[ad_1]

بیش از 9000 نوزاد بین سالهای 1920 و 1990 در ایرلند در خانه مادران مجرد درگذشتند ، بسیاری از آنها با دستورات مذهبی کاتولیک اداره می شدند ، تحقیق منتظر مدت ها بود که پس از سالها مبارزه توسط بازماندگان و فرزندان آنها پایان یافت.

در این گزارش ، در برخی از سالهای دهه 1930 و 1940 ، بیش از 40 درصد از کودکان در خانه های سالمندان قبل از اولین تولد خود فوت کردند ، این میزان مرگ و میر بالا اغلب توسط دولت و مقامات محلی شناخته می شود.

در طول مطالعه ، حدود 15٪ از كودكانی كه در 18 م institutionsسسه مورد تحقیق بودند ، در خانه هایی فوت كردند ، بعضی از آنها توسط مقامات محلی بهداشت اداره می شدند و دیگران با دستورات مذهبی اداره می شدند.

نخست وزیر ایرلند ، مایکل مارتین گفت که این گزارش “فصلی تاریک ، دشوار و شرم آور در تاریخ ایرلند اخیر” را توصیف می کند که پیامدهای ماندگاری دارد. وی گفت كه كلیسا ، دولت و جامعه از مسئولیت های مشترک برخوردارند و دستورات دینی مسئول باید به افرادی كه خواهان جبران خسارت هستند ، كمك كند.

برخی از احکام شرعی مسئول خانه ها عذرخواهی کرده اند. اسقف اعظم دوبلین ، دیارموئید مارتین گفت که “کلیسا فراتر از نقش خود بوده و به یک کلیسای کنترل کننده تبدیل شده است” و باید در اظهار نظری به RTÉ ، تلویزیون ایرلند عذرخواهی کند. وی گفت که مسئولین سو the استفاده به زنان آسیب پذیر و شغل آنها خیانت کرده اند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *