[ad_1]

وقتی پیشرفت تکنولوژیکی درست و غلط تغییر کند

برچسب ها: # فناوری ، # درست و غلط

12 مارس 2021 | از: veritaholic | علوم پایه بدون شرح

(خوان انریکز ، TED)

مشاهده متن اصلی

صحبت در مورد آنچه درست است در این دوره از تقابل شدید در همه زمینه ها بسیار دشوار است. آنچه 10 ماه پیش ، شاید 10 سال پیش گفته اید و نه آنچه 10 ثانیه یا 10 ساعت پیش گفته اید ، توسط دیگران قابل انتقاد است. طرف مقابل شما ممکن است شما را به سمت مواردی نمادین سوق دهد و حتی کسانی که در مقیاس بزرگتر هم طرف شما هستند ممکن است شما را راهنمایی کنند زیرا نظر شما به اندازه کافی روشن نیست. اما اگر درست و غلط با گذشت زمان تغییر کند چه؟ همچنین ، اگر پیشرفت در فن آوری ، قضاوت درباره خیر و شر را تغییر دهد ، چه می شود؟ اگر فناوری واقعاً بر این قضاوت ها تأثیر بگذارد ، امروز با تکامل تصاعدی فن آوری ، باید چه موضعی درست و غلط بگیریم؟

واضح است که این یک امر طبیعی در تاریخ بشر بود که یکبار مردم را قربانی تشریفات می کرد. این یکی از راه های آرام کردن خدا بود. این فقط وقتی باران نمی آمد یا نور خورشید کافی نبود ، اتفاق افتاد. اعدام در ملا public عام نیز همین است. در بسیاری از جوامع تاریخ بشر ، مردم طبق قوانین آن جامعه مرتباً در ملا عام اعدام شده اند. در فرانسه ، فرزندانم را به میدان بردم تا ببینم مردی گردن خود را بریده است. برده داری ، شرم آورترین گذشته انسان ، در واقع هزاران سال قدمت دارد. در اینکاها ، مایاها ، چین ، هند و آمریکای شمالی و جنوبی برده داری وجود داشت. شما می توانید اینگونه فکر کنید. چطور چنین اشتباه بزرگی دوام آورد؟ و سوال بعدی این خواهد بود. اما این فرهنگ چگونه از بین رفت؟ و چگونه فقط چنین مدت کوتاهی طول می کشد تا چنین فرهنگ قدیمی از بین برود؟

البته شهدای خاصی بودند که خود را وقف شکستن نظام ناعادلانه کردند. با این حال ، عوامل دیگری نیز در پشت این تغییر فرهنگ وجود دارد. یکی انرژی و انقلاب صنعتی است. یک بشکه روغن (تقریباً 160 لیتر) به اندازه انرژی 10 سالی است که یک نفر کار کرده است. با توجه به نیروی کار ماشین در اینجا ، دیگر نیازی به استفاده از افراد به عنوان نیروی کار نیست. بشریت پس از کنار گذاشتن بردگی ، متوسط ​​امید به زندگی خود را که در طی مدت کوتاهی هزاران سال افزایش نیافته است ، دو برابر کرده است. تولید جهانی که از هزاران سال پیش نیز وجود داشته است ، به سرعت در حال افزایش است. حتی کار نیروی انسانی بسیار کمتر ثروت و غذا تولید کرده است.

فناوری خود تعامل انسانی را کاملاً تغییر داده است. این شبیه روشی است که مسلسل ها در جنگ جهانی اول ماهیت جنگ را تغییر داده اند. ماشین آلات ساخته شده در هر دو طرف برای حفر ترانشه و نگهداری در آنها. سربازان باید در سنگرهای انگلیس یا آلمان بودند. بین این دو سنگر هیچ کس نمی توانست باشد. زیرا هرکسی که به آنجا می رود مرده است. حتی نمی توانستم به پشت سنگر بروم. چون همه فراری ها هم مسلسل بودند.

هنگام عبور از حومه ایالات متحده ، دو شعار می بینید. یکی Black Lets Matter است و دیگری اینکه ما از پلیس پشتیبانی می کنیم. بندرت دو کمک در یک خانه وجود دارد. اما وقتی از مردم نظرسنجی می کنید ، آنها می گویند زندگی سیاه مهم است (67٪) ، و پلیس نیز (58٪) از آن پشتیبانی می کند. به عبارت دیگر ، در این عصر افراط و تفریط ، درست و غلط نیز به افراط هدایت می شود.

ازدواج همجنسگرایان را در نظر بگیرید. در سال 1996 ، دو سوم آمریکایی ها با ازدواج همجنسگرایان مخالفت کردند. امروز دو سوم موافق هستند. این کاملا روحیه را عوض کرد. فعالان ، افرادی که بیرون آمده اند و تحقیقات درباره ایدز یکی از دلایل این امر است ، اما عمدتا تأثیر رسانه های اجتماعی است. از آنجا که در خانه های خودمان ، در اتاق های نشیمن ، در تلویزیون و فیلم ها ، در اینترنت ، می شنویم که همه دوستان نزدیک ، همسایگان و خانواده ما به ما می گویند همجنسگرا هستند. این باعث شده محافظه کارترین افراد نیز تغییر کنند. بیایید به مثال پاپ نگاه کنیم. وی به عنوان یک کاردینال از سال 2010 ، با ازدواج همجنسگرایان مخالف است. و من پاپ شدم. سه سال بعد ، او گفت ، “چگونه می توانم دیگران را قضاوت کنم؟” او اکنون از قوانین اتحادیه های همجنسگرایان حمایت می کند.

اگر یقین دارد که فناوری در حال تغییر اخلاق است ، این واقعیت که امروز فناوری به صورت تصاعدی در حال پیشرفت است نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در زمانی که تغییر درست و غلط ، شما موضعی می گیرید و سپس می گویید ، “من درست می گویم. بدون بحث ، عدم تحمل ، بدون توافق ، هیچ پیشرفتی ، اگر با من مخالف هستید ، یا اگر تا حدی با من مخالف هستید ، یا اگر فقط یک نگرش مبهم دارید ، اشتباه می کنید. “هیچ یادگیری وجود نخواهد داشت.

بیشتر ما هنوز گیاهخوار نیستیم. با این حال ، این فقط به این دلیل است که گوشت جایگزین هنوز به اندازه کافی ارزان و به اندازه کافی خوشمزه نیست. با این حال ، این زمینه نیز به طور تصاعدی در حال توسعه است. یک وعده گوشت جایگزین 380 هزار دلار (حدود 400 میلیون دلار) در سال 2013 بود ، اما اکنون به 9 دلار (حدود 10 هزار دلار) کاهش یافته است. بیشتر و بیشتر افراد گیاهخوار یا نیمه گیاه خوار می شوند. آنچه امروز به نظر می رسد ، با گرانترین رستوران هایی که گوشت گاو چکیده نشان می دهند ، در 10 ، 20 و 30 سال کاملاً متفاوت خواهد بود.

در این عصر افراط و تفریط ، من می خواهم بر دو کلمه بسیار دشوار تأکید کنم. این فروتنی و بخشش است. وقتی از گذشته ، اجداد یا اجداد شخصی انتقاد می کنیم ، بیایید رفتار فروتنانه تری داشته باشیم. به این دلیل که اگر شما در آن دوران متولد شده اید و تحصیلات خود را از آن دوران دریافت کرده اید ، ممکن است بر اساس استانداردهای فعلی اشتباهات زیادی مرتکب شده باشید. دلیل فروتنی ما اصلاً نیست ، زیرا آنها درست می گویند. نه به این دلیل که آنها طبق معیارهای امروز غلط نیستند ، بلکه صرفاً به این دلیل است که معیارهای خوب و غلط همانطور که اکنون آنها را می شناسیم نیز با گذشت زمان تغییر خواهند کرد.

کلمه دوم تحمل است. امروز ، تحمل در حال تبدیل شدن به یک مفهوم فزاینده مهم است. شما نباید کل زندگی این شخص را انکار کنید زیرا کلمات یا اشتباهات اشتباهی که کسی 10 سال پیش گفته است طبق استانداردهای شما اکنون خیلی کوتاه هستند یا اینکه عبارات گذشته 100٪ رضایتبخش نیستند. برای ساختن یک جامعه ، باید بتوانید صحبت کنید ، از آن درس بگیرید و با افرادی که دیدگاه های بسیار متفاوتی از شما دارند ، یک جامعه بسازید. به جای سنگرهایی که هیچکس را در این دو اردوگاه وجود ندارد ، باید نقطه ای از همدلی ایجاد کنیم که افراد بیشتری بتوانند بین آنها باشند. اکنون زمان ساختن یک جامعه است. زمان آن نیست که جامعه را به دو قسمت تقسیم کنیم.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *