[ad_1]

شرکت معدن طلای الکسی و کیریل مورداشوف IPO را اعلام کرد

شرکت استخراج طلای الکسی موردشوف و خانواده وی نوردگلد از برنامه های خود برای دریافت لیست در مسکو و لندن پس از خروج از بورس سهام در سال 2017 خبر داده اند. سهامداران می توانند 25٪ سهام این شرکت را به ارزش 5-8 میلیارد دلار بفروشند.

عکس: یوری اسمیتوک / TASS

عکس: یوری اسمیتوک / TASS

شرکت استخراج طلا Nordgold قصد دارد عرضه اولیه (IPO) را در بورس های سهام لندن و مسکو برگزار کند. به گفته این شرکت ، سهامداران این شرکت (الکسی موردشوف و پسرش کیریل 99.9 درصد دارند) حداقل 25 درصد سهام خود را می فروشند. به گفته یک منبع مطلع از برنامه های نوردگلد ، اعلام حضور در ژوئن-اوایل ژوئیه انجام می شود. تحلیلگران این شرکت را 5-8 میلیارد دلار تخمین می زنند ، بنابراین می تواند بیش از 1.25 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

الکسی موردشوف در نشست بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ به خبرنگاران گفت که انتظار دارد یک IPO موفق بدست آورد. “پایه های نوردگلد بسیار محکم است ، ما اندازه لازم را داریم – 1 میلیون اونس (تولید طلا در سال).” RBC) ، قیمت مناسب ، ما در بهینه سازی سبد دارایی خود کار بزرگی انجام دادیم. و من فکر می کنم که سرمایه گذاران از آن استقبال خواهند کرد. ” “

این شرکت انتظار دارد که پس از دریافت لیست بتواند شاخص های FTSE را وارد کند. محل کار توسط Bacchus Capital Advisers ، Citigroup Global Markets ، JPMorgan Securities ، VTB Capital ، BMO Capital Markets ، Credit Suisse Secures ، Renaissance Capital و سایر موسسات مالی سازماندهی خواهد شد.


پسر موردشوف پس از ترک HSE سهام خود را در Nordgold و TUI از دست دادعکس: الکساندرا شولر / dpa / TASS

نوردگلد یک شرکت استخراج طلا با دارایی در روسیه ، آفریقا ، کانادا ، گویان فرانسه و قزاقستان است. این شرکت در سال 2007 و هم اکنون تاسیس شد عصاره ها سالانه 1 میلیون اونس طلا. 35٪ شرکت متعلق به میلیاردر الکسی Mordashov است ، 65٪ – به شرکت “KN-Holding” ، که در سهام مساوی توسط پسران خود Kiril و Nikita متعلق به. اما پس از اخراج نیکیتا از دانشگاه و رفتن به خدمت سربازی ، سرویس ضد انحصاری فدرال (FAS) دادخواست سیریل مورداشوف را برای افزایش 100٪ سهم خود در KN-Holding تأیید کرد. در پایگاه داده SPARK ، سهامداران این شرکت هنوز تغییری نکرده اند.

مورداشوف اب رتبه بندی فوربس با دارایی 29 میلیارد دلار.

چرا نوردگلد تصمیم گرفت به بازار سهام برگردد

نوردگلد قبلاً عمومی بود: از سال 2012 تا 2017 در بورس اوراق بهادار لندن معامله می شد. این شرکت حذف این لیست را با این واقعیت توضیح داد که ارزش بازار ارزش منصفانه آن را منعکس نمی کند: در زمان اعلامیه حذف لیست ، در فوریه 2017 ، بازار نوردگلد را 1.3 میلیارد دلار ارزیابی کرد. از آن زمان ، هر اونس قیمت طلا تقریباً 60 درصد افزایش یافته و از 1200 دلار به 1900 دلار رسیده است. تولید طلای نوردگلد 20 درصد افزایش یافت – از 869 هزار اونس در سال 2016 به کمی بیش از 1 میلیون اونس در سال 2020.

این ژانویه وال استریت ژورنال گزارش هادر ماه مارس ، Nordgold سیاست جدید سود سهام را اعلام کرد. در پایان سال جاری حداقل 400 میلیون دلار به سهامداران پرداخت خواهد کرد و از سال 2022 قصد دارد 50٪ از جریان نقدی رایگان را به سود سهام بفرستد ، به شرطی که نسبت بدهی به مالیات (EBITDA) زیر 1 ، 5 برابر باشد.

سرگئی گریشونین ، مدیر سرویس رتبه بندی آژانس رتبه بندی ملی گفت ، این شرکت در شرایط بسیار بهتری نسبت به سال 2017 به بازار سهام بازگشت. در آن زمان ، تولید 20 درصد افزایش یافت ، اما EBITDA در واقع دو برابر شد و از 520 میلیون دلار در 2017 به 1 میلیارد دلار در پایان سال 2020 رسید. این کارشناس خاطرنشان کرد: در برابر چنین موفقیت هایی ، یک IPO می تواند یک استراتژی کاملا معقول باشد. گریشونین می گوید: “متوسط ​​نسبت EV / EBITDA برای شرکت های استخراج طلا اکنون 6-7 است ، که نشان می دهد Nordgold در محدوده 5-7 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.”

وی افزود: با توجه به تضعیف مداوم دلار در میان افزایش برنامه های پشتیبانی از اقتصاد ایالات متحده ، این فرصت برای سرمایه گذاران وجود دارد که علاقه مند به ورود به سرمایه شرکت استخراج طلا باشند ، زیرا طلا از دارایی محافظت می شود.

“من فکر می کنم در حال حاضر، یک مقدار زیادی از نقدینگی بیش از حد که کشورهای توسعه یافته اقتصاد خود را در طول بیماری همه گیر پمپ، و زمان از ورود مجدد به درستی انتخاب شد: شما باید برای جذب این نقدینگی به سرمایه خود را، به ویژه از عملکرد Nordgold است حداکثر “، – شریک مدیر گروه متخصص وتا ایلیا ژارسکی فکر می کند. از نظر وی ، هزینه های متقاضیان بین المللی حدود 10 EV / EBITDA است ، بنابراین ارزش این شرکت 7-8 میلیارد دلار است و حتی اگر در سطح پایین تری قرار داشته باشد ، ظرف یک سال و نیم پس از استقرار به سرعت به این سطح می رسد. وی افزود ، البته اگر طلا در میان نگرانی سرمایه گذاران در مورد بیماری های همه گیر و خطرات مرتبط با آن برای اقتصاد جهانی به اوج خود نرسد.

آخرین باری که شرکت استخراج طلای روسیه IPO برگزار کرد سال 2017 بود ، زمانی که بزرگترین معدن طلای این کشور ، Polyus ، 9 درصد سهام خود را در مسکو و لندن فروخت و بیش از 800 میلیون دلار ، 5 میلیون اونس در سال جمع آوری کرد). در بهار ، GV Gold ، رقیب روسی Nordgold ، اعلام کرد که قصد دارد آن را علنی کند. با این حال ، این شرکت برنامه های خود را تغییر داد ، حمل و نقل به افزایش سطح نوسانات بازار در بازارهای جهانی و روسیه.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *