[ad_1]

Gazprom و Rusgazdobicha توافق نامه ای را برای توسعه مشترک یک رشته در یامال امضا کردند

میدان غول Tambeyskoye با ذخایر 5.2 تریلیون متر مکعب گاز به یک منبع منابع برای پروژه های گازپروم و Rusgazvydobuvane در Ust-Luga تبدیل خواهد شد. پیش از این ، NOVATEK گفته بود این دارایی را از گازپروم خریداری می کند

عکس: الكساندر كوندراتيوك / RIA Novosti

عکس: الكساندر كوندراتيوك / RIA Novosti

الکسی میلر مدیر عامل شرکت گازپروم و کنستانتین ماخوف مدیرعامل Rusgazvydobuvane جمعه (21 مه) توافق نامه ای را برای توسعه مشترک میدان Tambeyskoye با ذخایر عظیم 5.2 تریلیون متر مکعب امضا کردند. متر گاز در یامال (کل ذخایر گاز در شبه جزیره بیش از 26.5 تریلیون متر مکعب برآورد شده است).

این توافق نامه به عنوان بخشی از مراسم آغاز ساخت مجتمع فرآوری گاز حاوی اتان در اوست-لوگا ، استان لنینگراد به ارزش 24 میلیارد یورو (12 میلیارد یورو برای تولید گاز مایع و یک مجتمع شیمیایی گاز) به امضا رسید. . این پروژه مشترک گازپروم و Rusgazvydobuvannya (متعلق به شریک سابق آرکادی روتنبرگ در SMP بانک آرتم اوبولنسکی) با ظرفیت 45 میلیارد متر مکعب است. متر در سال پیش بینی می شود این کارخانه 13 میلیون تن LNG و حداکثر 3 میلیون تن انواع مختلف پلی اتیلن تولید کند. “از نظر حجم پردازش گاز ، این بزرگترین شرکت در روسیه و همچنین قدرتمندترین در تولید گاز مایع در شمال غربی اروپا خواهد بود ،” – گزارش ها سرویس مطبوعاتی گازپروم راه اندازی مرحله اول مجتمع برای سه ماهه چهارم 2023 و مرحله دوم – برای سه ماهه چهارم 2024 برنامه ریزی شده است.

به نقل از سرویس مطبوعاتی گازپروم ، میلر گفت: “پردازش عمیق موثرترین روش برای استفاده از پتانسیل ذخایر گسترده گاز حاوی اتان روسیه است.”

مزرعه تمبه در یامال شامل می شود سه منطقه مجوز – تامبی شمالی ، تامبی غربی ، تاسی (ذخایر مشترک آنها) آرایش 5/2 تریلیون متر مکعب گاز و 380 میلیون تن نفت و میعانات گازی). این گروه همچنین شامل رشته Maliginskoye (همراه با ذخیره گروه است آرایش 7.7 تریلیون متر مکعب متر مکعب) ، اما در پروژه با Rusgazdobich گنجانده نشده است ، باید از اعلامیه گازپروم این شرکت این واحدها را در سال 2008 به دستور دولت به عنوان مالک سیستم یکپارچه تأمین گاز (UGSS) دریافت کرده و هنوز هیچ تولید میدانی وجود ندارد.

وقتی گاز از میدان غول پیکر یامال وارد Ust-Luga می شود

در ماه مه 2017 ، گازپروم و Rusgazdobicha تفاهم نامه ای را برای اجرای پروژه های مشترک در زمینه تولید و پردازش ذخایر گاز و میعانات گازی از زمینه های خوشه تمبای امضا کردند. سپس گزارش هاکه Rusgazdobicha در حال توسعه یک امکان سنجی برای سرمایه گذاری در “یک پروژه یکپارچه” برای استخراج ، حمل و نقل و فرآوری گاز از این میدان ها است ، که منجر به شکل گیری یک مفهوم برای اجرای این پروژه می شود. شرکت تابعه گازپروم ، Gazprom Nedra و Rusgazdobicha ، اکنون در حال راه اندازی یک سرمایه گذاری مشترک در سرمایه گذاری مشترک Tambey Gazdobicha است که دارای مجوز استفاده از سه واحدی است که میدان Tambei در آن واقع شده است.

تصمیم برای ساخت مجتمع پردازش گاز در شرکای Ust-Luga پذیرفته شده در مارس 2019 ، شرکت انگلیسی-هلندی شل سپس از پروژه ای که گازپروم با آن توافق نامه امضا کرد ، خارج شد.

به گفته ماهوف ، توجیه سرمایه گذاری باید در سال 2021 تهیه شود که براساس نتایج آن موثرترین گزینه برای توسعه سپرده تعیین می شود. وی انتظار دارد هزینه های “رقابتی” برای تولید و انتقال گاز از Tambey.


پروازهای یامال گازپروم به شرکت آرکادی روتنبرگ سپرده شد
<p>آرکادی روتنبرگ</p>
</p>
<p>“/><br />
                  </span></p></div>
</div>
<p>RBC ماخوف گفت ، توافق نامه جدید بین گازپروم و Rusgazvidobuvane وظایف اصلی پیش روی شرکت پروژه Tambey Gazdobicha را برای اطمینان از راه اندازی میدان Tambeyskoye در سال 2026 مشخص می کند. از این پس ، تأمین گاز به Ust-Luga باید آغاز شود. سرگئی کوپریانوف سخنگوی گازپروم در این مراسم گفت ، سیستم خطوط انتقال گاز توزیع خطوط انتقال هدفمند گاز حاوی اتان را در فاصله 3000 کیلومتری از خلیج فنلاند تا اوست لوگا امکان پذیر می کند. رئیس Rusgazvydobuvannya اضافه کرد: “به این ترتیب ما از تولید تا تصفیه یک مدل پیچیده (یکپارچه عمودی) دریافت می کنیم.</p>
<p>پیش از این ، این مجتمع مواد خام را از منطقه Nadim-Purtazovski در Okrug خودمختار Yamalo-Nenets ، واقع در جنوب جنوب تمبای ، فرآوری خواهد کرد. ذخایر بزرگترین میدان در منطقه ، میدان اورنگوی ، که گازپروم از سال 1985 در حال توسعه است ، به 9 تریلیون متر مکعب می رسد. متر گاز (تولید در سال 2020 بالغ بر 73 میلیارد متر مکعب بود).</p>
<p>رئیس Rusgazvydobuvannya ادعا می کند که رویکردهای اتخاذ تصمیم نهایی سرمایه گذاری برای توسعه Tambey و تأمین مواد اولیه Ust-Luga قبلاً با گازپروم توافق شده است. این امر به تهیه اسناد پروژه ، دریافت پیشنهادهای الزام آور برای تأمین تجهیزات و اجرای کارهای ساخت و نصب و همچنین توسعه یک مفهوم بازاریابی و استراتژی مالی برای پروژه بستگی دارد. این پروژه در تمبای بر اساس اصول تأمین مالی پروژه توسط شرکت های تخصصی (SPV) اجرا خواهد شد. RBC درخواستی را به سرویس مطبوعاتی گازپروم ارسال کرد.</p>
<div class=

رقیب سابق تمبی

دومین شرکت بزرگ گاز روسیه NOVATEK در سال 2012. اظهار داشت علاقه به همکاری با گازپروم برای اجرای مشترک پروژه های گاز طبیعی مایع در پایگاه منابع گروه های میدانی تامبی. این محل در کنار میدان Tambei جنوبی واقع شده است که بر اساس آن NOVATEK و شرکای آن بزرگترین کارخانه گاز مایع روسیه ، Yamal LNG را ساخته اند.

در سال 2016 ، مدیر عامل NOVATEK ، لئونید میکلسون ، برای خرید Tambey برای سهام شرکت خود مذاکره کرد ، اما رد شد. سپس گازپروم اعلام كرد كه قصد ندارد NOVATEK را در توسعه پروژه مشاركت دهد ، اما انتخاب کرد به عنوان شرکای Rusgazdobich.

در آوریل 2021 ، كومرسانت نوشتکه میکلسون مذاکرات خود را با مدیر عامل شرکت گازپروم الکسی میلر در مورد خرید Tambey از سر گرفت. به گفته این روزنامه ، تاجر خواستار حمایت از انعقاد این معامله در جلسه ای با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در 13 آوریل شد. NOVATEK شمردن مایکلسون در 23 آوریل به خبرنگاران گفت ، در مورد تصمیم اولیه دولت برای استفاده از منابع گروه Tambey برای افزایش تولید LNG در قطب شمال به 64 میلیون تن.

منابع شرکت به RBC گفتند که گازپروم هنوز برنامه ای برای فروش گروه Tambey ندارد. RBC درخواستی را به سرویس مطبوعاتی NOVATEK ارسال کرد.

“ذخایر بزرگ گاز در زمینه های گروه Tambey متمرکز شده است ، که مهم است که در توسعه وجود داشته باشد. یک نماینده از منطقه خودمختار یامال-ننتس به RBC گفت: این منطقه از هر تصمیمی که برای اقتصاد کشور موثرتر باشد حمایت خواهد کرد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *