[ad_1]

انتخابات زودهنگام پارلمانی در ارمنستان برگزار شد

در ارمنستان ، حزب نیکول پاشینیان در انتخابات زودهنگام پارلمانی پیروزی چشمگیری به دست آورد. اما بلوک اصلی رقیب وی ، رابرت کوچاریان ، رئیس جمهور سابق ، قصد تسلیم ندارد – نتایج انتخابات قابل تجدیدنظر است

نیکول پاشینیان

نیکول پاشینیان

(عکس: Celestino Arce Lavin / ZUMA / TASS)

پیروزی پس از شکست

با توجه به نتایج انتخابات زودهنگام پارلمان ارمنستان ، که در 20 ژوئن برگزار شد ، حزب “پیمان مدنی” با جمع بندی نتایج آرا ، اکثریت اساسی را کسب خواهد کرد. نخست وزیر نیکول پاشینیان ، رهبر این حزب. نظرسنجی ها برتری حزب حاکم را تأیید کردند ، اما وعده جدایی قانع کننده ای را ندادند. در نتیجه ، “قرارداد مدنی” اخذ شده 53.92٪ آرا ، نتیجه دوم متعلق به بلوک ارمنستان (21.04٪) به رهبری رابرت کوچاریان رئیس جمهور سابق است. اتحادی سیاسی با رئیس جمهور پیشین دیگر ، بلوک I Honor که رهبران آن سرژ سرکیسیان نیز به پارلمان می رود. مانند ارمنستان ، بلوک سرکیسیان برای انتخابات ایجاد شد.

تعداد کل رأی دهندگان – 1.228 میلیون نفر (مشارکت 49.4٪) ، 4.6 هزار رأی بی اعتبار اعلام شد ، گزارش ها رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ارمنستان ، تیگران موکوچیان.
کارشناسان با ارزیابی چشم انداز انتخابات حزب پاشینیان ، که در جریان انقلاب مخملی در سال 2018 به قدرت رسید ، شکست این کشور در جنگ قره باغ ، بحران اقتصادی و بیماری همه گیر ویروس کرونا را از عواملی عنوان کردند که می تواند نتیجه او را کاهش دهد. بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده توسط سرویس جامعه شناسی MPG (شریک گالوپ اینترنشنال در ارمنستان) در تاریخ 5 تا 7 ژوئن ، 23.8٪ از پاسخ دهندگان آماده رای دادن به نخست وزیر ، برای متحدان کوچاریان ، که به عنوان حامی اصلی توسعه روابط با روسیه و دوستی خود را با ولادیمیر پوتین پنهان نمی کند – 24.1.

بلوک توصیه ویدیو

تقریباً همه نظرسنجی ها تفاوت کمی بین بلوک های پاشینیان و کوچاریان را نشان می دهد ، که نشان دهنده کیفیت پایین تحقیقات است ، اما نمی توان رد کرد که برخی از پاسخ دهندگان نخواسته اند صادقانه پاسخ دهند ، رئیس شعبه ارمنستان موسسه CIS الكساندر ماركاروف در مورد عدم موفقیت جامعه شناسان اظهار نظر کرد. “نظرسنجی های مختلفی از جمله بسته انجام شد ، که نشان می دهد برخی از پویایی ها در رتبه بندی وجود دارد. جانی ملیکیان ، دانشمند علوم سیاسی ارمنستان گفت: “قبل از انتخابات ، مشخص بود که مردم خواهان تغییرات و راه حل های مشخصی در مسائل امنیتی و اقتصادی هستند ، اما آنها در تلاش برای تغییر دولت نیستند.” در برابر بی علاقگی ، میزان مشارکت 49٪ بود. به گفته وی ، به طور كلی نیروهای سیاسی كمتری نسبت به انتخابات گذشته وارد پارلمان شدند.

مخالفت با نتایج

ناظران بین المللی – هم از کشورهای مستقل مشترک المنافع و هم از سازمان امنیت و همکاری اروپا – گفتند که این انتخابات به صورت رقابتی و مطابق با قانون انجام شده است. تخلفاتی وجود داشت ، اما همه گیر نبود. سرویس تحقیقات ویژه روز دوشنبه اعلام کرد که پنج نفر به ظن گسترش رشوه قبل از انتخابات به نفع یکی از بلوک های حزب بازداشت شده اند.

با این حال ، نمایندگان بلوک کوچاریان گفتند که آنها نتایج رسمی انتخابات را به رسمیت نمی شناسند. “این نتایج با روندهای زندگی عمومی در هشت ماه گذشته مغایرت دارد. تجمعات شلوغ نیروهای مخالف در دوره پیش از انتخابات ، رویدادهای کوچک برگزار شده توسط مقامات ، بحران اعتماد به نفس در کشور از حالات کاملاً متفاوتی حکایت دارد ، “- تصویب شده در اعلامیه بلوک ارمنستان.

واه هاکوبیان ، رهبر حزب احیا Armenia ارمنستان در بلوک ، گفت که شکایتی در مورد استفاده از منابع اداری توسط مقامات و “مشارکت گسترده و هدفمند پرسنل نظامی در روند انتخابات” به دادگاه قانون اساسی ارسال می شود (به نقل از اینترفاکس).


بلوک رقیب پاشینیان نتایج انتخابات را به دادگاه قانون اساسی شکایت می کندرابرت کوچاریان

عصر روز 21 ژوئن ، ارمنستان برنامه ای برای راهپیمایی در ایروان برگزار کرد. یکی از گزینه های توسعه حوادث می تواند امتناع بلوک از تصدی اختیارات پارلمانی باشد. “انتخابات به بحران در کشور خاتمه نمی دهد. ممکن است اعتراضاتی صورت گیرد »، ملیکیان پیش بینی کرد. اعتراضات در نوامبر سال گذشته در ایروان آغاز شد ، زمانی که معلوم شد طرف ارمنی مجبور است بخشی از اراضی قره باغ کوهستانی را در نتیجه درگیری ها به آذربایجان منتقل کند. آنها پس از موافقت پاشینیان با درخواست مخالفان برای انتخابات زودهنگام پایان یافتند.

چشم اندازها و برنامه ها

در جمهوری پارلمانی مانند ارمنستان به دنبال تغییرات قانون اساسی که در زمان ریاست جمهوری سارگسیان اعمال شد ، دولت توسط یک حزب اکثریت تشکیل می شود. با توجه به اینکه معاهده مدنی حدود 70 کرسی از 105 کرسی پارلمان را بدست خواهد آورد ، پاشینیان فقط از حمایت حزب خود برای تعیین مجدد نخست وزیری برخوردار خواهد بود. پاشینیان نوشت: “در پارلمان جدید ، حزب پیمان مدنی از اکثریت اساسی برخوردار خواهد بود و دولت تشکیل می دهد.” صفحه ی شما در فیسبوک. ملیکیان گفت ، بعید است پاشینیان به مخالفان پیشنهاد پیوستن به دولت را بدهد.

در صورت تأیید نخست وزیری ، پاشینیان به کار خود در مناطقی که اخیراً در آن شرکت داشته است ادامه خواهد داد ، اول از همه و در اجرای مفاد اعلامیه سه جانبه (ارمنستان ، آذربایجان و روسیه) برای خاتمه درگیری ها در قره باغ. از جمله موارد حل نشده بازگشت اسرای ارمنی ، طراحی خط جدایی جدید در قره باغ و بحث در مورد چشم اندازهای احیای کریدورهای حمل و نقل در منطقه است.


گروه بحران مشكلی را در وظیفه نیروهای حافظ صلح در قره باغ مشاهده می كندعکس: والری شریفولین / TASS

با دعوت از انتخابات زودهنگام ، پاشینیان به دنبال تأیید مأموریت خود برای توسعه و اجرای سیاست ها است. ماركاروف خاطرنشان كرد ، اكثريت پارلماني او ابزاري است كه به او اجازه مي دهد برنامه هاي خود را تحقق بخشد. با این حال ، حل و فصل مسئله قراباغ نه تنها به ارمنستان بستگی دارد ، یادآور شد: برای اجرای پروژه های بزرگ لازم است نه تنها یک خواسته و سند داشته باشید ، بلکه منابعی نیز وجود دارد که برای اطمینان از راهروهای حمل و نقل استفاده می شود بخشی از چشم انداز اقتصادی منطقه شود.

اجرای بیانیه سه جانبه توسط دیمیتری پسکوف ، نماینده رئیس جمهور روسیه ، با اظهار نظر در مورد نتایج انتخابات در ارمنستان ، آینده را تعیین کرد. سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه ، توضیحات مفصلی نداد. “انتخابات به تازگی برگزار شده است. هنوز مشخص نیست که این نتایج چگونه در شکل گیری زندگی سیاسی در شرایط جدید تأثیر می گذارد “، وی در پاسخ به این س howال که نتایج انتخابات در ارمنستان چگونه بر اوضاع منطقه تأثیر می گذارد ، گفت:

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *