[ad_1]

رئیس دانشکده عالی اقتصاد استعفای خود را اعلام کرد

یاروسلاو کوزمینف ، که از ابتدای تأسیس آن ، ریاست مدرسه عالی اقتصاد را بر عهده داشت ، مدیر علمی دانشگاه شد و جایگزین اوگنی یاسین 87 ساله شد. کوزمینوف تصمیم خود را با عدم تمایل به “پیر شدن در موقعیت خود” توضیح داد

یاروسلاو کوزمینوف

یاروسلاو کوزمینوف

(عکس: اولگ یاکوولف / RBC)

یک منبع نزدیک به دانشگاه به RBC گفت ، و یکی از نمایندگان دانشگاه تأیید کرد ، یکی از بنیانگذاران مدرسه عالی اقتصاد ، یاروسلاو کوزمینوف ، که 28 سال ریاست آن را بر عهده داشت ، از سمت خود به عنوان رئیس دانشگاه استعفا داد.

کوزمینوف مدیر علمی مدرسه عالی اقتصاد خواهد شد و جایگزین یکی دیگر از بنیانگذاران دانشگاه ، اوگنی یاسین 87 ساله خواهد شد. سخنگوی دانشگاه به RBC گفت که وزیر اقتصاد پیشین به دلایل بهداشتی خواسته است آزاد شود. یاسین مدیر افتخاری آکادمی مدرسه عالی اقتصاد خواهد شد. كوزمينوف تصميم خود را با اين واقعيت توضيح داد كه وي نمي خواهد “به عنوان ركوردار مسن شود” ، يكي از نمايندگان دانشگاه افزود.


HSE به نامه اساتید در حمایت از روزنامه نگاران DOXA پاسخ دادناتالیا تیشكویچ و آلا گوتنیكوا سردبیر مجله دانشجویی DOXA

یاروسلاو کوزمینوف 64 ساله است. در میان ر headsسای دانشگاه های برجسته کشور ، به ترتیب تنها ویکتور سادونوچی و آناتولی تورکونوف ، رئیس دانشگاه دولتی مسکو و MGIMO در این سمت ها فعالیت می کنند. کوزمینوف یکی از نویسندگان اصلاحات آموزشی از سال 1997 است ، در کار “استراتژی 2020” و سایر اصلاحات اقتصاد و مدیریت دولتی شرکت می کند.

رئیس HSE از سال 2014 توسط دولت منصوب شده است. در سال 2019 ، نخست وزیر دیمیتری مدودف ، کوزمینوف را برای یک دوره پنج ساله جدید منصوب کرد.

مدرسه عالی اقتصاد در سال 1992 با حکم اگور گایدار ، رئیس وقت دولت تاسیس شد. کوزمینف جوانترین رئیس دانشگاه فدرال در این کشور شد. رهبران دانشگاه شامل الكساندر شوخین و اوگنی یاسین وزرای پیشین بودند.


رئیس HSE می گوید عقب ماندن در مدرسه دلیل فقر استیاروسلاو کوزمینوف

حدود 7000 استاد و بیش از 45000 دانشجو در HSE تحصیل می کنند. HSE در چندین رتبه بندی موضوعی در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد: در 50 دانشگاه برتر در سیاست و مطالعات بین المللی و جامعه شناسی ، در 100 اقتصاد برتر ، اقتصاد ، تاریخ ، سیاست های اجتماعی و حاکمیت ، آموزش ، ریاضیات و فلسفه. با توجه به تعداد دوره های ثبت شده برای پلتفرم بین المللی Coursera ، رتبه 7 را در جهان دارد. در رتبه بندی QS 2021/2022 ، HSE در بین دانشگاه های روسیه در رتبه 305 و در نهایت 7 قرار دارد. میانگین نمره استفاده از داوطلبان دانشگاه مسکو براساس HSE 95.2 است.

در سال 2014 ، کوزمینوف به عضویت دومای شهر مسکو درآمد. در سال 2019 ، والریا کازامارا معاون رئیس HSE برای انتخابات جدید در همان حوزه انتخابیه معرفی شد ، اما به یک نامزد مخالف شکست خورد. در همان زمان ، دانش آموز HSE ، یگور ژوکوف بازداشت شد. در طول دادگاه ، کسامارا و اساتید دانشگاه درباره ژوکوف در مورد انتخاب اقدام پیشگیرانه با تضمین های شخصی صحبت کردند.
در تابستان سال 2020 ، کد اخلاقی کارمندان HSE تصویب شد. در این مقاله آمده است که کارکنان دانشگاه “فعالیت های سیاسی در دانشگاه انجام نمی دهند ، از روند آموزشی و بحث های علمی به منظور تحریک سیاسی استفاده نمی کنند ، تمام بحث های سیاسی درون دیوارهای دانشگاه بی طرفانه است.” طبق این منشور ، سخنرانی و ارسال پیام در رسانه های اجتماعی یا از طرف دانشگاه یا واحد ساختاری آن نیز غیرقابل قبول است. در پست های رسانه های اجتماعی درباره موضوعات حاد اجتماعی ، مذهبی و سیاسی ، کارکنان دانشگاه مجاز به “استفاده از عباراتی نیستند که باعث ایجاد اختلاف ، ایجاد نفرت ، خصومت یا نارضایتی در کل جامعه و در گروه های فردی آن شود” ، همانطور که “باعث می شود” صدمه جدی به اعتبار دانشگاه “.


رئیس HSE قول داد که به دلیل شرکت در تجمعات مجازات نکندیاروسلاو کوزمینوف

در سال 2021 ، پس از انتشار ویدئویی در مورد نقض حقوق دانشجویان به دلیل شرکت در تجمعاتی در حمایت از الکسی ناوالنی ، علیه چهار کارمند مجله DOXA ، تاسیس شده توسط دانشجویان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی HSE ، یک پرونده جنایی 2 از هنر است. 151.2 قانون مجازات (مشارکت یک خردسال در ارتکاب اعمالی که خطری برای زندگی وی دارد). DOXA به عنوان یک سازمان دانشجویی از دانشکده عالی اقتصاد دانشگاه تحقیقات ملی تاسیس شد و متعاقباً از این وضعیت محروم شد. سخنگوی دانشگاه سپس خواستار “ادامه پیش فرض برائت و انتظار برای حکم دادگاه” شد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *