[ad_1]

وزارت صنعت و تجارت در حال بررسی امکان تعیین عوارض صادراتی برای چوب های اره شده است

قیمت الوار برای ساخت خانه های چوبی در طول سال دو برابر شده است. دلیل آن کمبود مواد در کشور و بازارهای خارجی است. وزارت صنعت و تجارت محدود کردن صادرات چوب را منتفی نمی داند

عکس: یوری اسمیتوک / TASS

عکس: یوری اسمیتوک / TASS

سرویس مطبوعاتی وزارتخانه در پاسخ به درخواست RBC گفت: وزارت صنعت و تجارت از وضعیت فعلی افزایش قیمت چوب های اره شده نگران است و در حال بررسی محدودیت صادرات این محصولات است.

وزارتخانه در حال کار بر روی موضوع قرار دادن چوب اره شده در لیست کالاهایی است که برای بازار داخلی ضروری است ، که در موارد استثنایی ممکن است محدودیت های موقت یا ممنوعیت صادرات در مورد آنها اعمال شود. وزارت وضع عوارض صادراتی برای چوب های اره دار با رطوبت بیش از 22٪ را رد نمی کند (اکنون این وظایف به میزان رطوبت چوب بستگی ندارد و برای بسیاری از گونه های درخت صفر است).

طبق گفته انجمن مسکن چوب ، هزینه تخته های مورد استفاده در ساخت از آوریل 2020 تا آوریل 2021 دو برابر شده است (شامل Honka ، Good Wood ، Rus Corporation ، Talion Trading و غیره). یک سال پیش 1 مکعب. متر هیئت مدیره به طور متوسط ​​11-13 هزار روبل هزینه می کند ، در حال حاضر – 22-26 هزار روبل ، نمونه ای از رئیس هیئت مدیره انجمن و مالک مشترک شرکت “Izba de luxe” جولیا یورلووا را ارائه می دهد.

انجمن مسکن الوار همچنین محدود کردن موقت صادرات و اتخاذ تدابیری برای محدود کردن افزایش قیمت داخلی چوب نرم ، که برای ساخت خانه های چوبی ، داربست و غیره استفاده می شود ، ضروری می داند. این هفته انجمن نامه ای به پیشنهادات مربوط به وزیر صنعت و تجارت دنیس مانتوروف. RBC متن را خواند ، وزارت صنعت و تجارت دریافت نامه به RBC را تأیید كرد.قیمت الوار به یک رکورد رسید. چه انتظاری می توان از یک ابرخودروی “چوبی” داشتعکس: Donat Sorokin / TASS

افزایش قیمت در انجمن به دلیل کمبود چوب اره ای است که در هشت ماه گذشته مشاهده شده است. این انجمن یادداشت می کند که این محصول از خارج از کشور منشا گرفته و منجر به افزایش سریع قیمت های صادراتی می شود. به گفته نویسندگان نامه ، صادرات باید محدود شود در حالی که تقاضا و قیمت ها در بازارهای خارجی – در اروپا ، ایالات متحده و چین تثبیت می شوند.

وزارت صنعت و تجارت تأیید کرد: افزایش قیمت محصولات حاصل از مجتمع چوب به رشد آنها در بازار جهانی مربوط می شود. طبق آژانس ، قیمت های خارج از کشور بسته به نوع محصول ، از قیمت های داخلی روسیه 7 تا 30 درصد بیشتر است. افزایش قیمت های جهانی ناشی از افزایش تقاضا به دلیل تثبیت اقتصاد جهانی پس از بحران 2020 است. وزارتخانه گفت ، در بازار جهانی ، با استناد به گزارش های آژانس های تحلیلی شعبه ، تقاضا در حال حاضر تثبیت شده است و پیش شرط های تنظیم قیمت محصولات چوبی به سطح سال 2019 – نیمه اول سال 2020 وجود دارد.

توافق امکان پذیر نبود

به جز محدودیت های صادراتی وزارت صنعت و تجارت گزینه های دیگری را برای تثبیت قیمت ها ارائه می دهد. به گفته سرویس مطبوعاتی آن ، این وزارتخانه از اکتبر سال 2020 در حال کار بر روی موضوع اولویت بندی چوب برای سازندگان مسکن است.

اما خرید آنها مشخصات خاص خود را دارد: اندازه های غیر استاندارد ، دامنه وسیع و حجم کم از هر ماده. از سازندگان خانه خواسته شده است تا نیازهای خود را برای تشکیل یک سفارش بزرگ جمع کنند ، اما طبق شرکت ها هنوز آماده نیستند که روی چنین طرحی کار کنند. وزارت صنعت و تجارت.

برای تولید کنندگان چوب خشک ، یعنی. نیکولای ایوانف ، مدیر عامل اجرای برنامه های توسعه دولتی و جنگلداری Segezha ، می گوید: با رطوبت کمتر از 22٪ (به عنوان مثال تخته ها ، تیرها ، میله ها) ، تعیین عوارض صادراتی برای چوب خام به طور کلی یک اقدام مفید و به موقع است. گروه این فرصت ها را برای “اشباع ملموس تر بازار چوب روسیه” ایجاد می کند. ایوانف افزود ، اما بازار داخلی باید پر از چوب خام و احیای چوب و تولید چوب باشد.

طبق اعلام انجمن مسکن چوبی ، کمبود محصولات و افزایش قیمت ها نه تنها برای چوب های اره دار ، بلکه همچنین برای تخته سه لا ، پانل های چوبی خاک اره محور و سایر مواد چوبی است. تولیدکنندگان قبلاً توجه خود را به کمبود مواد برای تولید مبلمان چوبی جلب کرده اند. در پاسخ ، وزارت صنعت و تجارت از محدودیت احتمالی صادرات نئوپان حمایت كرد.


مقامات پیشنهاد کرده اند که صادرات چوب به دلیل رونق مبلمان محدود شودعکس: ولادیمیر اسمیرنوف / TASS

افزایش علاقه به ساخت الوار

وزارت صنعت و تجارت توضیح داد که قیمت چوب تحت تأثیر “تقاضای بی سابقه خانه های چوبی در روسیه” است. بسیاری از تولیدکنندگان قبل از پایان امسال مشغول کار هستند و قیمت خانه های آماده را افزایش می دهند.

به طور کلی یک بیماری همه گیر است افزایش یافت علاقه به ساخت و ساز و خرید ساختمانهای مسکونی منفرد ، که بخش قابل توجهی از آن از چوب ساخته شده است. در سال 2020 ، طبق گفته Rosstat ، تقریبا 39 میلیون متر مربع ساخته شده است. متر از ساختمان های مسکونی منفرد ، که 9.3 میلیون متر مربع از چوب است. مساحت راه اندازی خانه های چوبی سال گذشته 520 هزار متر مربع افزایش یافته است. متر و از سال 2009 که مواد استفاده شده برای دیوارها در نظر گرفته می شود ، به یک رکورد تبدیل شد.

علاقه روزافزون به مسکن های چوبی به این دلیل است که چوب به شما امکان ساخت سریع را می دهد و همه گیری باعث می شود مردم برای ساخت سریع تلاش کنند.

مساحت متوسط ​​ساختمانهای مسکونی منفرد در روسیه 130-150 متر مربع است. متر ، می گوید رئیس مرکز تحلیلی “Dom.RF” میخائیل گلدبرگ. طبق محاسبات Dom.RF ، بیشتر خانه های چوبی در منطقه مسکو (1.65 میلیون متر مربع در سال 2020) و منطقه لنینگراد (749 هزار متر مربع) و در باشقیرستان (641 هزار متر مربع) ساخته می شوند.) …

دولت در حال برنامه ریزی است در حال تکامل هستند مسکن چوبی ، اکنون اقدامات برای حمایت از این صنعت آماده شده است. همچنین یک خانه چوبی می توان را در برنامه “وام در مناطق روستایی” قرار دهید.


وزارت دارایی پیشنهاد کرد که برای ساخت خانه های شخصی وام مسکن ترجیحی صادر شودعکس: الکساندر آرتمنکوف / TASS

اما چوب به طور فعال در سایر فن آوری های ساختمانی استفاده می شود. یورلوا یادآوری می کند: “حتی اگر از یک بلوک کف ، بتن هوادهی ، آجری خانه بسازید ، باز هم از چوب در سیستم های قالب ، برای قالب استفاده می کنید.” بنابراین ، طبق گفته انجمن ساخت مسکن چوب ، افزایش تقاضا برای مسکن فردی باعث افزایش تقاضا برای چوب می شود.

ایوانف اطمینان می دهد که ظرفیت کافی برای ورود به سیستم در کشور وجود دارد. مواد اولیه کافی در بازار داخلی وجود دارد: در سه سال گذشته سفارشات تقریباً 10٪ کاهش یافته است. ایوانف شکایت می کند: “اینها میلیون ها متر مکعب چوب و محصولات مرتبط و همچنین محصولاتی هستند که در بازارهای داخلی و خارجی کمبود دارند.”

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *