[ad_1]

دادستان ها پیشنهادهایی را برای مجازات مایکل کالوی در پرونده بانک ووستوشن اعلام کردند

دادستان ها برای مایکل کالوی ، سرمایه گذار آمریکایی ، در پرونده اختلاس ، شش سال دوره آزمایشی خواستار شده اند. سایر متهمان نیز مجازات تعلیقی دارند. وکلا می گویند درخواست چنین مجازاتی برای چنین مواردی غیر معمول است.

مایکل کالوی

مایکل کالوی

(عکس: سرگئی Savostyanov / TASS)

دادستان ها به دنبال صدور حکم شش ساله تعلیقی برای مایکل کالوی ، بنیانگذار Baring Vostok هستند. خبرنگار RBC گزارش داد ، این موضوع توسط دادستان در 15 ژوئیه در جریان بحث در مورد پرونده در دادگاه منطقه ای مشتتانسکی اعلام شد.

برای شریک صندوق بارینگ وستوک ، فیلیپ دلپال ، دادستان ایالتی درخواست پنج سال مشروط برای مدیران ارشد صندوق واگان آبگاریان و ایوان زیوزین – به ترتیب پنج و 5.5 سال برای مدیر کل سابق دفتر اول مجموعه ماکسیم ولادیمیروف – 4 ، 5 سال ، برای مدیر سابق سرمایه گذاری “Vostochen” الکساندر تساکونوف – 4.5 سال ، برای رئیس سابق “Vostochen” الکسی کردیچف – چهار سال (همه به طور مشروط). دادستان خاطرنشان كرد ، يك شرايط تخفيفي براي متهمان پرونده مي تواند به عنوان جبران خسارات وارده شناخته شود.
روز چهارشنبه 14 ژوئیه ، تحقیقات قضایی پرونده علیه مدیران و شرکای صندوق سرمایه گذاری به پایان رسید و بحث طرفین آغاز شد. دادستانی گفت که گناه متهمان را اثبات شده می داند.

علی رغم موضع مشترک همه متهمان در مورد عدم پذیرش گناه ، دادستانی کشور معتقد است که آنها به عنوان بخشی از یک گروه سازمان یافته عمل می کنند. “همه سرمایه دار هستند ، همه یک تجربه غنی ، یک حلقه غنی اجتماعی دارند. دادستان پرونده گفت ، همه متهمان مهارت های سازمانی دارند ، چهار نفر از متهمان شركای شركت جدی مانند بارینگ وستوك هستند. وی افزود: ترکیب گروه سازمان یافته تضمین می کند که افراد تصادفی درگیر وضعیت اطراف بانک نیستند. به گفته دادستان ، ثبات گروه به این دلیل است که کالوی و سایر متهمان پرونده یکدیگر را می شناختند و با هم کار می کردند.

پرونده جنایی علیه کالوی و همکارانش از صندوق بارینگ وستوک و بانک ووستوشن توسط کمیته تحقیق در فوریه 2019 آغاز شد – به دنبال اظهارات عضو هیئت مدیره بانک و سهامدار اقلیت Vostochen Sherzod Yusupov ، تشکیل شد به FSB روسیه. متقاضی عضو گروه سهامداران بانک بود که با بارینگ وستوک در تضاد بود (ساختار صندوق در آن زمان سهامدار عمده آن بود). در ابتدا ، تحقیقات پرونده را به عنوان کلاهبرداری واجد شرایط دانست ، اما سپس ماده مجاز را به اختلاس تغییر داد. طبق تحقیقات ، کالوی به همراه سایر متهمان 2.5 میلیارد روبل هدر داد. وجوه اعتباری که Vostochny به اداره اول جمع آوری (PKB) مربوط به Baring Vostok صادر کرده است. متهمان این پرونده به بازداشت موقت فرستاده شدند ، اما سپس در حصر خانگی قرار گرفتند – ابتدا خود کالوی ، و سپس بتدریج سایر متهمان. کالوی و دیگر متهمان اکنون اقدام پیشگیرانه ای را در قالب ممنوعیت برخی اقدامات انتخاب کرده اند.

قسمت 4 هنر. 160 قانون مجازات که متهمان تحت آن بازداشت شدند ، مجازات حبس تا ده سال را دارد. مجازات ممکن است شامل جریمه نقدی حداکثر 1 میلیون روبل باشد. یا به میزان حقوق یا درآمد دیگر محکوم علیه برای مدت سه سال و تحدید آزادی برای مدت دو سال.


دادگاه مسکو ممنوعیت کالوی را برای برخی اقدامات تمدید کردمایکل کالوی

سمت های دادستان و متهم

در سال 2015 وام صادر شده توسط PKB با انتقال سهام صندوق IFTG لوکزامبورگ به بانک ووستوچی بازپرداخت شد. نکته کلیدی در این پرونده ارزش سهام صندوق بود. در طول دادگاه ، متهمان گفتند که ارزش آنها بیش از هزینه وام است که بالغ بر 2.5 میلیارد روبل بود. اما تحقیقات انجام شده در تحقیقات نشان داد که سهام IFTG با در نظر گرفتن محدودیت های اساسنامه این شرکت ، 254 میلیون روبل ارزش دارد. کالوی توجه خود را به این نکته جلب کرد که حتی در ارزیابی تحقیقی ، این متخصص اظهار داشت که ارزش شرکتهای فین تک که IFTG در آنها سرمایه گذاری کرده است بیش از 4 میلیارد روبل است. دفاع متهمان همچنین اصرار دارد که محدودیت ها از اساسنامه IFTG برداشته شده و در نهایت از وام های بانک برای بازپرداخت بدهی های خارج از ترازنامه خود استفاده شده است. بعداً ، PCB با کمک بودجه Baring Vostok ، خسارات مربوط به یک پرونده جنایی را بازپرداخت کرد – مبلغی بالغ بر 2.5 میلیارد روبل. سهام IFTG نیز در ترازنامه بانک باقی ماند.

دادستان در جلسه دادگاه ، تمایل به کسب منافع غیرقانونی مالکیت را انگیزه اصلی متهم دانست. دادستان دولت گفت که هیچ یک از شاهدان واقعیت های مربوط به فعالیت مجرمانه متهمان پرونده را نشان نداده اند.

دادستان از شواهد ارائه شده توسط دفاعیات متهمان راضی نبود. دادستان در مورد بررسی منشور IFTG توسط وکلا طبق قوانین لوکزامبورگ و زبان شناسان بنا به درخواست وکلای مدافع ، اظهار داشت: “چند وکیل ، این همه نظر”. وی افزود: آنها متخصص بانکی نیستند و از تخصص خود فراتر رفته اند.


بانک در پرونده کالوی در زمان خرید با نصف هزینه سرمایه ارزیابی شده استعکس: نیکیتا پوپوف / RBC

پیش از این ، کالوی پرونده جنایی را به درگیری شرکتی در بانک مرتبط می کرد. Baring Vostok کنترل Vostochny را با شرکت Finvision آرتم Avetisyan اختلاف می کند. شش ماه پس از گشودن پرونده جنایی توسط دادگاه آمور ، شرکت و شرکای آوتیسیان پس از استفاده از گزینه ای که موضوع دعوا بود ، از جمله در دادگاه لندن ، صاحب سهام کنترل کننده در وستوشن شدند. در سال 2020 طرفین توافقنامه صلح منعقد کردند و در سال 2021 وستوچنی را به Sovcombank فروختند. برای معامله “Vostochny” تنها 11 میلیارد روبل برآورد شده است. – این بیش از نیمی از سرمایه بانک است.

پس از جلسه ، مایکل کالوی گفت که در جریان پرونده ، “دادستانی ایالت از پرسش از شاهدان اصلی خودداری کرد و بارها به درج مهمترین اسناد اعتراض کرد.” “اما حتی این اسناد که ما توانستیم به پرونده اضافه کنیم ، کاملا بی گناهی ما را ثابت می کند. طی شش ماه گذشته ، هر شاهد و كارشناسی كه در دادگاه مورد بازجویی قرار گرفت ، از جمله نمایندگان بانك ، تأیید كردند كه هیچ یك از متهمان هیچ گونه سود دریافت نكرده اند و بانك اختصاص یافته به مقتول نه تنها ضرری ندیده بلكه تنها ذینفع بوده است. معاملات منطقی ، “او گفت.

بلوک توصیه ویدیو

به گفته وی ، دادستان “خودش اعتراف کرد که حتی یک شاهد وجود ندارد که واقعیت سرقت را تأیید کند.” “اما او از آن به عنوان استدلال برای اینكه ما چه گروهی منظم هستیم استفاده می كند. حتی اگر خیلی جدی نباشد ، بسیار خنده دار خواهد بود. “او امیدوار است دادگاه (دادگاه جمعه 16 ژوئیه ادامه یابد) تصمیم به قطع پرونده خواهد گرفت.

ضرایب آزمایشی

به گفته وکلا ، درخواست شرط مشروط از دادستانی برای چنین مواردی استاندارد نیست. “موقعیت تعقیب قضایی تا حد زیادی با توافق بین متهم و قربانیان تعیین می شود. به طور کلی ، این جبران خسارت است ، که یک عامل تخفیف آور است. من معتقدم که این دلیل تصمیم دادستانی برای چنین مجازاتی است “، روسلان کوبلف ، شریک شرکت حقوقی Koblev & Partners ، به RBC گفت. وی ادامه داد: س Anotherال دیگر این است که آیا دادگاه به نظر دادستانی گوش خواهد داد؟ این وکیل دادگستری گفت: “در دادرسی قضایی ، اتفاق غیرمعمولی برای دادگاه نیست.”

“این واقعیت که دادستان درخواست صدور حکم تعلیقی را داده است بیش از یک قاعده مستثنی است. در بسیاری از موارد ، دادستانی برای جبران خسارت در این گروه به شرایط واقعی احتیاج دارد “. الکسی دوبرینین ، شریک مدیر انجمن وکلای دادگستری و قلم گفت.

به گفته دوبرینین ، معمولاً اگر متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی به بازداشتگاه فرستاده می شد و سپس اقدامات پیشگیرانه به سبك تر تغییر می یافت ، كه مربوط به حبس نبود ، دادگاه وی را به مدت واقعی محكوم كرد ، اما به موقع گزارش داد متهم تحت سرپرستی وی یادآور شد: “در نتیجه ، وی متهم را از ادامه مجازات خود آزاد کرد.”

اکنون مایکل کالوی به کار خود برگشته است. در صورت صدور حکم تعلیقی ، وی به احتمال زیاد می تواند آن را تمدید کند. “معمولاً ، مجازات تعلیقی محدودیتی برای کار ایجاد نمی کند ، اما بر اساس قانون فدرال” در مورد روش خروج از فدراسیون روسیه و ورود به فدراسیون روسیه “، آزادی زندانی معلق از کشور ممکن است تا زمان حکم اعدام می شود ، “کوبلف گفت. عزیمت خارجی های محکوم به شرط از روسیه محدود نیست ، دوبرینین اضافه کرد ، اما بسته به محدودیت های دادگاه در مورد شخص محکوم ، وی مجبور خواهد شد مراتب را به بازرسی تعزیرات مجازات اعلام کند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *