیشنهادی را به سهامداران اقلیت با قیمتی کمتر از قیمت معامله در آن ارائه دهد. اما خریدار می تواند سهام خود را با قیمت بالاتری خریداری کند. “

نماینده Sovcombank قیمت خرید را تأیید یا رد نکرد. وی به RBC گفت: “طبق قوانین ، قیمت پیشنهادی بالاترین قیمت آخرین معامله و ارزیابی بازار است.” به گفته وی ، Sovcombank قصد دارد 100٪ Vostochny را ادغام کند ، پیشنهاد سهامداران اقلیت در تاریخ 29 ژوئیه منقضی می شود و تسویه حساب با سهامداران باید ظرف ده روز از آن تاریخ به پایان برسد.


مالک جدید Vostochen پرونده Calvi را “فاجعه بزرگی” خواندسرگئی هاتیمسکی

چه کسی از این معامله دریافت می کند و چه مقدار

Vostochny در شکل فعلی خود نتیجه ادغام دارایی های بانکی Baring Vostok (عمدتا تجارت خرده فروشی) و Uniastrum Bank Avetisyan در سال 2016 با شرکای تجاری (مشاغل شرکتی) است. قبل از معامله با Sovcombank ، ساختار صندوق Baring Vostok Evison 41.6٪ ، Finvision – 42٪ ، شریک تجاری Avetisyan Sherzod Yusupov – 8٪ بود. اگر از این واقعیت پیش برویم که معامله خرید بانک با قیمت 0.0137 روبل انجام شده است. به ازای هر سهم ، سپس Baring Vostok 4.5 میلیارد روبل از معامله برنده شد ، Finvision – 4.6 میلیارد روبل ، Yusupov – 880 میلیون روبل.

برای سهامداران ، این معامله سرمایه گذاری اولیه را به سختی انجام داد. بارینگ وستوک کل سرمایه گذاری خود در بانک را بیش از 320 میلیون دلار تخمین می زند (با نرخ ارز فعلی بیش از 20 میلیارد روبل است ، اگرچه صندوق از سال 2010 در این بانک سرمایه گذاری کرده است). پیش از ادغام با Vostochny ، سرمایه بانک Uniastrum Avetisyan 13 میلیارد روبل ارزیابی شده بود و Uniastrum نیمی از شماره اضافی Vostochny را به قیمت 3 میلیارد روبل خریداری کرد. با این حال ، پس از ادغام ، Vostochny یک نمونه کارنامه شرکت از Uniastrum دریافت کرد ، که برای آن مجبور شد ذخایر قابل توجهی ایجاد کند.

سرگئی هاتیمسکی ، مالک مشترک Sovcombank ، در مصاحبه با RBC قیمت خرید را فاش نکرد ، اما گفت که هزینه Vostochny برای Sovcombank “بسیار ارزان تر” از سرمایه است. هاتیمسکی گفت: خرده فروشی Vostochny در خرید دارایی از اهمیت بالاتری برخوردار است. مالک جدید مارک قدیمی بانک را رها خواهد کرد.

هزینه های Sovcombank محدود به خرید سهام در Vostochen نبود ، که در سال های اخیر ، در برابر پس زمینه درگیری شرکت ها ، با نسبت کفایت سرمایه پایین مشخص می شود. اندکی پس از معامله ، Sovcombank اعلام کرد که سرمایه Vostochny را 7 میلیارد روبل افزایش می دهد تا وضعیت مالی خود را تقویت کند. سرمایه اضافی در معامله گنجانده نشده است.

رومان ریبالکین ، معاون گروه موسسات مالی آژانس S&P ، گفت که قیمت حدود 11 میلیارد روبل به احتمال زیاد بیانگر انتظارات Sovcombank در مورد نیاز دارایی ذخیره شده Vostochny است. “من فکر می کنم با توجه به ادعاهای تاریخی تنظیم کننده قیمت کاملاً عینی است [ЦБ] به “Vostochny” ، محدودیت ها و افزایش کمک به صندوق ضمانت سپرده. علاوه بر این ، موضوع واردات وجوه به سرمایه بانک حاد بود. “، گفت روسلان کرشونوف ، مدیر ارشد رتبه بندی بانکی در Expert RA. وی افزود ، اما نمونه کارهای خرده فروشی Vostochny پایه خوبی برای تقویت محصول بردار Sovcombank ، کارت اقساط Halva است.

با توجه به اینکه اکنون Sovcombank 88٪ Vostochny را در اختیار دارد ، این بانک می تواند تا 1.3 میلیارد روبل پول ارسال کند. برای خرید مجدد اوراق بهادار تحت پیشنهاد. سهامداران اقلیت لازم نیست سهام خود را بفروشند ، اما آنها می توانند این کار را انجام دهند. “پیشنهادهای سهامداران اقلیت به دو نوع تقسیم می شوند: پیشنهاد اجباری (برای خریدار) با ادغام 30 ، 50 و 75٪ از سرمایه ارائه می شود. در این حالت ، سهامداران اقلیت ممکن است از فروش سهام خودداری کنند. اگر خریدار بیش از 95٪ سرمایه دریافت کرده باشد ، سهامداران اقلیت پیشنهادی الزام آور دریافت می کنند و آنها باید اوراق بهادار خود را بفروشند. معمولاً این پیشنهاد دلیل خوبی برای ترک دارایی است “، یادداشت الکساندروف.


نام تجاری Vostochny Bank از پرونده Calvi دیگر متوقف خواهد شدعکس: نیکیتا پوپوف / RBC

شرق به چه چیزی معروف است؟

صاحبان Vostochny برای چندین سال در وضعیت درگیری شرکت ها بوده اند: Finvision و Baring Vostok دارایی های بانکی خود را در سال 2016 بر اساس Vostochny ادغام کردند ، اما صندوق سرمایه گذاری به زودی از عمل خرید سهام در شرکت های کارآفرینان باشگاه شکایت کرد رهبران آژانس ابتکارات استراتژیک (Avetisyan رئیس بخش تجارت جدید در ASI است). پرونده های قضایی و مبارزه برای کنترل بانک منجر به تبادل دعاوی در دادگاه های لندن و روسیه شد.

از فوریه 2019 ، روسیه بنیانگذار بارینگ وستوک مایکل کالوی و شرکای اختلاس بانکی وی را به درخواست یوسوپوف تحت تعقیب قرار داده است. در حالی که بررسی آن ادامه دارد. بارینگ و آوتیسیان و شرکای آنها در اکتبر سال 2020 به توافق رسیدند ، اما این بر بخش جنایی درگیری تأثیر نمی گذارد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *