[ad_1]

چرا مردم قربانی محسوب می شوند؟

برچسب ها: #TIV ، # قربانی ، # تظاهر به قربانی شدن

10 ژوئن 2021 | از: veritaholic | علوم پایه بدون شرح

(مارک مک نامارا ، ناوتیلوس)

مشاهده متن اصلی

در جهانی قطبی ، فداکاری مدال افتخار است. این به مردم قدرت می دهد. “قربانی امروز به مهمترین هویت در سیاست آمریکا تبدیل شده است.” رابرت بی هورویتس ، استاد روزنامه نگاری و علوم کامپیوتر در دانشگاه سن دیگو.

در سال 2018 ، هورویتس مقاله ای تحت عنوان “سیاست حضور قربانی ، حضور قربانی در سیاست” را منتشر کرد. وی توجه به روند اجتماعی را که قربانی شدن را در سیاست آمریکا مهمترین جلوه می دهد ، جلب کرد و گفت که ریشه در “اوضاع سیاسی است که به دلیل جنبش مدنی در دهه 1960 ناپایدار بود”. بنابراین ، از نظر روانشناسی ، قربانی شدن به چه معناست؟

در سال 2020 ، تیمی از محققان به رهبری رهاب گاوری ، محقق روانشناسی در دانشگاه تل آویو در اسرائیل ، مجموعه ای از آزمایشات را انجام دادند که می تواند به این س answerال پاسخ دهد. آنها یک ویژگی شخصیتی منفی به نام TIV را شناسایی کردند که به معنای “گرایش به فداکاری بین فردی” است. آنها همچنین دریافتند که کسانی که نمره TIV بالایی دارند “در روابط مختلف احساس قربانی شدن می کنند.”

TIV از چهار ویژگی تشکیل شده است. اولین مورد تلاش بی پایان برای آگاهی دادن به طرف مقابل در مورد بزه دیدگی شخص و به طور کلی ، درمورد کل جامعه است. مورد دوم “نخبه گرایی اخلاقی” است ، جایی که قربانی از نظر اخلاقی برتر است و دارای “اخلاقی غیرقابل تخریب” است ، در حالی که “دشمن” ذاتاً غیراخلاقی است. سوم عدم همدلی ، به ویژه ناتوانی در نگاه کردن به وضعیت از منظر دیگری است. این منجر به این ایده می شود که قربانیان حق دارند هر کاری که بخواهند انجام دهند. چهارم ، نشخوار فکری است که در آن نمی توانید از تصور خسارت وارد شده فرار کنید.

امروز ، در هر کشور جهان ، اگر چند دقیقه یک برنامه یا روزنامه را تماشا کنید ، اشکال مختلف قربانی شدن را مشاهده خواهید کرد. در زیر مصاحبه ای با Gabre ، که تحقیق را انجام داده است ، آورده شده است.

سوال: آیا TIV را می توان یک اختلال شخصیت در نظر گرفت؟

پاسخ: اگر TIV شما بسیار بالا باشد ، ممکن است باشد. اما ما روی چنین موارد خاص تمرکز نکردیم. ما به روند مردم عادی توجه کردیم. به عبارت دیگر ، افرادی که در لایه ضخیم وسط منحنی زنگ قرار دارند (توزیع زنگوله) نیز TIV را نشان می دهند.

س: TIV با “سبک دلبستگی مضطرب” ارتباط دارد. نوع ناپایدار چیست؟

پاسخ: این شبیه “سبک دوسویه دلبستگی” است. این اتفاق می افتد زمانی که کودک بسیار کوچک است و از محافظت قابل اعتماد برخوردار نیست. به رفتار ناسازگار مراقب یا پدر ، مانند عصبانیت ناگهانی یا ساده گذاشتن کودک اشاره دارد. این می تواند به سبک های دلبستگی نامشخص یا مبهم منجر شود.

س: بنابراین تظاهر به قربانی بودن رفتاری است که پس از یک سن خاص فرا گرفته می شود.

اوه آره به طور کلی ، کودکان همدلی و راحتی والدین خود را درک می کنند و این به آنها کمک می کند یاد بگیرند که به راحتی دیگران احتیاج نداشته باشند. با این حال ، افراد با TIV بالا نمی توانند راحت باشند. به همین دلیل است که آنها همچنان فکر می کنند و حملات خارجی را که مدتهاست دریافت می کنند تجربه می کنند. آنها مدام به حمله فکر می کنند. او دائماً می گوید که آسیب دیده است ، فکر می کند و واقعه را به یاد می آورد و از احساسات منفی مرتبط با حمله مانند ناامیدی ، تحقیر ، خشم یا ناامیدی اجتناب نمی کند.

سوال: چرا افراد با TIV بالا فکر نمی کنند که می توانند دیگران را آزار دهند؟

پاسخ: آنها دنیا را به قربانیان و دیگران تقسیم می کنند. و من به قربانی نهایی فکر می کنم. دیگران به آنها گفتند: “بله ، من می دانم که صدمه دیده اید. اما شما همچنین به من صدمه زده اید. “

سوال: یکی از مطالعات شما نشان داده است که TIV با انکار بخشش و همچنین میل به انتقام همراه است.

پاسخ: در یک آزمایش ، شرکت کنندگان تصور کردند که آنها وکیل هستند و از بازرسان خود بازخورد منفی دریافت کرده اند. در این آزمایش ، افراد با TIV بالاتر ارزیابی منفی شخصیت منفی را به مافوق خود نسبت دادند و تمایل زیادی به انتقام از خود نشان دادند. ما همچنین دریافتیم که کسانی که TIV بالایی دارند نه تنها انتقام جویانه هستند ، بلکه احتمال اجتناب از مجرم نیز کمتر است.

س: ویژگی چهارم یعنی نشخوار فکری چگونه به TIV ارتباط دارد؟

پاسخ: از نظر TIV ، نشخوار فکری را تفکر عمیق در مورد حمله برای مدت زمان طولانی تعریف کرده ایم. جالب اینجاست که نشخوار فکری به انتظار شما از حملات آینده نیز مربوط می شود. مطالعات دیگر نشان می دهد که این تجربه در درد و پرخاشگری که فرد به دلیل توهین و تهدید به عزت نفس خود تجربه می کند ، ادامه دارد.

سوال: آیا می توانم TIV داشته باشم بدون اینکه ضربه یا تجربه واقعی قربانی داشته باشم؟

اوه آره آسیب واقعی ، مانند آسیب جسمی ، برای داشتن TIV لازم نیست. با این حال ، کسانی که سطح بالای TIV دارند معمولاً کسانی هستند که از جمله آسیبهای PTSD آسیب دیده اند. شاید به این دلیل که آنها هنوز به طور کامل بهبود نیافته اند. یا شاید به این دلیل است که شما تمام درمان ها را دریافت نکرده اید. یافته های ما نشان می دهد که گاهی اوقات آنها نسبت به خانواده های خود بسیار پرخاشگر هستند.

س: نقاط ضعف افراد مبتلا به TIV متوسط ​​چیست؟ آیا این روندها بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد؟

پاسخ: البته هرچه TIV بالاتر باشد ، آنها در تمام روابط خود احساس قربانی شدن می کنند. اگر TIV متوسط ​​داشته باشید ، ممکن است از بعضی جهات احساس قربانی شوید و از برخی موارد دیگر نه. به عنوان مثال ، در روابط خود با رئیس خود فکر می کنید قربانی هستید ، اما در خانواده خود اینگونه نیستید. هرچه بیشتر احساس قربانی شدن کنید ، بیشتر احتمال دارد که در روابط خود ، خود را به عنوان یک قربانی تصور کنید. بنابراین ، البته ، این زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال ، کسانی که در محیط کار به عنوان قربانی شناخته می شوند – ما رابطه بسیار بالادستی و زیردستان را بسیار آزمایش کرده ایم – تحمل کوچکترین حملات از سوی رئیسان را دشوار می دانند. در حقیقت ، پرخاشگری در روابط انسانی بسیار رایج است. من در مورد تروما صحبت نمی کنم ، فقط در مورد یک حمله کوچک روزانه صحبت می کنم. سوال این است که چگونه می توان با این حمله مقابله کرد.

س: آیا قربانی بودن جنبه های مثبتی دارد؟

پاسخ: می تواند باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که ما برای یک هدف عمومی مانند سازماندهی یک جنبش اجتماعی برای بالا بردن جایگاه زنان گرد هم می آییم. حالت های قربانیانی که من در اینجا صحبت می کنم پرخاشگری در آنها است ، همراه با عدم همدلی و تأمل. با این حال ، در یک رابطه کاملاً نزدیک ، ممکن است مطلوب باشد که از حملات شخص مقابل ناراحت باشید. زیرا در چنین رابطه ای نمی توانید فقط احساسات خود را پنهان کنید. ما باید صادق و منصف باشیم. اگر همیشه سعی در جلب رضایت طرف مقابل دارید ، در پایان همیشه این حرف را می زنید. “نه ، خوب است ، خوبم.” اما این به رابطه کمک نمی کند. من فکر می کنم هرچه رابطه مهمتر باشد ، صادق بودن در مورد احساسات منفی نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است. در آن صورت طرف مقابل احترام بیشتری برای شما قائل خواهد شد.

س: آیا افرادی را پیدا می کنید که عاشق TIV یا دوست بلند قد مانند آنها باشند؟

پاسخ: این یک فرض قابل قبول است. اما من آن را به صورت تجربی آزمایش نکرده ام. از لحاظ تئوری می تواند باشد. من فکر نمی کنم افراد با TIV پایین تمایل داشته باشند که رابطه خود را ادامه دهند ، حتی اگر با فردی با TIV بالا روبرو شوند. به عبارت دیگر ، برای ادامه رابطه ، هر دو باید TIV بالا داشته باشند ، یا حداقل یکی از آنها باید اعتماد به نفس بسیار پایینی داشته باشد. عزت نفس پایین به معنای داشتن TIV بالا نیست ، شما فقط فکر نمی کنید که لیاقت یک بازی بهتر را دارید.

سوال: آیا در هر کشوری چنین افرادی وجود دارند؟

پاسخ: ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. وقتی به نپال سفر کردم ، متوجه شدم که تمایل مردم در این کشور برای فداکاری بسیار کم است. آنها خیلی عصبانی نبودند و تمایل به انتقاد از دیگران نداشتند. آنها فکر می کنند عصبانی شدن یک رفتار کودکانه است.

س: اقدام یک قربانی نیز مسئله اجتماعی شدن است.

پاسخ: درست است این امر به ویژه هنگامی صادق است که رهبران مانند قربانیان رفتار کنند. مردم این رفتار رهبر را می بینند و فکر می کنند خوب است که آنها پرخاشگری خود را نسبت به دیگران نشان دهند و نیازی نیست که با انتقاد از دیگران مسئولیت آزار دیگران را بر عهده بگیرند. این هنوز فقط یک فرضیه است ، اما من فکر می کنم جامعه ای با سابقه درگیری بسیار طولانی وجود خواهد داشت و مهمترین گفتمان این جامعه گفتمان قربانی محور است. در واقع ، این جامعه یهودی است. این را می توان “بزه دیدگی دائمی” نامید. در اسرائیل ، کودکان از مهد کودک می آموزند که اسرائیلی ها بیش از فلسطینیان متحمل رنج شده اند ، بنابراین باید از خود محافظت کنند و جنگ کنند. جالب است که مردم از طریق این گفتگوها تاریخ کشور را به عنوان تاریخ خود می پذیرند و درد گذشته را با حال ارتباط می دهند.

سوال: آیا می توان خصوصیات TIV فردی را به خصوصیات یک گروه نیز گسترش داد؟

پاسخ: این سال بسیار جالبی است. متأسفانه ، در حال حاضر نمی توانیم حرف های زیادی بزنیم. آنچه می توانم بگویم این است که عوامل روانشناختی TIV ، نخبه گرایی اخلاقی و عدم همدلی نیز عناصر مشترک در توصیف سلطه جامعه هستند. چندین مطالعه نشان می دهد که داشتن قدرت توانایی تفکر از دید دیگران و پیش بینی احساسات ، علایق و افکار دیگران را کاهش می دهد. به عبارت دیگر TIV تنها چیزی نیست که توانایی تفکر شما را از دید شخص مقابل مختل می کند و قدرت نیز همین نقش را دارد. بنابراین اگر کسی با TIV بالا به قدرت برسد ، این می تواند یک مشکل بزرگ باشد.

س :ال: “چگونه می توانم بر ادعای قربانی شدن غلبه کنم؟”

پاسخ: اول ، ما باید با آموزش فرزندان خود شروع کنیم. درک خوب از چهار ویژگی TIV می تواند با شناسایی اهداف و انگیزه های کودکان از این ویژگی ها ، به کاهش این روند کمک کند. اما مردم اغلب می گویند اگر تظاهر به قربانی بودن نکنید ، آنچه را که آنها می خواهند نخواهید یافت. این خیلی ناراحت کننده است.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *