[ad_1]

واشنگتن – پیمان تجاری ایالات متحده و چین که یک سال پیش امضا شد ، به دلیل بهبود فضای کسب و کار برخی از شرکت های آمریکایی اعتبار دارد ، حتی اگر سنگ بنای اصلی این توافق – تعهد چین برای افزایش قابل توجه خرید کالاهای ایالات متحده – برآورده نشود.

بر اساس معامله مشترک دولت ترامپ ، چین توافق کرده است که تا پایان سال 2020 حدود 159 میلیارد دلار کالای آمریکایی خریداری کند. براساس تجزیه و تحلیل ، در ماه نوامبر ، خریدهای واقعی چین حدود 82 میلیارد دلار یا حدود 52٪ هدف بود. از چاد بون ، یکی از اعضای ارشد موسسه پیترسون برای اقتصاد بین الملل.

اقتصاددانان این کمبود را تا حدودی ناشی از تأثیر همه گیری کوید -19 می دانند که باعث کاهش تقاضای داخلی چین برای کالاهای خارجی و کاهش قیمت انرژی وارداتی شده است.

در این پیمان تجاری ، در 15 ژانویه سال 2020 ، امضا شد ، همچنین از چین خواسته شد تا دسترسی شرکت های آمریکایی به بازارهای خود را بهبود بخشد – و پکن در این زمینه گام برداشته است ، به خصوص در مورد شرکت های مالی ایالات متحده.

در عوض ، دولت ترامپ موافقت کرد تعرفه برخی محصولات چینی وارداتی را کاهش دهد. هنوز عوارض واردات کالاهای چینی در حدود 370 میلیارد دلار در سال باقی مانده است که بیشتر کالاهای وارداتی را تحت تأثیر قرار می دهد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *