[ad_1]

سازمانهای بیمار از مشکلات آلوده به HIV با واکسیناسیون COVID-19 خبر می دهند

بنیاد AIDS گزارش داد که روس های مبتلا به HIV واکسیناسیون علیه COVID-19 را رد می کنند. کارشناسان می گویند HIV منع مصرف واکسیناسیون نیست

عکس: AGN

عکس: AGN “مسکو”

مشکلات واکسیناسیون با HIV مثبت چیست

روس های مبتلا به اچ آی وی واکسیناسیون علیه COVID-19 را رد کرده اند ، اگرچه وجود ویروس نقص ایمنی انسانی منفی برای واکسیناسیون نیست ، ایدز. بنیاد مرکز در نامه ای به وزیر بهداشت میخائیل موراشکو (در دسترس RBC) شکایت کرد.

“در زمینه همه گیری عفونت ویروس کرونا ، بنیاد حمایت از افراد مبتلا به HIV ، ایدز. این مرکز موارد تبعیض علیه افراد مبتلا به HIV را در حین واکسیناسیون ثبت می کند <...>… در این نامه امتناع از واکسیناسیون افراد مبتلا به HIV مستقیماً با توصیه های پزشکی و به ویژه منافع بیماران مغایرت دارد “.


چه محدودیت هایی توسط مناطق به دلیل شیوع جدید COVID-19 اعمال می شود. چیز اصلیعکس: پتر کوالف / TASS

سرگئی عبدالرحمانوف ، مدیر بنیاد مرکز RBC AIDS توضیح داد ، از 700 بیمار بستری شده در ماه ژوئن توسط یک پزشک در مرکز منطقه ای پیشگیری و کنترل ایدز ، 30 نفر گفتند که به دلیل HIV از واکسیناسیون محروم شده اند. وی گفت: بیماران در کلینیک ها و مراکز واکسیناسیون واکسینه نمی شوند. این صندوق آمار عمومی تماس ها را نگهداری نمی کند. به گفته عبدالرحمان اف ، تعداد شکایات ثبت شده فقط “یک لایه کوچک” است ، زیرا همه کسانی که بر اساس عفونت HIV تحت درمان پزشکی قرار گرفتند این موضوع را در صندوق گزارش نکردند.

در این نامه آمده است که گزارش های نادرست مبنی بر عدم وجود HIV در دریافت واکسن ، در وب سایت های برخی بیمارستان ها یافت می شود. این بنیاد از وزارت بهداشت دعوت می کند تا درمورد عدم پذیرش خودداری از واکسیناسیون افراد مثبت HIV ، توضیحاتی را به بیمارستان ها ، کلینیک ها و مراکز واکسیناسیون ارسال کند. عبدالرحمان اف توضیح داد: “ما از وزارت بهداشت می خواهیم علاوه بر این ، پزشکان را در مورد علت ترک دارو و اینکه عفونت HIV یکی از آنها نیست ، به پزشکان اطلاع دهد.”

سرویس مطبوعاتی وزارت بهداشت به RBC گفت كه نامه صندوق به این وزارتخانه هنوز دریافت نشده است.

جولیا ورشچاگینا ، فعال جنبش کنترل بیمار ، به RBC اظهار داشت: موارد امتناع از واکسیناسیون به دلیل عفونت HIV نادر است ، اما وجود دارد. “موردی پیش آمد که شخصی واکسینه نشده اما از پزشک بیماری عفونی اجازه گرفته است. بیمار مجبور به ترک شد ، وی مجبور شد به متخصص بیماری های عفونی مراجعه کند و این اتلاف وقت است. “

پزشک در مورد وضعیت HIV مثبت از خود بیمار می آموزد: در هنگام واکسیناسیون ، بیماری های مزمن باید در پرسشنامه ذکر شود. “من خودم در مورد وضعیت امتحان صحبت کردم. پس از آن ، دکتر گفت که من بدون گواهی متخصص بیماری های عفونی واکسن نخواهم شد “، یکی از بیماران اچ آی وی که می خواست ناشناس بماند ، به RBC آمد تا به کلینیک واکسیناسیون مسکو بیاید. او به مدیر مراجعه کرد و تنها پس از قول دادن به ماجرای عمومی شدن توانست واکسن را دریافت کند.

طبق مرکز فدرال علمی و روش پیشگیری و کنترل ایدز ، از 31 دسامبر سال 2020 ، تقریباً 1.5 میلیون نفر در روسیه با تشخیص تایید شده عفونت HIV ثبت شده اند. سال گذشته ، 72.023 مورد جدید HIV کشف شده است که 25.9٪ کمتر از مدت مشابه سال 2019 است. معاون نخست وزیر ، تاتیانا گولیکووا گفت که میانگین شیوع HIV در روسیه 40.77 در هر 100 هزار نفر است. بیشترین تعداد افراد آلوده در میان روس های 30-44 ساله است. متوسط ​​سن مرگ و میر HIV با یک سال افزایش به 39 سال.

آیا خودداری پزشکان از واکسیناسیون افراد مثبت اچ آی وی موجه است؟

الکسی مازوس ، رئیس متخصص آزاد اچ آی وی در وزارت بهداشت ، به RBC گفت: عفونت HIV منفی برای واکسیناسیون علیه COVID-19 نیست. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ، واکسیناسیون برای افراد HIV مثبت نشان داده شده است. این متخصص توضیح داد: بیماران آلوده به اچ آی وی غالباً یک گروه آسیب پذیر به خصوص در این زمینه هستند که به طور حتم س theال موثرترین اقدامات پیشگیرانه را مطرح می کند.

اگر وضعیت ایمنی ، یعنی. سطح لنفوسیتهای CD4 + در خون بیش از 200 سلول در میکرولیتر است ، پس واکسیناسیون محدود نمی شود. در صورتی که بیمار نقص ایمنی عمیقی داشته باشد ، لازم است با یک متخصص بیماری های عفونی برای روشن شدن موارد ، مشورت کنید ، یادداشت های Mazus. واکسیناسیون در این مورد باید در اولویت باشد ، زیرا خطر ابتلا به COVID-19 شدید وجود دارد.

وادیم پوكرووسكی ، آكادمیك آكادمی علوم روسیه ، رئیس مركز علمی و روشهای فدرال پیشگیری و كنترل ایدز ، به RBC گفت: خروج پزشكی از واكسیناسیون مبتنی بر عفونت HIV تنها با بی سوادی پزشكان قابل توجیه است. وی توضیح داد: “در توصیه های وزارت بهداشت ، عفونت HIV به عنوان منع مصرف ذکر نشده است ، بنابراین می توان گفت سندی وجود دارد که نشان می دهد این دلیل بر رد صلاحیت نیست.” موارد منع مصرف واقعی واکنش های شدید آلرژیک ، بدخیمی های خون و سایر موارد است.

عبدوراحمانوف خاطرنشان کرد: محدودیت در افراد HIV مثبت فقط در هنگام مطالعه واکسن Sputnik V بود. به گفته وی ، این یک روش معمول است: گروه های آسیب پذیر از این آزمون ها خارج می شوند. از آوریل ، محدودیت ها برداشته شده و دستورالعمل های Sputnik V نشان می دهد که عفونت HIV منع مصرف ندارد. عبدالرحمان اف گفت: “اما پزشکان هنوز اطلاعات پزشکی مربوط به افراد HIV مثبت را قرار می دهند ، حتی اگر افراد در معرض خطر باشند.”

پوکروسکی گفت ، تنها نقص ایمنی شدید می تواند منع استفاده از واکسیناسیون ویروس کرونا باشد. نقص ایمنی ذکر شده در توصیه های وزارت بهداشت به عنوان زمینه ای برای امتناع پزشکی. به گفته پوكرووسكی ، در عفونت HIV ، نقص ایمنی می تواند در مراحل آخر بیماری ظاهر شود. با این حال ، هیچ اختلالی در عملکرد سیستم ایمنی بدن در مراحل اولیه و در صورت دریافت درمان ضد ویروسی توسط بیمار وجود ندارد. سرگئی عبدالرحمانوف نتیجه گیری کرد: “نقص ایمنی و عفونت HIV یک چیز نیستند.”

اکاترینا استپانووا ، پزشک بیماری عفونی در کلینیک H ، PhD توضیح داد که پزشکان اغلب از واکسیناسیون افراد HIV مثبت بر اساس وضعیت ایمنی خودداری می کنند (شاخص وضعیت سیستم ایمنی بدن). وی گفت ، با این حال ، واکسیناسیون با “واکسن های بی جان” ، “EpiVacCorona” یا “KoviVacom” به سطح آن بستگی ندارد. هنگام تزریق ویروس ضعیف شده ، محدودیت های وضعیت ایمنی فقط برای واکسن های “زنده” وجود دارد. استپانوا توضیح داد: “Sputnik V به سلول ها نفوذ می کند ، اما آدنو ویروس موجود در آن از توانایی تولید مثل محروم است” ، بنابراین برای افراد HIV مثبت بی خطر است.

“اینها همه ردهای بی اساس است. در نتیجه ، نه تنها افراد مبتلا به عفونت HIV ، بلکه برخی از افراد مبتلا به عفونت HIV با سطح پایین ایمنی نیز از واکسیناسیون محروم هستند. این هشدار داد ، این قطعاً اشتباه است ، زیرا افراد با وضعیت ایمنی پایین تر در معرض خطر ابتلا به COVID-19 شدیدتر هستند ، همانطور که توسط موج اول عفونت ویروس کرونا نشان داده شده است.

در این شرایط سازمان های بیمار چه توصیه می کنند؟

جولیا ورشچاگینا گفت: پزشکان محلی و بیماران خود اطلاعات کافی ندارند ، توصیه های یکنواختی برای واکسیناسیون HIV وجود ندارد: “اطلاعاتی وجود دارد که این واکسن منع مصرف ندارد ، اما درجه بندی مشخصی وجود ندارد ، به عنوان مثال وضعیت ، بار ویروسی ، بیماری های همراه و درک زمانی که فرد هنوز هم نیاز به مشورت با پزشک خود دارد و چه زمانی این کار را نمی کند. “

Kiril Barski ، رئیس برنامه های بنیاد خیریه Steps for AIDS ، به RBC گفت که این صندوق در طی یک هفته ده ها درخواست برای موارد منع مصرف دریافت کرده است. بارسکی گفت: “ما توضیح می دهیم که HIV خود منع مصرف ندارد و اگر نگرانی وجود دارد ، بهتر است در مورد بیماری های عفونی با پزشک مشورت شود.”

شیوع ویروس کرونا ویروس Covid-19 در مناطق روسیه

تعداد موارد تایید شده عفونت

منبع: ستاد ضد ویروس فدرال و منطقه ای

داده برای روسیه من

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *