[ad_1]

[칼럼] سیاست “سفیدی چند نژادی” یک چالش در دوران پس از ترامپ است

برچسب ها: # سفیدی ، # ناسیونالیسم سفید ، # سفیدی ، # برتری سفید ، # هویت نژادی ، # سیاست نژادی ، # نژادپرستی ، # هویت ، # فرار ، # رئیس جمهور ترامپ

18 ژانویه 2021 | از: eyesopen1 | سیاست ، موضوع | بدون شرح

کریستینا بلتران ، استاد دانشگاه نیویورک ، واشنگتن پست

مشاهده متن اصلی

رفتار ضد مهاجرتی و ضد غیرنظامی دولت ترامپ ، انگ انگاری هواداران وفادار رئیس جمهور را به عنوان یک گروه ناسیونالیست سفیدپوست همگن تسهیل می کند. نظر شما را جلب می کند. تنوع حمایت های ترامپ همچنین با این واقعیت آشکار می شود که علی رغم حملات اولیه مداوم به مهاجران مکزیکی و لاتین ، این واقعیت که رئیس جمهور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بیش از 2016 آرا Lat لاتین را تأمین کرده است ، واقعیت دارد. اگرچه غالباً سفیدپوستان در میان رای دهندگان و جمعیتی که به ترامپ رأی داده اند وجود دارد ، اما حقیقت ناخوشایند فاش شده در نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 این است كه حدود یك سوم تا یك چهارم رای دهندگان لاتین به انتخاب مجدد ترامپ رای دادند. این است.

درست است که اکثریت رای دهندگان لاتین و اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان آفریقایی-آمریکایی به بایدن-هریس رأی دادند و نقش بسیار مهمی در پیروزی دموکرات ها داشتند ، اما در میان خانواده ها و دوستان آنها ، خانواده و دوستان این رای دهندگان ، ساخت آمریکا است. (MAGA) ، از جمله دروغ و تئوری های توطئه. همچنین بسیاری از هواداران مشتاق برنامه سیاسی (دوباره بزرگ) وجود دارند.

در مقابل جنبش توقف سرقت که به انتخابات اعتقاد دارد ، علی الکساندر از طرفداران ترامپ است که خود را سیاه پوست و عرب توصیف می کند. انریکه تاریو ، رهبر گروه نئو فاشیست پسران مغرور ، یک آمریکای لاتین اهل میامی است که خود را “آفریقایی-کوبایی” توصیف می کند. تاریو در تاریخ 6 ژانویه برای پیوستن به تظاهرات به واشنگتن آمد و اواخر سال گذشته به دلیل سوزاندن بنر “Black Life Matters (BLM)” آویزان شده روی کلیسای سیاه دستگیر شد.

تاریو ، چگونه با رای دهندگان لاتین که از ترامپ حمایت می کنند ، پیش برویم؟ بدیهی است ، نظر شما در مورد یک گروه مافیایی با درصد بالایی از سفیدپوستان ، اما همچنین شرکت کنندگان غیر سفید پوست چیست؟ من این پدیده را “سفیدی چند نژادی” می نامم. به این معنا که افراد غیر سفید پوست می توانند مالکیت سیاست های حمله ، بیگانگی و سلطه را بر عهده بگیرند.

پیش از زمان ترامپ ، محافظه کارانی که می خواستند قلب رای دهندگان لاتین را به دست آورند ، سیاست چند فرهنگی محافظه کار را به جلو سوق دادند. سیاستمداران مانند جورج دبلیو بوش روشن ساخته اند که آنها زبان و تاریخ رای دهندگان لاتین را می دانند و بر ارزش تنوع و فراگیری تأکید کرده اند. چند فرهنگ گرایی محافظه کارانه آمریکای لاتین را به عنوان بخشی منحصر به فرد و ارزشمند از موزاییک دموکراسی آمریکا معرفی می کند و معتقد است که ارزش های لاتین مانند دین ، ​​میهن پرستی و سنت های خانوادگی با ایدئولوژی های جمهوری خواهان همسو است.

در مقابل ، ترامپ از تاریخ لاتین ها در ایالات متحده چیزی نمی داند و حتی وانمود نمی کند که هیچ ارزشی در هویت بی نظیر آمریکای لاتین خود پیدا می کند. ترامپ به جای تأیید رای دهندگان غیر سفید پوست ، “سفیدی چند نژادی” داد.

سفیدی چند نژادی ، ریشه در برتری آمریکا و مردم بومی ، ضد سیاهی ، بر توزیع ناهموار زمین و ثروت ، قدرت و امتیازات و سلسله مراتب متمرکز است که در آن یک گروه زیر گروه دیگر قرار می گیرد. این یک ایدئولوژی است. در اینجا ، رنگ “سفید” فقط یک هویت نژادی نیست ، بلکه یک رنگ سیاسی است که یک جهان بینی تبعیض آمیز است و معتقد است با آزار و شکنجه و غیرانسانی کردن دیگران ، می توان آزادی و احساس تعلق را به دست آورد.

سفیدی چند نژادی نوید آزادی طرفداران ترامپ لاتین را از سیاست تنوع و شناخت می دهد. برای رأی دهندگانی که به رسمیت شناختن هویت نژادی یک فرد به خودی خود نژادپرستی می دانند ، سیاست سفیدی چند نژادی کوررنگی مطلوب آنها را تقویت می کند. در سیاست سفیدی چند نژادی ، هرکسی می تواند در جنبش MAGA شرکت کند و از آزادی وحشیانه ای که خشم بی امان و نظریه توطئه به ارمغان می آورد ، لذت ببرد.

سفیدی چند نژادی آزادی فراخواندن مسلمانان از هر نژاد به تروریست ها ، آزادی دستگیری و اخراج مهاجران فاقد سند ، آزادی تحقیر جنبش BLM به عنوان شورش راهزنان و جنایتکاران است و طرفداران دموکرات آنها را به پدوفیلیا ، نوشیدن خون متهم می کنند. . آزادی می دهد.

در دنیای آنها ، سیاست طرد ، خشونت و شیطان پرستی برای همه مجاز است. اگر می خواهید برای جشن پانزدهمین سالگرد تولد خود به زبان اسپانیایی در کنار خانواده خود یک مهمانی کینسنر ترتیب دهید ، همین. اگر می خواهید بخشی از پسران مغرور باشید ، می توانید این کار را نیز انجام دهید. هیچ ارتباطی با ترامپ ندارد. تا زمانی که شما ترامپ را دوست داشته باشید ، او نیز شما را دوست خواهد داشت.

تقسیم نژادی در آمریکا فقط یک تقسیم بین افراد سفید پوست و غیر سفیدپوست نیست. مفهوم سفیدی چند نژادی می تواند به ما کمک کند تا واقعیت سیاسی امروز را با آشکار کردن تعارض بین کسانی که هنوز سیاست سفید را رها نکرده اند و کسانی که به دنبال پاسخ های بهتر هستند ، درک کنیم.

ما همین تقسیم را در گرجستان دیده ایم. تعداد قابل توجهی از رای دهندگان سفیدپوست برای حمایت از رهبری و همبستگی چند نژادی زنان سیاه پوستی که رافائل وارنوک و جان اوسوف را به سنا انتخاب کردند ، از بیشتر جورجیا گریختند. این یک تغییر امیدوار کننده و جنبه ای فرقه ای در سیاست جنسیت سفید است. در دوران پس از ترامپ ، چالش پیش روی ما غلبه بر افراط گرایی اکثریت سفیدپوست طرفداران ترامپ است در حالی که از چند نژادی شدن پدیده سیاست سفید جلوگیری می کنیم.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *