[ad_1]

واشنگتن – دولت ترامپ کوبا را به لیست کشورهایی که دولت حامی تروریسم محسوب می شوند بازمی گرداند و اقدام دولت اوباما در سال 2015 برای خنثی سازی روابط با مخالف سابق جنگ سرد را لغو کرد.

این انتصاب ، که روز دوشنبه اعلام شد ، می تواند تلاش های رئیس جمهور منتخب جو بایدن را برای بهبود روابط با هاوانا پیچیده کند. این آخرین مرحله از اقدامات سیاست خارجی است که طی روزهای اخیر دولت برای تلاش برای نتیجه گیری سیاست ها قبل از ترك دفتر برداشته شده است.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو در بیانیه ای گفت که این انتقال موجه است زیرا کوبا چندین فراری آمریکایی را پناه داده است ، از جمله یک زن متهم به قتل یک سرباز آمریکایی نیوجرسی در سال 1973. وی همچنین گفت که کوبا درخواست استرداد را رد کرده است. کلمبیا برای 10 عضو ارتش آزادیبخش ملی ، که مربوط به بمب گذاری در سال 2019 در بوگوتا است ، که منجر به کشته شدن 22 نفر شد.

سناتور پاتریک لی ، دموکرات ورمونت که نقش مهمی در بهبود روابط با کوبا در دوران دولت اوباما داشت ، اقدام آقای پمپئو را به عنوان “یک تعریف کاملاً سیاسی” با هدف پیچیده کردن دیپلماسی دولت جدید محکوم کرد. بایدن

آقای لی در بیانیه ای گفت: “البته ، ما درمورد فراریان از عدالت با كوبایی ها اختلاف داریم. “اما وزیر امور خارجه برای مقابله با این مشکل چهار سال است هیچ کار سازنده ای انجام نداده است و این فقط حل آن را دشوار می کند.”

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *