[ad_1]

چه هزینه هایی برای جمعیت طرفدار ترامپ اعمال می شود؟

برچسب ها: # کاپیتول ، # سیاست آمریکا ، # اعتراض ، # کاپیتول ، # پارلمان ، # اعتراض چانه ترامپ ، # ترامپ ، # شورش

9 ژانویه 2021 | از: eyesopen1 | سیاست های جهانی بدون شرح

(تخته سنگ ، مولی اولمستد)

مشاهده متن اصلی

روز ششم ، بسیاری از آمریکایی ها از تصرف ساختمان پارلمان در حمایت از ترامپ متعجب شدند. شواهد خشونت در عکس ها و فیلم ها روشن است ، اما تعداد بسیار کمی از افراد دستگیر شده اند. گفته می شود که پلیس در واشنگتن چهارشنبه شب 13 نفر را دستگیر کرده است ، اما گارد کنگره هیچ گونه دستگیری اضافی را اعلام نکرده است.

با این حال ، همانطور که چندین ساعت فیلم و عکس های دراماتیک باقی مانده است و بسیاری از آنها چهره خود را بدون ماسک نشان می دهند ، انتظار می رود بازداشت ها به دنبال داشته باشد. همچنین تصاویر نظارت تصویری و دوربین های بدنه ای که پلیس از آنها استفاده می کند نیز وجود دارد. شناسایی افراد درگیر در شورش کار دشواری نخواهد بود.

اتهامات متعددی در مورد تخلفات و جرایم وجود دارد که ممکن است برای آنها اعمال شود. چانینگ فیلیپس که از سال 2015 تا 2017 به عنوان وکیل دادگستری دی سی فعالیت می کرد ، توضیح می دهد که دادستان های منطقه و فدرال می توانند به جرایمی مانند اموال ایالتی ، نقض اسلحه ، حمله و آشوب متهم شوند. این اتهامات می تواند از جریمه تا مجازات زندان باشد. علاوه بر ترک جرم در ساختمان بدون رعایت دستورالعمل های پلیس ، مواردی نیز وجود دارد که اثبات اتهامات دیگر دشوار است.

کسانی که وارد ساختمان های پارلمان می شوند و به افسران پلیس حمله می کنند ، مجازات های سخت تری را متحمل می شوند. دادستان الکس لیتل گفت که انتظار دارد دادستان ها ابتدا اتهامات جزئی مانند تجاوز به سرقت یا خسارت به اموال را تشکیل دهند و سپس برای اتهامات جدی تر وقت بگذارند.

در صورت هجوم مقامات به پايگاه دولت و شناسايي کساني که مستقيماً به خشونت دامن مي زنند ، مي توان ادعاهاي جدي تري را مطرح كرد. به گفته مت جونز ، دادستان سابق ، بسیار بعید است که دادستان با این پرونده به عنوان یک اعتراض عمومی رفتار کند. این به این معنی است که حواس پرتی یا حواس پرتی را متوقف نخواهد کرد. “بسیار متفاوت است. این تهدید جدی برای نظام دموکراتیک است. “علاوه بر این ، جونز توضیح می دهد که ممکن است برخی از قوانین جزایی فدرال نادر ، مانند شورش و توطئه وجود داشته باشد.

بسیاری از مردم توطئه شورش را “توطئه سرنگونی یا از بین بردن دولت آمریكا به زور برای جلوگیری یا به تأخیر انداختن اجرای قانون آمریكا با زور یا تصرف یا غارت دارایی های دولت آمریكا” می دانند. شما می توانید تا 20 سال زندان محکوم کنید. “این می تواند به عنوان تلاشی برای جلوگیری از اجرای قانونی روند اساسی دموکراتیک تلقی شود و دادستانی سعی خواهد کرد گرد و غبار را از این کد پاک کند و مقررات قابل استفاده در مورد این جرایم جدی را پیدا کند.”

طبق گفته پروفسور كاریسا بیرن هسیك ، كه در دانشكده حقوق چاپل هیل در كارولینای شمالی تدریس می كند ، دادستان ها می توانند اجرای قوانین تروریسم فدرال را مورد بررسی قرار دهند. حتی در صورت انجام اقدامات تروریستی ، جرایم عادی نیز می توانند به میزان قابل توجهی مجازات را افزایش دهند. “از آنجا که این حکم متوجه دولت فدرال بود ، این حکم می تواند در مقایسه با فروشگاه یا سرقت یک شکلات در طی یک شورش به میزان قابل توجهی افزایش یابد. به نظر می رسید که آنها مطمئن نیستند که چه قوانینی را نقض می کنند یا چه اتهامی را مطرح می کنند … از آنجا که هدف از حمله خود دولت ایالات متحده بود ، ممکن است داستان متفاوت باشد (حتی برای همان عمل) و انواع کاملاً متفاوتی اعمال شود. قوانین “

این پرونده در صلاحیت وزیر دادگستری DC و دادستان کل است. “این یک واقعه تاریخی به معنای کاملاً منفی است. همه اینها بستگی به این دارد که وزارت دادگستری چه اتهاماتی را به شما متهم کند و چه پیامی ارسال کند. “این توضیح الکس لیتل است. باید دید آیا برای تعداد کمی از کارمندان هزینه جدی ، برای اکثریت یا هر دو همزمان هزینه کمی پرداخت خواهد شد.

نظر عمومی کارشناسان حقوقی این است که رهبران مشخص شده به طور حتم قادر به جلوگیری از سالها حبس خواهند بود. (اگر کسی در این دو ماده منفجره گزارش شده نقش داشته باشد ، این نیز به عنوان یک واقعه جداگانه تلقی خواهد شد.) افراد در صحنه تیراندازی زن مرده نیز بدون توجه به اینکه قاتل افسر پلیس باشد ، توزین می شوند. مجازات می شوید مت جونز گفت: “از نظر دادستانی ، این واقعیت که امروز کسی در نتیجه هرج و مرج کشته شده است ، ممکن است به این نتیجه برسد که عاملان خشونت باید مسئولیت بیشتری داشته باشند.”

دادستانی همچنین باید در مورد نیروی انسانی و منابع به دقت فکر کند. “این یک کار بسیار دشوار خواهد بود زیرا تعداد زیادی شرکت کننده در آن حضور دارند و ما باید کسانی را که از آزادی تجمع استفاده کرده اند را از کسانی که با خشونت در عملکردهای دولت دخالت کرده اند به دقت تشخیص دهیم. حتی در جریان اعتراضات به مراسم تحلیف ترامپ و در جریان اعتراضات BLM ، پلیس تلاش کرد تا دریابد که چه کسی چه کاری انجام داده است. “وقت گیر خواهد بود اما امکان پذیر است.”

همچنین این احتمال وجود دارد که ترامپ در دوران مسئولیت خود برای آنها بخشودگی پیشگیرانه صادر کند. اگر این اتفاق نیفتد ، دادستان های DC با شرایط بی سابقه ای روبرو می شوند. “به نظر می رسد این هدف برای جلوگیری از تغییر قدرت قانونی است و مسئله خشونت و میزان تخلف است.”[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *