[ad_1]

PDVSA ونزوئلا انتظار دارد سرمایه گذاری های خارجی قابل توجهی را جذب کند

شرکت نفت ونزوئلا PDVSA ، که تحت تحریم است ، سرمایه گذاران بین المللی را به پروژه های خود دعوت کرده و بالقوه بالقوه چنین سرمایه گذاری هایی را 77.6 میلیارد دلار تخمین زده است. این بیش از یک و نیم برابر بیشتر از تولید ناخالص داخلی کشور است

عکس: دیوید مرکادو / رویترز

عکس: دیوید مرکادو / رویترز

شرکت نفت دولتی ونزوئلا Petroleos de Venezuela (PDVSA) ، که تحت تحریم های مالی ایالات متحده است ، می خواهد سرمایه گذاران خارجی را به صنعت نفت این کشور جذب کند و طبق یادداشت فوریه فوریه در PDVSA. از RBC ، سرمایه گذاری لازم را 77.6 میلیارد دلار تخمین می زند. نسخه ای از سند توسط راس دالن ، شریک مدیر بانک سرمایه گذاری کاراکاس کاپیتال آمریکای لاتین ، برای همان سند در اختیار RBC قرار گرفت. گزارش ها آژانس رویترز

  • در این تفاهم نامه 152 فرصت بالقوه سرمایه گذاری ذکر شده است (سهام در مشارکت های مشترک ، مجوزهای گاز ، توافقنامه تولید ، قراردادهای خدمات) که توسط مدیران PDVSA 77.64 میلیارد دلار برآورد شده است.
  • از این میزان 69.3 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در زیرساخت های نفت و گاز و مابقی برای پالایش ، حمل و نقل ، ذخیره سازی و بازاریابی هیدروکربن مورد نیاز است.

  • از جمله 46 سرمایه گذاری مشترک با PDVSA بر اساس هدف تولید نظری 2.25 میلیون بشکه ، بالقوه 45.6 میلیارد دلار تخمین زده می شود. برای یک روز.

برنامه های خیلی خوش بینانه

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) ارزیابی می کند تولید ناخالص داخلی ونزوئلا با قیمت های فعلی 47.3 میلیارد دلار در سال 2020 و تولید نفت در ونزوئلا در مارس 2021 (طبق داده های ارائه شده توسط دبیرخانه کارتل اوپک) فقط 0.58 میلیون بشکه است. برای یک روز.

هدف PDVSA تولید 1.8 میلیون بشکه است. در روز تا دسامبر 2021 – از 0.6 میلیون بشکه. از سند به طور متوسط ​​در روز برای سال 2020 در روز است. دالن این هدف را بسیار خوش بینانه و غیرواقعی می خواند. اگر این کشور موفق به جذب سرمایه های لازم در صنعت نفت شود ، تولید می تواند به 3.4 میلیون بشکه افزایش یابد. در روز (با در نظر گرفتن پروژه های PDVSA ، که 100 درصد متعلق به آن است) – سطح اواخر دهه 90 ، از این تفاهم نامه ناشی می شود.

دالن می داند که PDVSA این سند را در اختیار سرمایه گذاران بالقوه قرار داده است. با این حال ، یک تحلیلگر در شرکت مشاوره هاوتورن ماکسیمیلیان هس در مصاحبه با RBC پیشنهاد کرد که چنین اسنادی اهداف داخلی بیشتری را دنبال می کنند: مقامات مختلف دولت نیکولاس مادورو به دنبال موقعیت خود به عنوان “موضوعات مهم” هستند که می تواند به رشد مجدد اقتصادی در جمهوری کمک کند .

پروژه های تبلیغاتی

ونزوئلا بزرگترین ذخایر اثبات شده نفت در جهان را دارد – 303 میلیارد بشکه. (داده ها اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده). علاوه بر این ، این کشور از نظر ذخایر گاز طبیعی غنی است ، اما PDVSA زیرساخت های ذخیره ، حمل و فروش این گاز را ندارد. در نتیجه ، با داشتن ذخایر عظیم گاز ، “مردم ونزوئلا مجبور می شوند که با چوب غذا بپزند.” علاوه بر این ، کشور مقدار زیادی گاز مرتبط با آن را می سوزاند – 8.59 میلیارد متر مکعب. متر در سال 2020 (ششم در جهان با این شاخص ، به ارزیابی ها بانک جهانی). در سند PDVSA 11.3 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در میادین گازی اختصاص یافته است.

یادداشت ها ، نوآوری اصلی از نظر مدل های تجاری که PDVSA ارائه می دهد ، توافق نامه خدمات تولید (ASP) است رویترز… طبق چنین قراردادهایی ، پیمانکار 100٪ کارهای میدانی را تأمین مالی می کند و در ازای آن بخشی از جریان نقدی رایگان را از پروژه دریافت می کند. با این حال ، ونزوئلا همچنان مالک این زمینه ها باقی مانده است (طبق قوانین محلی PDVSA باید یک سهامدار کنترل کننده در تمام مشارکت های مشترک باشد).

لیست مشارکت های مشترکی که PDVSA در آن از سرمایه گذاران بالقوه دعوت می کند ، شامل پروژه هایی است که در سال 2020 توسط شرکت دولتی Roszarubezhneft روسیه (100٪ آژانس مدیریت املاک فدرال) خریداری شده است ، از جمله سهام غیر کنترل (40٪) در پروژه های نفتی Petromonagas ، Petrovictoria ، Petroperija ، پترومیراندا ، بوكرون. طبق PDVSA ، این پروژه ها به سرمایه گذاری کل 11.7 میلیارد دلار نیاز دارند.علاوه بر این ، میدان گازی دریایی Mejillones در لیست دارایی های بالقوه موجود برای سرمایه گذاری وجود دارد. در سال 2017 ، Rosneft حق توسعه آن را دریافت کرد ، اما در آوریل 2020 ، به عنوان بخشی از خروج کامل Rosneft از ونزوئلا ، Grupo Rosneft CA از لیست شرکت های تابعه Rosneft حذف شد (.پی دی اف)

تحریم های شدید

از ابتدای سال 2019 ، PDVSA تحت تحریم های شدید اقتصادی از سوی ایالات متحده قرار گرفته است ، دسترسی به حساب های دلار به طور کامل بر روی آن بسته شده است و اکثر طرف های خارجی از برخورد با آن خودداری می کنند. شرکتهایی که با PDVSA همکاری می کنند نیز مجاز به تحریم می شوند (این امر به عنوان مثال با بانک Evrofinance Mosnarbank روسیه و ونزوئلا اتفاق افتاده است). “ما یک دولت تحت تحریم (رژیم مادورو) و یک شرکت تحت تحریم (PDVSA) داریم. این پروژه ها توسط دولت برای فروش پیشنهاد می شود که از نظر قانونی ایالات متحده به رسمیت شناخته نشده است و مخالفان ونزوئلا در صورت روی کار آمدن ممکن است از شناسایی این سرمایه ها امتناع کنند. ” “دولت ورشکسته. که اخیراً ده ها میلیارد دلار دارایی از سرمایه گذاران سابق را سلب کرده است.”

بعید به نظر می رسد که PDVSA ، در حالی که تحت تحریم است ، چنین سرمایه گذاری هایی را جذب کند ، هس موافقت می کند. وی گفت ، در سال های اخیر ، حتی چین اشتیاق کمی برای چنین سرمایه گذاری هایی در ونزوئلا نشان داده است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *