[ad_1]

شرکت UC Rusal نسبت به کاهش احتمالی تولید به دلیل وضع عوارض صادراتی هشدار داد

معاون مدیرعامل شرکت گفت: با توجه به معرفی وظیفه ، UC Rusal مجبور به بستن برخی از تأسیسات تولیدی است که در آستانه سودآوری کار می کنند. ما در مورد ظرفیتهای تولید صدها هزار تن محصول با صادرات 2.8 میلیون تن صحبت می کنیم

عکس: ایلیا نایموشین / RIA Novosti

عکس: ایلیا نایموشین / RIA Novosti

با توجه به وضع عوارض صادراتی در آگوست 2021 ، UC Rusal ممکن است برخی از تأسیسات تولید را که در آستانه سودآوری فعالیت می کنند ، تعطیل کند. رومان آندریوشین ، معاون مدیر کل شرکت فروش در روسیه ، این را به خبرنگاران گفت.

“ممکن است مجبور باشیم برخی از انواع تولید را حفظ کنیم. سرعت راه اندازی متالورژی آلومینیوم جدید Taishet نیز می تواند مورد بازنگری قرار گیرد. ” UC Rusal سرمایه گذاری کرد با صادرات 1.6 میلیارد دلاری کارخانه صادرات 1.6 میلیارد دلاری در Taishet. ظرفیت مرحله اول کارخانه خواهد بود 428.5 هزار تن آلومینیوم در سال ، پرتاب برای پایان سال جاری برنامه ریزی شده است.


مقامات تعرفه های موقت بر صادرات فلز از روسیه اعمال می کنندعکس: آلیسون فاران / بلومبرگ

به گفته اندرويوشين ، حفاظت از آن مي تواند بر ظرفيت توليد صدها هزار تن محصول تاثير بگذارد ، كه پس از ورود عوارض گمركي سودآور نخواهد بود. در مجموع ، این شرکت سالانه حدود 4 میلیون تن محصولات آلومینیوم تولید می کند که 2.8 میلیون تن آن صادر می شود. وی تأكید كرد: “اگر ما این دامنه را تولید نكنیم ، مطمئناً بعضی از كارخانه ها با تمام ظرفیت با عواقب مربوطه كار نخواهند كرد.”

چرا مقامات تصمیم به وضع تعرفه ها گرفتند

در اواخر ماه ژوئن ، دولت تصمیم گرفت تعرفه های موقت صادرات فلزات آهنی و غیر آهنی را به مدت 5 ماه ، از اول آگوست تا 31 دسامبر اعمال کند. نرخ گمرک آلومینیوم 15٪ قیمت است ، اما کمتر از 254 دلار در هر تن نیست. آلومینیوم معامله شده در سطح حدود 2450 دلار در هر تن – بنابراین عوارض صادراتی در هر تن می تواند بیش از 368 دلار باشد.

عوارض صادراتی معیار مقامات روسیه در واکنش به افزایش شدید قیمت فلزات از جمله برای ساخت و سازهای دولتی از دسامبر سال گذشته بوده است. همانطور که آندری بلوسوف ، معاون اول نخست وزیر در مصاحبه با RBC گفت ، شرکتهای متالورژی کشور را 100 میلیارد روبل “تحت فشار قرار دادند” و چندین بار سود را افزایش دادند ، از جمله به دلیل افزایش قیمت های داخلی. به گفته وی ، در این پنج ماه بودجه می تواند 113-114 میلیارد روبل از عوارض صادرات فلزات آهنی و همچنین حدود 50 میلیارد روبل دریافت کند. از متالورژی غیر آهنی. این مقام گفت ، این مبلغ تنها “بخش کوچکی” – حدود 20-25٪ – از سودهای بزرگی است که متالوژیست های روسی به لطف وضعیت مطلوب بازارهای جهانی دریافت کرده اند.


بلوسوف از “سخت گیری” دولت توسط متالوژیست ها به مبلغ 100 میلیارد روبل خبر دادعکس: سرگئی بوبیلوف / TASS

“متاسفانه ما درگیر یک حرکت کلی شدیم که فعالان بازار را مجبور به کاهش قیمت می کند. ما شاهد افزایش چشمگیر قیمت اتصالات و محصولات رول شده بودیم ، اما در این رقابت قیمت شرکت نکردیم “، مدیر عالی UC Rusal گفت. به گفته وی ، در سال 2013 این شرکت از طرف سرویس ضد انحصار فدرال دستوری را برای محدود کردن افزایش قیمت دریافت کرد.

افزایش قیمت ها در بازار آلومینیوم نسبت به بازارهای فولاد ، جایی که قیمت ها بیش از دو برابر افزایش یافت ، کمتر قابل توجه بود ، مدیرعامل سرویس رتبه بندی آژانس ملی درآمد سرگئی گریشونین را تأیید می کند. وی گفت: “بنابراین اعمال تعرفه های سختگیرانه برای UC Rusal که محصولات آن عمدتا صادر می شود ، یک تصمیم بحث برانگیز است.” علاوه بر افزایش قیمت فلزات ، قیمت مواد اولیه – آلومینا و بوکسیت – نیز در حال افزایش است. گریشونین گفت ، اگرچه کارخانه های تولید آنها متعلق به UC Rusal است ، اما هزینه های تولید آنها در سراسر جهان افزایش یافته است ، بنابراین این شرکت تحت فشارهایی بر روی سودآوری است.

مدیر ارشد شرکت گفت: “تصمیم برای وضع عوارض صادراتی برای ما دوچندان غیرمنتظره بود ، زیرا UC Rusal اکنون به خصوص در بازار داخلی سود فوق العاده ای ندارد.” طبق گفته اندرويوشين ، زيان اين شركت در مدت 5 ماه وظيفه مي تواند به “صدها ميليون دلار” برسد. طبق تحلیلگران VTB Capital ، هزینه این کار 389 میلیون دلار برای UC Rusal هزینه خواهد شد.

چه چیزی مانع از افزایش قیمت UC Rusal در خارج از کشور می شود

Andryushin می گوید ، برای اکثر قراردادهای بلند مدت ، UC Rusal راهی برای درج این عوارض در قیمت ندارد. وی افزود: “اگرچه ما یك بازیگر بزرگ بازار هستیم ، اما تنها ما نیستیم ، اما در حدود 12-13٪ از حجم بازار را” در خارج از چین تشکیل می دهیم.

از جانب داده ها به گفته تحلیلگران در Fitch Ratings ، عوارض صادراتی می تواند قیمت جهانی آلومینیوم را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا شرکت روسی سهم قابل توجهی در بازار دارد. پس از اعلام تعرفه های آلومینیوم توسط دولت روسیه ، پس از اعمال تحریم های ایالات متحده علیه UC Rusal در سال 2018 ، حق بیمه به سطح بالایی افزایش یافت – در آمریکا 640 دلار در هر تن و در اروپا 317 دلار در هر تن. نوشتن رویترز

گریسینین گفت ، اما بازار آلومینیوم کمبود ندارد ، بنابراین تولید کنندگان چینی به راحتی قادر خواهند بود شرکت روسی را در صورت افزایش قیمت محصولات آن در بازارهای جهانی جابجا کنند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *