[ad_1]

شرکت ادوارد خدایناتوف در مناقصه استخراج معدن ذغال سنگ بوگاتیر برنده می شود

شرکت ادوارد خدایناتوف در مناقصه استخراج معدن روباز بوگاتیر با ذخایر حدود 300 میلیون تن آنتراسیت برنده شد. هزینه این پروانه برای این شرکت 3.2 میلیارد روبل خواهد بود.

عکس: جورج فری / تصاویر گتی

عکس: جورج فری / تصاویر گتی

گودال روباز بوگاتیر ، متعلق به كولستار ، رئیس سابق روسنفت ، ادوارد خدایناتوف ، در مناقصه گودال روباز بوگاتیر در حوضه ذغال سنگ گورلوكا در منطقه نووسیبیرك با ذخایر حدود 300 میلیون تن ذغال سنگ (آنتراسیت) برنده شد. این توسط سرویس مطبوعاتی Rosnedr به RBC گزارش شد. مبلغ یکبار پرداخت برای مجوز رشته 3.2 میلیارد روبل است.

چگونه کلستار در حراج برنده شد

مناقصه علیرغم این واقعیت برگزار شد که FAS ، پس از شکایت یکی دیگر از نامزدهای این رشته ، Rostec ، دستور تغییر شرایط آن را صادر کرد. اما ، همانطور که روز جمعه مشخص شد ، روستچ از شرکت در مناقصه خودداری کرد و شکایت خود را پس گرفت. این را نماینده Rostech به RBC اعلام کرد. RBC درخواستی را به FAS و Colestar ارسال كرد.


سازه های روستچ و خدایناتوف مدعی استخراج معدن روباز بوگاتیر شدندعکس: الیور برگ / DPA / TASS

“موضع قاطعی از دولت وجود دارد که توسط Rosnedra نشان داده می شود ، در مورد شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذار. این نماینده در پیکربندی کنونی مورد توجه شرکت نیست ، زیرا شامل بسیاری از شرایط اضافی است که منجر به بار سرمایه گذاری بیش از حد برای ما می شود “.

در Rosnedra ، RBC توضیح داد که ، طبق دستورالعمل FAS ، از شرایط مناقصه ، “آنها بند کیفری را حذف کردند ، پروتکل درخواست را لغو کردند ، برنامه ها را بدون رد درخواست بررسی کردند (Rostec) ، سفارش جدیدی دادند و به حراج گذاشتند . “

قرار بود حراج 11 ژوئن برگزار شود. ودیعه شرکت در آن توسط چهار شرکت انجام شد: دو شرکت – معدن بوگاتیر و آنتارس خودایناتوف ، شرکت تابعه Rostech RT-Bogatir و معدن تاشبینسکی. با توجه به شرایط حراج ، مبلغ سپرده 100٪ از قیمت شروع – 1.5 میلیارد روبل است. مرحله حراج حدود 150 میلیون روبل است.

Coalstar که در اکتبر سال 2017 تأسیس شد ، دارای مجوز اکتشاف و تولید زغال سنگ در ذخایر ذغال سنگ مایریچ و خلیج خلیج در خاكاسیا با ذخیره 1.36 میلیارد تن است. بر اساس وب سایت شرکت ، اکنون این شرکت فقط در معدن روباز مایریشکی استخراج می کند ، در سال 2019 به 4.2 میلیون تن خواهد رسید. با بهره برداری از بخش Bay-West ، برنامه ریزی شده است تا سال 2025 به حجم تولید 20 میلیون تن در سال دست پیدا کنیم.

سه شرط ویژه به مناقصه گران ارائه شده است ، از جمله دستور ساخت حداقل پنج کشتی مخصوص صادرات زغال سنگ مخصوص در بزرگ کارخانه های کشتی سازی روسیه (که با شروع تولید تجاری ذغال سنگ به بهره برداری می رسد). برنده مناقصه همچنین نباید یک شرکت فراساحل باشد ، هیچ گونه بدهی مالیاتی معوقه وجود نداشته باشد ، و بنیانگذاران (ذینفعان) آن باید ساکنان مالیات روسیه باشند و تحت پیگرد قانونی قرار نگیرند.

بوریس وارشاوسکی ، مدیرعامل Colestar ، پیشنهاد کرد که شرایط قرارداد ساخت کشتی های صادراتی زغال سنگ برای انتخاب شرکت کنندگان در مسابقه بوگاتیر ، که نامه ای به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در آگوست سال 2020 نوشت ، پیش بینی کرد. نامزدها باید قرارداد ساخت نه پنج بلکه حداقل ده کشتی فله در کارخانه های کشتی روسیه را امضا کنند و همچنین “ظرفیت خود را” برای حمل و نقل ذغال سنگ در بنادر و استفاده از “فن آوری های پیشرفته زیست محیطی” “برای استخراج و جابجایی مجدد “برای جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست.” رئیس کلستار لزوم ایجاد چنین شرایطی را با هدف “حمایت از صنعت روسیه” توضیح داد.

ماکسیم خودالوف ، تحلیلگر مستقل توسعه پایدار ، خاطرنشان کرد که خودایناتاو در انعقاد چنین قراردادی با کارخانه کشتی سازی Zvezda (که توسط Rosneft با مشارکت Gazprombank ساخته می شود) هیچ مشکلی نخواهد داشت.

چه مقدار سرمایه گذاری لازم خواهد بود

طبق برآوردهای هودالوف ، تولید زغال سنگ در این زمینه در سطح 5-10 میلیون تن در سال طی هفت تا هشت سال آینده به سرمایه گذاری حدود 20 میلیارد روبل نیاز دارد. بودجه ساختارهای Khudainatov وجود دارد: در پایان سال 2020 ، Rosneft موافقت کرد 100٪ Taimirneftegaz (TNG ، که دارای مجوز برای زمینه های Payakhskoye و Irkinskoye و تعدادی از مزارع کوچکتر است) را از ساختارهای Khudainatov به مبلغ 9.6 میلیارد دلار خریداری کند. فروش چندین دارایی تولیدی و خدماتی بالغ برای آنها. ورشو در مارس 2018 به RBC گفت كه كولستار قصد دارد 100 میلیارد روبل سرمایه گذاری كند. در پروژه های زغال سنگ وی سپس خاطرنشان کرد که این امر به اهداف رشد صادرات تعیین شده توسط رهبری کشور بستگی خواهد داشت.

سرگئی گریشونین ، مدیر عامل NRA ، خاطرنشان كرد كه برای كولستار ، دستیابی به میدان كلیوانوفسكوی فرصتی عالی برای ورود به بازار با حاشیه زیاد زغال سنگ آنتراسیت است. “در مقابل پس زمینه رد زغال سنگ به عنوان سوخت برق ، هیچ کس قصد ندارد آنتراسیت مورد استفاده در صنعت را کنار بگذارد. علاوه بر این ، یکی از روش های کربن زدایی متالورژی آهنی شامل معرفی فناوری تزریق ذغال پودر است که آنتراسیت مناسب ترین روش برای آن است. “

وی هشدار داد که با شروع تولید میادین ، ​​صادرات زغال سنگ دشوار خواهد بود ، اما برخی از ذغال سنگهای بی کیفیت که امروز باعث ازدحام می شوند ، می توانند حمل و نقل را متوقف کنند. بنابراین ، طبق گفته گریشونین ، افزایش قابل توجهی از ظرفیت بار راه آهن برای انتقال آنتراسیت ممکن است لازم نباشد. وی گفت که وضعیت دسترسی به بنادر نیز به همین ترتیب است.

كولستار مدتهاست به دارایی های ذغال سنگ در منطقه نووسیبیرك علاقه مند است ، جایی كه تاكنون فقط سیبانتراكیت از وراث دیمیتری بوسوف كار كرده و در سه معدن روباز: كلیوانسكی ، گورلوفسكی و وستوكنی ، آنتراسیت استخراج كرده است. در سال 2019 ، تولید این شرکت در این منطقه به 14.1 میلیون تن (از کل تولید 23.7 میلیون تن) رسیده است. در اوایل سال 2018 ، خودیناتاو از دیمیتری کوبیلکین ، که در آن زمان سرپرست وزارت منابع طبیعی بود ، خواست قسمت غربی حوزه کولیوان را در لیست سایت های توسعه یافته قرار دهد. با این حال این سایت هنوز حراج نشده است. در همان زمان ، خداینتوف در سال 2018 با بوسوف برای خرید سیبانتراسیت مذاکره کرد ، اما طرفین درباره قیمت توافق نکردند.

“کوزباس جدید”

آندری ترانیکوف ، فرماندار نووسیبیرسک برای چندین سال با فروش معدن زغال سنگ در حراج مخالف بود ، زیرا ترس از تبدیل شدن منطقه به “کوزباس جدید” داشت. در دسامبر سال 2020 ، او در یک کنفرانس خبری درباره “تلاش های بدبینانه برای تبدیل این منطقه به یک توسعه” گفت ، حتی اگر این مزرعه در نزدیکی 9 شهرک واقع شود که بیش از 30،000 نفر در آن زندگی می کنند.

اما ورشو در نامه ای به پوتین نوشت كه كولستار از فن آوری های پیشرفته ای برای ایجاد تولید پایدار برخوردار است ، از جمله فن آوری چرخه سنگی توده ای ، حمل و نقل ذغال سنگ از گودال به سمت متمرکز كننده ، مجتمع حمل بار سریع و تجهیزات سرکوب گرد و غبار در نقاط انتقال مواد خام.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *