[ad_1]

SÃO PAULO – تلاش چین برای بهبود وجهه خود با ارائه واکسن Covid-19 به کشورهای در حال توسعه پس از آنکه یکی از نامزدهای اصلی آن برای تلقیح اثبات شد 50٪ در مطالعات مرحله انتهایی در برزیل اثبات شد ، بسیار کم بود از نتایج قبلی

در حالی که اثربخشی سینوواک CorovaVac هنوز آستانه 50٪ را که سازمان بهداشت جهانی برای استفاده گسترده به اندازه کافی خوب می داند ، برآورده می کند ، محققان گفتند که عدم شفافیت در مورد داده ها باعث آسیب به قابلیت اطمینان واکسن می شود ، که برزیلی ها و دیگران دنیا دیگر تمایلی به پذیرش ندارد.

موسسه بوتانتان برزیل ، مituteسسه ایالتی مستقر در سائوپائولو که برای اولین بار آزمایشات خود را در مرحله نهایی واکسن CoronaVac انجام داد ، هفته گذشته اعلام کرد که اثر آن 78٪ بوده و محافظت کاملی در برابر موارد شدید دارد.

اما پس از فشار فزاینده دانشمندان برزیلی ، برخی از آنها برگزاركنندگان دادگاه را به گمراه كردن مردم متهم كردند ، بوتان روز سه شنبه گفت كه این نرخها فقط شامل داوطلبانی است كه از موارد خفیف تا شدید Covid-19 رنج برده اند. بوتانتان گفت ، هنگام بررسی اطلاعات از همه داوطلبان – از جمله کسانی که به موارد Covid-19 “بسیار خفیف” مبتلا شده اند و نیازی به مراقبت های پزشکی ندارند – میزان کلی اثر بخشی به 50.4٪ کاهش یافته است.

سینوواچ به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *