[ad_1]

سیستم پرداخت بین المللی خدمات جدید شرکتی را در روسیه راه اندازی کرده است

سیستم پرداخت ویزا قصد دارد بخشی از نقل و انتقالات بین اشخاص حقوقی در روسیه را توسعه دهد. در 23 ژوئن ، سرویس پرداخت مرزی بدون کارت برای شرکت ها را راه اندازی کرد. این برنامه ها همچنین شامل تهیه کارت های بازرگانی است

عکس: دیوید مک نیو / گتی ایماژ

عکس: دیوید مک نیو / گتی ایماژ

سیستم پرداخت بین المللی ویزا قصد دارد بخشی از پرداخت های تجاری را در روسیه توسعه دهد ، جایی که “پتانسیل زیادی برای رشد وجود دارد”. میخائیل برنر ، مدیر کل ویزا در روسیه ، در این باره به RBC گفت.

“ما از نزدیک در حال بررسی بخش b2b (نقل و انتقال و پرداخت بین شرکت ها هستیم.)” RBC) و انتظار رشد چشمگیر دیجیتالی شدن پرداختها در این بخش را دارند. در حال حاضر ، تنها یک درصد پرداخت های مشاغل با کارت انجام می شود ، بنابراین پتانسیل بزرگی برای رشد وجود دارد. “


ویزا ناپدید شدن کارت های پلاستیکی در روسیه طی 10 سال پیش بینی می کندعکس: سایمون داوسون / بلومبرگ

برای توسعه بخش b2b ، ویزا سه جهت استراتژیک را مشخص کرده است: افزایش تعداد پرداخت های کارت ، توسعه پرداخت های بی مرز کارت و دیجیتالی کردن فرایندهای داخلی بدهی ها و مطالبات. “به طور کلی ، ما سناریوهای مختلف پرداخت را در نظر می گیریم: کارت سوخت ، کارت خرید ، کارت پرداخت برای سفرهای کاری کارمندان. راه حل های تجاری بسیاری وجود دارد که ما روی آنها کار می کنیم. “

بنابراین ، در 23 ژوئن ، ویزا خدمتی را برای پرداخت مرزی و بدون کارت برای مشتریان شرکتی در روسیه (Visa B2B Connect) راه اندازی کرد. سرویس مطبوعاتی ویزا به RBC توضیح داد ، این اجازه می دهد تا پرداخت های مرزی بین شرکت های درون پلت فرم ، که در حال حاضر در 97 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند ، باشد. این پلتفرم از اتصال یک به چند استفاده می کند ، بنابراین تعداد نقل و انتقالات خبرنگار مورد نیاز برای پردازش پرداخت کاهش می یابد. ابتدا این پروژه با مشارکت Modulbank راه اندازی خواهد شد.

در حال حاضر ، پیام های پرداخت معمولاً از طریق SWIFT (سیستم پیام رسانی مالی) برای انجام معامله با کمک یک بانک واسطه ارسال می شوند. یک منبع بازار مالی به RBC گفت: SWIFT برای انتقال وجوه به خدمات ویزا استفاده نمی شود.

به طور کلی ، چنین خدماتی خطر نقض قوانین کنترل ارز را ندارد ، می گوید دیمیتری گوربونوف ، یکی از شرکای شرکت حقوقی Rustam Kurmaev و شرکای آن. “به طور رسمی ، قانون پیش بینی نکرده است که هنگام انتقال به روبل و ارز خارجی به یک فرد غیر مقیم یا بالعکس ، باید از یک سیستم پیام رسانی خاص مانند SWIFT ، SPFS (سیستم پیام رسانی مالی ، آنالوگ روسی SWIFT) استفاده شود. – RBC) یا هر مورد دیگر. قانون شما را ملزم به ارائه سند پشتیبانی می کند که بتواند به عنوان پایه معامله شناخته شود ، مانند قرارداد. ” از سال 2014 ، سیاستمداران غربی بارها خواستار حذف روسیه از SWIFT شده اند ، اما چنین مجازاتی هرگز اعمال نشده است و SWIFT گفته است “این برای هیچ کس خوب نیست”.


ویزا و مسترکارد به کلمات مربوط به احتمال قطع ارتباط در روسیه پاسخ دادندعکس: ولادیمیر گردو / TASS

سیستم پرداخت بین المللی دیگر – Mastercard – همچنین در حال توسعه جهت b2b است. این بازار در حال حاضر فناوری Mastercard MoneySend را راه اندازی کرده است ، که انتقال بین نه تنها بین افراد ، بلکه همچنین بین کارت های بازرگانی Mastercard را امکان پذیر می کند ، یعنی برای تسویه مشترک بین کارآفرینان استفاده می شود. همچنین در ماه ژوئن ، این شرکت توافق نامه ای با Sberbank برای توسعه خدمات انتقال مرزی به حساب اشخاص حقوقی امضا کرد.

چرا ویزا به پرداخت های تجاری احتیاج دارد

چندین سال است که بازار روسیه کارت هایی را از سیستم پرداخت میر معرفی می کند که برای به حداقل رساندن خطرات تحریم مربوط به انتقال کارت ایجاد شده است. از نظر قانونی ثابت شده است که بر روی چنین کارت هایی است که حقوق کارمندان دولت ، حقوق بازنشستگی و مزایای اجتماعی باید پرداخت شود. به این ترتیب ، میر رقبای بین المللی خود را تا حدی از بازار دور می کند: طبق تخمین بانک مرکزی ، سهم کارت های میر از کل معاملات کارت در سال 2020 به 24 درصد می رسد (.pdf) در سال 2019 این رقم 19.3 درصد ، در سال 2018 – 14.5 درصد بوده است.

ولادیمیر پلیاکوف ، رئیس فروش در ارائه دهنده پرداخت بین المللی ECOMMPAY ، می گوید ، ویزا باید ظهور جدیدی پیدا کند زیرا محصولات جدید رقابتی که برای کار به واسطه هایی به صورت سیستم پرداخت نیاز ندارند. به عنوان مثال ، این سیستم پرداخت سریع است که از قبل در روسیه محبوب شده است. ویزا و مسترکارت فعالانه به بخش b2b می روند تا تجارت خود را متنوع کنند و همچنین به دلیل اینکه هزینه خدمات پرداخت در این بخش بسیار زیاد است ، وی معتقد است: “پردازش پرداخت کارت ویزیت در اروپا می تواند پنج برابر بیشتر باشد – [по цене]نسبت به کارت شخص خصوصی. “


رئیس ویزا پیش بینی افزایش سهم پرداخت های غیر نقدی به 90٪عکس: کریس راتکلیف / بلومبرگ

یگور کریووشایا ، رئیس تحقیق در مرکز مطالعات فن آوری های مالی و اقتصاد دیجیتال Skolkovo-NES ، گفت: بازار پرداخت های شرکتی ، که می تواند توسط سیستم های پرداخت پوشش داده شود ، کاملاً قابل توجه است. این کارشناس افزود ، تا به امروز پرداخت از مشاغل خرد و متوسط ​​در خرده فروشی ، از جمله پرداخت به تأمین كنندگان ، به طور عمده به صورت نقدی و پرداخت بین سازمان های بزرگ از طریق فاكتور انجام می شود. وی نتیجه گیری کرد که موفقیت ویزا از نظر سهم بازار به پیشنهادات منحصر به فرد برای مشاغل کوچک و متوسط ​​بستگی خواهد داشت.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *