[ad_1]

پکن – مقامات روز پنجشنبه گفتند که ویروس کرونا در سال 2020 تجارت جهانی را تحت تأثیر قرار خواهد داد ، اما در چین که صادرات سال گذشته به بالاترین سطح در سال گذشته رسیده بود ، تجارت جهانی را تحت تأثیر قرار نمی دهد و آن را به عنوان تنها اقتصاد بزرگ جهانی در حال رشد قرار می دهد. در طول سال همه گیری. .

طبق اداره کل گمرک چین ، برای کل سال ، صادرات چین 3.6 درصد نسبت به سال قبل به رکورد 2.6 تریلیون دلار رسیده است.

بهبود اقتصادی قوی چین همچنین از تقاضای واردات حمایت کرد ، که در سال 2020 فقط 1.1 درصد کاهش یافت و در نتیجه مازاد تجاری 535.03 میلیارد دلار برای سال داشت که بزرگترین از سال 2015 است.

صادرات و فعالیت اقتصادی چین در ماه های نخست سال کاهش یافت زیرا مقامات با بسته شدن مناطقی از کشور برای مهار ویروس به سرعت در حال رقابت بودند. اما در ماه آوریل ، کارخانه های چینی در حال بازگشت به اینترنت بودند و از استفاده از تجهیزات پزشکی و رایانه ای که از خانه پر می کردند و کانتینرهای حمل و نقل را به سمت کشورهای غربی پر می کردند ، پرهیز می کردند و از بیماری همه گیر خارج می شدند.

در مرحله بعدی ، همزمان با افت اقتصادی کشورهای غربی در نیمه دوم سال ، با ضعیف شدن تقاضا برای تجهیزات پزشکی و رایانه ای ، کارخانه های چینی به تولید و عرضه کالاهای دیگر در خارج از کشور ادامه دادند و ماه ها انتظارات بازار در مورد رونق صادرات را به دنبال داشت. ناپدید خواهد شد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *