[ad_1]

مقامات بانک ها را موظف می کنند درخواست اطلاعات “کشورهای غیر دوست” را گزارش دهند

بر اساس لایحه وزارت دارایی ، بانک ها داده های مربوط به درخواست “کشورهای غیر دوست” را برای افشای اطلاعات محرمانه به بانک مرکزی و Rosfinmonitoring ارائه می دهند. این ابتکار مربوط به قانون درخواست اطلاعات خارجی ایالات متحده است

عکس: Ekaterina Kuzmina / RBC

عکس: Ekaterina Kuzmina / RBC

مقامات اصلاحاتی را در این قانون تدارک دیده اند که بانکهای روسی را ملزم می کند اطلاعات مربوط به اطلاعات مالی و بانک مرکزی را از سازمانهای دولتی از “کشورهای غیر دوست” مطلع کنند. این پیش نویس قانون توسط وزارت دارایی تهیه شده است ، در جلسه کمیسیون دولت درباره فعالیت های قانونگذاری مورد بحث و تصویب قرار گرفت ، دو منبع نزدیک به کمیسیون حقوقی و یک منبع آشنا به تهیه پروژه به RBC گفت (RBC سندی دارد) .

کار بر روی این سند با هدف “مقابله با اقدامات غیر دوستانه ایالات متحده و دیگر کشورهای خارجی” است ، با توجه به نظر متخصص دستگاه های دولتی در مورد این لایحه (RBC آن را دارد). RBC درخواستی را به وزارت دارایی ، Rosfinmonitoring ، بانک روسیه و سرویس مطبوعاتی دولت ارسال کرد.

صورتحساب برای چیست؟

پیش بینی می شود اصلاحاتی به اصطلاح اعمال شود قانون ضد تحریم مصوب 2018 (127-FZ) ، که شامل اقدامات برای تأثیرگذاری بر ایالات متحده و سایر کشورهای خارجی در واکنش به تحریم های روسیه است. پیشنهاد می شود مقاله جدیدی اضافه شود و تعهد بانکها برای اطلاع از Rosfinmonitoring و بانک روسیه حداکثر تا یک روز کاری درخواستهای دریافت شده از “مقامات صالح کشورهای غیر دوست” ارائه شود. ما در مورد الزامات خارجی ها برای ارائه اطلاعات در مورد شهروندان روسی یا شرکت های روسی که اسرار تجاری ، مالیاتی یا بانکی و همچنین اطلاعات شخصی را تشکیل می دهند صحبت می کنیم.

نظر کارشناسی در مورد این لایحه حاوی توضیحاتی است که وزارت خزانه داری ایالات متحده و وزارت دادگستری ایالات متحده در صورت داشتن حساب خبرنگار در ایالات متحده ، از قبل حق دارند چنین داده هایی را از بانک های خارجی درخواست کنند. یک حق مشابه از 1 ژانویه 2021 تاکنون در آژانس های دولتی ایالات متحده ظاهر شد پذیرفته شده قانون مبارزه با پولشویی 2020 (قانون مبارزه با پولشویی). در صورت احراز شرایط زیر ، مقامات ایالات متحده می توانند برای هر حساب از یک بانک خارجی درخواست کنند:

  • این حساب موضوع تحقیقات جنایی در ایالات متحده است.
  • این حساب در ایالات متحده تحت اقدامات ضد پولشویی است.
  • در ارتباط با این حساب ، روش مصادره وجوه درآمد آمریکا آغاز شد.

“طبق گفته بانک روسیه ، خطرات مقامات آمریکایی با استفاده از این حق برای به دست آوردن اطلاعاتی که قبلاً در مورد هرگونه معامله مالی ، معاملات و شرکت کنندگان در معاملات انجام شده از طریق بانک های روسیه برای آنها غیرقابل دسترسی بود ، بسیار زیاد است.” ، در نظر متخصص. این لایحه می گوید


نبیولین در تحریم های آمریکا “خطری بی امان” برای اقتصاد می بیندالویرا نبیولینا

ایلیا گورشکوف ، وکیل دادگستری در حقوق بین الملل و امور مالیاتی در لمچیک ، کروپسکی و شرکا ، گفت: دادرسی دادگاه های ایالات متحده قانون جدید را به اندازه کافی گسترده تفسیر می کند ، بنابراین مقدار اطلاعاتی که از مشتریان درخواست می شود می تواند حداکثر باشد. وی به RBC گفت: “این به مقامات ایالات متحده اجازه می دهد تا از اطلاعات به دست آمده ، از جمله برای تحقیقات دولت در مورد اعمال تحریم ها علیه روسیه ، استفاده كنند.”

آیا بانک ها در درخواست های “کشورهای غیر دوست” تداخل می کنند

ولادیمیر گروزدف ، رئیس هیئت مدیره کانون وکلای روسیه گفت که اختیارات وزارت دادگستری و خزانه داری ایالات متحده فراتر از صلاحیت ملی است ، اما بانک های روسی قادر به امتناع از همکاری نیستند. وی توضیح داد: “قوانین ایالات متحده اجازه نمی دهد كه بانك های خارجی محدودیت هایی را در قوانین مربوط به رازداری بانك ملی یا رازداری اعمال كنند.”

بزرگترین بانکهای روسیه حسابهای ارزی ارزی را در بانکهای خارجی از جمله سیتی بانک و جی پی مورگان نگهداری می کنند. RBC درخواستی را به م creditسسات اعتباری مهم سیستمی ارسال کرد. اسبربانک از اظهار نظر خودداری کرد ، در حالی که دیگران به سوالی در مورد اینکه آیا آنها در سال جاری درخواست افشای اطلاعات مشتری از آژانس های دولتی ایالات متحده را دریافت کرده اند ، پاسخ ندادند.

الكساندر نائوموف ، معاون رئیس شورای ملی بازار مالی (NSFM) می گوید ، حتی اگر فعالان بازار چنین درخواست هایی را دریافت كرده باشند ، هیچ كسی در این باره مطالبی را منتشر نمی كند. وی اذعان می کند که در صورت نیاز به افشای اطلاعات حاوی اسرار مالیاتی یا بانکی ، الزامات آژانس های دولتی خارجی می تواند برای موسسات اعتباری مشکل ایجاد کند. “طبق قوانین ایالات متحده ، اگر چنین درخواستی دریافت نشود ، ممکن است به بانک آمریکایی دستور داده شود که حساب بانک خبرنگار خارجی را ببندد. <…> اما درخواست آژانس های دولتی در کشورهای دیگر لزوماً مربوط به تحریم های موجود یا آینده علیه مشتری روسی نیست. گاهی اوقات هدف از درخواست ، بررسی برنامه تحریم است ، به جای تحریم مشتری خاص. به عنوان مثال ، برخی از برنامه های تحریم مربوط به تأمین تجهیزات برای اهداف خاص است. این درخواست این امکان را فراهم می کند که روشن شود تجهیزات مربوط به فعالیت های غیر مجاز نیستند “، گفتگو کننده RBC.

بانک مرکزی در مطالب خود جریمه هایی را ذکر کرده است که بانک های روسی در ایالات متحده را به دلیل امتناع از افشای اطلاعات تهدید می کند).پی دی اف) این مبلغ 50 هزار دلار جریمه برای هر روز تأخیر در صورت نقض مهلت پاسخگویی ، روند بدهکاری اجباری پول از یک حساب خبرنگار و بستن حساب خبرنگار در خارج از کشور است.


وزارت خارجه بی نهایت تحریم ها علیه روسیه را ارزیابی کردعکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

گورشکوف گفت ، تعهد به پاسخ دادن به یک تحقیق “اساساً قابل بحث نیست”. وی یادآور شد که قطع روابط خبرنگار با بانک های آمریکایی به روس ها امکان انجام معاملات دلار را نمی دهد.

انتقال اطلاعات درخواست چه چیزی می دهد؟

با توجه به NSFR ، اطلاع از بانک مرکزی و Rosfinmonitoring مشکلی را در مورد بانک ها حل نمی کند – آنها خود باید تصمیم بگیرند که چگونه با سازمان های دولتی خارجی تعامل کنند و خطرات احتمالی را بپذیرند. الكساندر نائوموف می گوید: اما ناظران روسی از علاقه خارجیان به مشتری خاص یا معاملات خاص آگاه خواهند بود: “Rosfinmonitoring ، به نوبه خود ، ارزیابی خواهد كرد: اگر این معاملات به هیچ وجه مربوط به دفاع ، شركت های مجاز یا حوزه های حساس اقتصاد نباشد. ، ممکن است مانع پاسخگویی بانک به چنین درخواستی شوند. ما احتمالاً در مورد حق وتو صحبت می کنیم. “

گورشکوف گفت که ابتکار مقامات روسی با عدم تمایل به “حمایت مالی” از دولت ایالات متحده با داده های مربوط به معاملات مشتریان روسی توجیه می شود. این وکیل دادگستری گفت: “در اصل ، کمبود اطلاعات واقعاً به کند شدن روند دادرسی عمومی کمک می کند” ، اما در مورد خطرات چنین رویکردی هشدار داد.


S&P خطر افزایش وابستگی مینسک به مسکو برای تحریم ها را می بیندعکس: تصاویر گتی

به گفته وی ، قانون AML کارمندان بانک ها را از اطلاع درخواست کنندگان از سازمان های دولتی ایالات متحده به دارندگان حساب منع کرده است. “از نظر قوانین آمریکا ، انتقال چنین اطلاعاتی در مورد واقعیت درخواست به دولت های کشورهای محل استقرار بانک های خارجی ، اگر مشتری چنین بانکی باشند ، نقض ضد زباله و قانون ضد پسماند. بنابراین وکیل هشدار داد ، بنابراین بانک های روسی با ارسال اطلاعاتی درباره واقعیت درخواست های دولت آمریکا به مقامات روسی ، در واقع در معرض خطر قطع نامه نگاری با بانک های آمریکایی هستند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *