[ad_1]

[칼럼] زبانی که دموکراسی آمریکا را تهدید می کند مشابه زبان نازی ها است.

برچسب ها: # نازی ، # دموکراسی ، # زبان ، # زبانشناسی ، # امپراطوری سوم ، # دوران ترامپ ، # ترامپیسم

25 ژانویه 2021 | از: eyesopen1 | جهان ، سیاست ، موضوع بدون شرح

مارتین پوچنر (استاد ادبیات انگلیسی / ادبیات تطبیقی ​​، دانشگاه هاروارد) ، لس آنجلس تایمز

مشاهده متن اصلی

ویکتور کلمپرر ، فیل شناس ، آغاز دوران نازی را در یک نکته بسیار خوب کشف کرد: تغییر در زبان. کار او جستجوی تفاوتهای زبانی بود و متوجه شد که زبان آلمانی های اطرافش در حال تغییر است. کلمپرر یادآوری می کند که کلمات ، شعارها و اصطلاحات جدید لزوماً سیاسی نبوده است ، اما بعداً که به گذشته نگاه می کنیم ، مدتها قبل از به دست گرفتن قدرت توسط هیتلر ، این زبان جدید دموکراسی را از بین برد.

به دنبال حملات به پایتخت آمریکا ، اندکی قبل از حادثه به زبانی که ترامپ صحبت می کرد توجه زیادی شد. این محتوای خواسته هواداران برای “جنگ سخت تر” با کسانی بود که “تقلب مسخره در انتخابات” را در “پیروزی از دست رفته انتخابات” انجام دادند. این زبان که به عنوان تحریک به خشونت ارزیابی می شود ، ریشه در عمده تغییرات زبانی دارد که نه تنها در خود ترامپ ، بلکه در بعضی از تابلوهای اعلانات و اتاق گفتگو در اینترنت رخ داده است. تحقیقات کلمپرر می تواند به ما کمک کند تا درک کنیم که چگونه این تغییرات به دموکراسی در زمان ما آسیب می رسانند.

کلمپرر یهودی متولد شد اما به پروتستانیسم گروید ، با زنی ازدواج کرد که خود را آلمانی می دانست و توسط نازی ها به عنوان “آریان” طبقه بندی می شد. او آزار و اذیت خود را درباره یهودیان ثبت کرد. در ابتدا ، همه چیز با تبعیض ظریف آغاز شد ، اما به زودی او اجازه نشستن روی نیمکت پارک را نداشت ، از دانشگاه اخراج شد و به زور از همسرش جدا شد.

کلمپرر از کار خود اخراج شد ، اما او از دانش و مهارت خود به عنوان یک دانشمند استفاده کرد تا شروع به گوش دادن به اطرافیان کند. اول از همه ، من فهمیدم که داستان دروغ اصلی رژیم نازی در حال گسترش است ، یعنی اینکه آلمان برای پیروزی در جنگ جهانی اول توسط سیاستمداران چپ دزدیده شده است. استفاده از اختصارات را مشاهده خواهید کرد.

کلمپرر تصدیق کرد که حملات نازی ها به زبان حتی بیشتر هم دیده می شود. من ابتدا اشاره کردم که کلمه “ایمان” هوشمندانه از مسیحیت گرفته شده است. پس از حذف رنگ مذهبی از کلمه ، نازی ها خواستار تئوری های توطئه و اعتقادات کورکورانه در “پیروزی از دست رفته” شدند. نازی ها همچنین برخی از خشونت آمیزترین اقدامات خود را انجام دادند ، با کلمات مبهم مانند “اردوگاه های کار اجباری” که از آفریقای جنوبی وام گرفته شده اند. در واقع ، این “اردوگاه” یک اردوگاه کار اجباری بود که سزاوار آن بود “اردوگاه مرگ” نامیده شود.

کلمپرر در گوش یک دانشمند آموزش دیده همچنین کشف کرد که عبارات درجه یک مانند “غول” ، “بزرگ” و “باشکوه” ظاهر شده اند. واقعیت این است که نازی ها برای نادیده گرفتن موضوع از علامت تعجب سوused استفاده کردند. کلمپرر آن را “زبان رایش سوم” می نامد.

تصویری از زمان که کلمپرر به آن اشاره کرد یادآور زمان حال ، دوران ترامپیسم است. از تاريخ گمشده انتخابات گرفته تا شعارها و آرم هايي كه افراد حمله كننده به كاپيتول (MAGA ، آشويتس) به كار بردند ، ژست هاي سفيد Suprematism و توييت هاي ترامپ كه با حروف كامل بزرگ نوشته شده بودند ، با سوusing استفاده از عبارات درجه يك و علامت تعجب. حتی بدون استفاده از تحلیل کلمپرر همانطور که هست ، تحقیقات وی وزن زبان را به ما یادآوری می کند. زبان می تواند واقعیت هایی مانند نتایج عادلانه انتخابات را تحریف کند ، ارزش های ما را تغییر دهد ، به مطبوعات بی اعتماد شود و نگاه ما را به جهان تغییر دهد.

کلمپرر پس از جنگ در آلمان باقی ماند و تحلیل زبانی خود را ادامه داد. به نظر می رسید بسیاری از آلمانی ها از دموکراسی حمایت می کنند ، اما این زبان هنوز نشانه های نازی ها را دارد. او هنوز هم از کلمه “اردوگاه کار اجباری (مخفف آلمانی KZ)” استفاده می کند و عبارات درجه یک را ترجیح می دهد. همانطور که ایجاد زبان رایش سوم دهه ها به طول انجامید ، پاک کردن آن ده ها سال طول کشید.

روند ترمیم زخم های به جا مانده از نازی ها طولانی و پیچیده بود. پروژه های مختلفی برای کشف حقیقت از طریق دادگاههای نورنبرگ ، برای پاک کردن ایدئولوژی نازی با متحدین به عنوان یک پایه اصلی انجام شد و تحقیقات و آموزش مورخان ادامه یافت. همچنین تلاش می شود جنون زبانی نازی ها را فرو نشاند. در نتیجه ، صدای تفرقه افکنانه هیتلر و زبان تهاجمی دوران نازی باعث شد که بسیاری از مردم احساس یادگاری از گذشته کنند.

از داستانی مانند این چه می توان یاد گرفت؟ قیام کاپیتول در 6 ژانویه نکته مهمی برای درک این کشور از ایالات متحده پس از حملات 11 سپتامبر خواهد بود. این البته باید شامل روندی برای کسانی باشد که در شورش ها شرکت کرده اند و کسانی که اوضاع را تحریک می کنند و از آن حمایت می کنند از طریق دادرسی به عدالت کشیده شوند و با تحقیق مورخان در مدرسه تدریس کنند.

در عین حال ، تلاش هایی برای احیای زبان دموکراسی لازم است. زبانی که برای تواضع و فروتنی به جای تعالی ، شواهد به جای ایمان کورکورانه و س questionsالات متفکرانه به جای علامت تعجب ارزش قائل است باید احیا شود. شبکه های اجتماعی این تلاش ها را حتی دشوارتر می کنند. از آنجا که تیم رئیس جمهور بایدن حساب توییترPOTUS را به ارث برد ، گزارش شد که همه پیروان آنها از باخت شکایت دارند. اما یک شروع جدید ، جدا از گذشته و یک توییت آرام تر برای ریاست جمهوری همان چیزی است که اکنون به آن نیاز داریم.

البته این کافی نیست. رسانه های اجتماعی اغلب به دلیل دو قطبی شدن سیاسی مقصر شناخته می شوند ، اما مشکل اصلی در جای دیگر است. این الگوریتم آنهاست که بحث بیش از حد گرم را بیش از تفکر سرد ترجیح می دهد. این از آنجاست که پول حاصل می شود ، و این خود حمله به زبان را تحریک می کند.

بایدن ، همانطور که در سخنرانی مقدماتی او نشان داده شده ، خلق و خوی مناسب برای ایجاد لحن جدید است. اما برای بازگرداندن زبان دموکراسی ، ما به کمک دادگاه ها ، مورخان و روزنامه نگاران نیاز داریم. در غیر این صورت ، در هر زمان ، شعارهای بیش از حد گرم شورش های کاپیتول احیا می شوند و تلاش می کنند به ریاست جمهوری بایدن و دموکراسی بی ثبات در ایالات متحده آسیب برسانند.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *