[ad_1]

واکسیناسیون در برابر عفونت ویروس کرونا در مناطق روسیه چگونه است

منطقه مسکو و مسکو در پنج تیم برتر قرار دارند ، داغستان در آخرین مکان است. مطالعات RBC چگونه وضعیت واکسیناسیون در روسیه در حال تغییر است

عکس: النا آفونینا / TASS

عکس: النا آفونینا / TASS

طبق اطلاعات مربوط به پیشرفت واکسیناسیون در مناطق ، تا 22 ژوئیه ، کمی بیشتر از شش ماه پس از شروع واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا ، 32.9 میلیون نفر در روسیه حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. RBC اطلاعات مربوط به پیشرفت کمپین واکسیناسیون را از مقامات منطقه ای درخواست کرد ، و همچنین اطلاعات منتشر شده توسط ستاد موضوعات فدراسیون را بررسی کرد.

طی دو هفته پس از آخرین ارزیابی RBC ، تعداد روس هایی که واکسیناسیون را شروع کرده اند 5.8 درصد افزایش یافته است. (از 16.7 تا 22.5٪ از جمعیت کشور). به طور کامل واکسینه شده ، با توجه به داده های 18-22 ژوئیه ، 14.6 of از شهروندان (در زمان آخرین محاسبه – 11.7). مناطق ساخالین و Tver اطلاعات RBC در مورد نسبت جمعیت کاملا واکسینه شده را ارائه ندادند.

به مصونیت گله

طبق تخمین های RBK ، Chukotka و استان بلگورود هنوز به ترتیب در رتبه بندی مناطق با بیشترین تعداد واکسینه شده در رتبه های اول و دوم قرار دارند. در عین حال ، از نظر سهم واکسیناسیون شده با حداقل یک جز component واکسن ، دومی تنها 0.1 درصد از عقب مانده عقب است. (38.11٪ از جمعیت با اولین م componentلفه در منطقه بلگورود ، 38.12٪ در Chukotka واکسینه شده اند). تفاوت در سهم افراد کاملاً واکسینه شده بین مناطق بیشتر قابل ملاحظه است – در Chrugot خودمختار Chukotka هر دو دوز توسط 30.6٪ از جمعیت ، در منطقه بلگورود – 27.4٪ دریافت شده است.

از نظر سطح واکسیناسیون هر دو منطقه برای این دو هفته و دو هفته قبل از جمهوری چچن ، منطقه مسکو و مسکو قرار دارند. از زمان آخرین شمارش ، تعداد افراد واکسینه شده با حداقل یک دوز در Chukotka 5.1 درصد درصد ، در منطقه بلگورود – 7.25 درصد افزایش یافته است.

کدام مناطق نزدیک به مصونیت گله هستند

در آستانه ، معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا از نزدیکترین مناطق به دستیابی به ایمنی گله (یعنی حداقل 60٪ از مردم آنتی بادی علیه ویروس دارند) ، مسکو ، سن پترزبورگ ، تووا ، کارلیا ، بوریاتیا ، کالمیکیا ، آلتای اشاره کرد ، یاکوتیا ، کومی ، و همچنین مناطق خودمختار مسکو ، بلگورود ، ساخالین ، ماگادان ، آرخانگلسک ، مورمانسک ، چوکوتکا و یامال-ننتس. به گفته وی ، روس ها باید تا ماه نوامبر 80٪ مصونیت جمعی ایجاد کنند.

پرش چچن در جمع سه تیم برتر

از نظر سطح واکسیناسیون اولیه علیه ویروس کرونا در طی این دو هفته ، چچن با اختلاف معنی داری در رده نخست قرار گرفت. از زمان آخرین محاسبه RBC ، نسبت واکسینه شده با حداقل یک دوز واکسن در آنجا 18.2 درصد افزایش یافته است. منطقه مسکو که در این پارامتر مقام دوم را به دست آورد ، 7.1 درصد از جمهوری عقب است.

چچن از نظر سهم جمعیتی که فقط در چند ماه واکسیناسیون را شروع کرده اند با رهبران این رتبه بندی مقابله کرده است. در پایان ماه مه ، در میان مناطق عقب مانده قرار گرفت: فقط 3.01٪ در آن زمان اولین دوز واکسن را دریافت کردند. دو هفته پیش ، این جمهوری به رتبه 21 رتبه بندی رسیده بود و سهم واکسینه شده با حداقل یک دوز در آن زمان 17.9 بود. تا 22 ژوئیه ، 36.1٪ از مردم حداقل یک واکسیناسیون در چچن انجام داده اند. اکنون در رتبه بندی مناطق پیشرو در واکسیناسیون اولیه در رتبه سوم قرار دارد.


قدیروف در مورد سایت های واکسیناسیون شلوغ که می خواهند واکسینه شوند صحبت کردعکس: ولادیسلاو شاتیلو / RBK

واکسیناسیون اجباری کارگران مانند مسکو و بیش از 30 منطقه دیگر در چچن معرفی نشده است. اما رئیس جمهور ، رمضان قدیروف ، فعالانه از مردم می خواهد که با زبانی تند واکسینه شوند. به عنوان مثال ، وی گفت که اگر موج سوم متوقف نشود ، باید تدابیری اندیشید تا انزوای خود در سال گذشته “مانند تعطیلات به نظر برسد”. رهبر چچن پیشنهاد کرد که نه تنها پزشکان بلکه روحانیون و پلیس نیز در کارهای تبیینی مشارکت داشته باشند. “دکتر ، امام ، افسر پلیس منطقه به یکباره به همه س theالات پاسخ می دهند. اگر حتی در این صورت او موافقت نکند ، دومی تحت درمان قرار می گیرد. بگذارید احساس کند کمبود اکسیژن به چه معناست. “او در اواخر ماه مه در جلسه ستاد عملیاتی جمهوریخواهان گفت. در اوایل ماه جولای ، مسافران و رانندگان نقابدار دیگر اجازه حمل و نقل عمومی در چچن را نداشتند. آنها ملزم به پوشیدن آنها در مساجد و معابد بودند ، جایی که حداکثر تعداد بازدید کنندگان نیز محدود بود (تا 50٪ از ظرفیت کل). تا 13 ژوئیه ، قدیروف اعلام کرد که سایت های واکسیناسیون بیش از حد شلوغ است و مقامات برای اطمینان از عدم ایجاد اختلال در تأمین ، همه تلاش خود را انجام می دهند (در ماه ژوئن ، وی پوتین را از کمبود واکسن مطلع کرد).

از نظر سهم جمعیت کاملا واکسینه شده ، چچن نیز بهبود یافته است: اکنون در رتبه 61 است. از 22 ژوئیه ، هر دو دوز واکسن در آنجا دریافت شد 2/13 درصد جمعیت. در سازماندهی کمپین واکسیناسیون هیچ عارضه ای وجود ندارد نه ، وزارت بهداشت جمهوری به RBC گفت.

مسکو و منطقه مسکو در میان پنج کشور برتر

واکسیناسیون اجباری اکثر کارگران در برخی مناطق مسکو و منطقه مسکو در 16 ژوئن اعلام شد. اولین دوز واکسن قبل از 15 ژوئیه ، دومین بار قبل از 15 آگوست مورد نیاز بود. طبق برآوردهای قبلی ، در پایان هفته اول ماه جولای ، سهم واکسیناسیون شده با حداقل یک دوز واکسن در مسکو ، 8 درصد در منطقه مسکو – 6.4 درصد افزایش یافته است. پایتخت جایگاه خود را در میان پنج واکسیناسیون برتر پیدا کرد ، که در بهار از آن خارج شد و منطقه مسکو برای اولین بار از زمان آغاز واکسیناسیون وارد 10 کشور برتر این مناطق شد.

اکنون منطقه مسکو با بیشترین سهم واکسینه شده با حداقل یک دوز واکسن در رتبه چهارم در میان بخشهای تشکیل دهنده فدراسیون قرار دارد. تا 22 ژوئیه ، 34.4٪ از جمعیت ، یا 2.7 میلیون نفر ، حداقل دوز اول را در آنجا دریافت کرده اند. به طور کامل در منطقه 21.1٪ واکسینه شده است. میزان واکسیناسیون نیز افزایش یافته است: در دو هفته محاسبات قبلی ، نسبت واکسینه شده با دوز اول 11.13 درصد درصد و کسانی که کاملا واکسینه شده اند – 6.76 درصد افزایش یافته است.

چگونه تعداد موارد جدید عفونت Covid-19 در روسیه در حال تغییر است

منبع: ستاد مرکزی ویروس کرونا ویروس

داده برای روسیه من

مسکو در رده بندی در مکان پنجم قرار دارد. سهم واکسیناسیون با اولین واکسن در آنجا تقریباً به طور مساوی افزایش یافته و طی دو هفته 7.9 درصد افزایش یافته است. (تا 31.6٪) از 20 ژوئیه. 4 میلیون مسکویت حداقل یک دوز دریافت کرده اند ، 2/2 میلیون نفر یا 4/17 درصد از جمعیت منطقه کاملاً واکسینه شده اند.

بلوک توصیه ویدیو

از 19 ژوئیه ، ابتدا در پایتخت و سپس در منطقه ، سیستم کدهای QR برای افراد واکسینه شده ، ممنوعیت فعالیت رستوران ها ، بارها و کلوپ ها در شب و همچنین عملکرد اتاق های کودکان لغو شد. سیستم QR code در منطقه مسکو تنها سه هفته عمر می کند. از 17 جولای ، سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو گفت که کارفرمایان وظیفه واکسیناسیون اجباری اکثر کارمندان را در برخی مناطق انجام داده اند و در تعدادی از م institutionsسسات بهداشتی و آموزشی سهم آنها به 70٪ رسیده است (روسپوتربنادزور حداقل 60٪ از کارمندان را به واکسینه شود). در همان زمان ، چند روز بعد ، مقامات شهری به روش دیگری برای تحریک واکسیناسیون بازگشتند – آنها قرعه کشی جدیدی شامل پنج اتومبیل را برای کسانی که از 12 تا 18 ژوئیه اولین واکسن خود را علیه ویروس کرونا دریافت کرده اند ، اعلام کردند.

واکسیناسیون اجباری در مناطق خارجی

در پایان ماه ژوئیه ، داغستان به تنها منطقه ای تبدیل شد كه كمتر از 10٪ مردم اولین دوز واكسن را دریافت كردند (8/6٪ از 22 ژوئیه) و كمتر از 5٪ (4/4٪) كاملاً واكسن شدند. این جمهوری از مارس تاکنون گروه مناطق عقب مانده از نظر واکسیناسیون را بسته است. کاباردینو-بالکاریا هنوز در میان افراد خارجی قرار دارد (جایی که حداقل یک دوز واکسن کمتر از 15٪ دریافت شده باشد) ، اگرچه سهم کسانی که واکسیناسیون را در آنجا آغاز کرده اند بیشتر است – 11.9٪ از جمعیت. فقط 7.3٪ از افراد واکسینه کامل شده اند.

از 15 ژوئیه در کاباردینو-بالکاریا واکسیناسیون اجباری دسته خاصی از شهروندان (کارگران در زمینه پذیرایی عمومی ، تجارت ، گردشگری ، خدمات و غیره) را معرفی کرد. آنها باید اولین دوز واکسن را تا 10 آگوست ، دومین بار تا 1 سپتامبر دریافت کنند. واکسیناسیون اجباری دسته خاصی از شهروندان ، از جمله کسانی که در خانه های سالمندان و مدارس شبانه روزی معلول زندگی می کنند ، در داغستان اعلام شد.

اوستیای شمالی در گروه واکسیناسیون ویروس کرونا در دو هفته گذشته از گروه مناطقی خارج شده است. در آنجا ، نسبت کسانی که حداقل یک دوز دریافت کرده اند از 9/8 به 6/14 درصد افزایش یافته و افرادی که کاملاً واکسینه شده اند به 9/9 درصد رسیده اند (در زمان آخرین محاسبات ، واکسیناسیون در منطقه تکمیل شده است. از 6/8 درصد جمعیت )

در جایگاه سوم از انتها اینگوشه قرار دارد ، جایی که اولین دوز واکسن توسط 13.7 and و دومین مورد – توسط 9.74 of از جمعیت دریافت شده است.
منطقه ولادیمیر در میان خارجی ها باقی مانده است. علیرغم واکسیناسیون اجباری دسته خاصی از شهروندان ، که از 16 ژوئیه در آنجا آغاز شد (واکسیناسیون اجباری برای برخی از گروههای شهروندان در 38 منطقه تا 23 ژوئیه انجام شد) ، اولین دوز واکسن توسط 14.4٪ از مردم دریافت شد ، دوم – توسط 10 ، 3.


کدام مناطق واکسیناسیون اجباری علیه ویروس کرونا را اعلام کرده اند. نقشه

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور در 21 ژوئیه گفت که روسیه باید سرعت واکسیناسیون ویروس کرونا را تسریع کند. برای جلوگیری از ایجاد اختلال در تولید واکسن ، نخست وزیر میخائیل میشوستین به وزارت صنعت و تجارت و وزارت بهداشت دستور داد که فهرست داروهای موجود را تهیه کنند: کشف مقدار مانده و تشکیل سهام. او اما او گفتدر یکی از مناطق ، در نقاط واکسیناسیون ، به ساکنان گفته می شود که حتی اگر در انبارها باشند ، داروها تمام شده است. این موقعیت دقیقاً در کجا توسعه یافته است ، رئیس جمهور مشخص نکرد ، اما افزود که رهبران منطقه باید شخصاً به موضوع توزیع واکسن بپردازند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *