[ad_1]

17 کارآفرین مطرح در سال 2020 (1/2)

برچسب ها: # 2020 ، # کارآفرین ، #spaceX ، # قسمت ، # بزرگنمایی ، # بحث گفتگوی ، # موضوعات

20 ژانویه 2021 | از: malecon | مدیریت بدون شرح

(پروتکل، بیز کارسون)

مشاهده متن اصلی

در سال 2020 ، ما افرادی را که حتی در میان بسیاری از موضوعات مورد توجه مردم قرار گرفته اند ، معرفی خواهیم کرد.

سال گذشته ، مدیران عامل اپل ، گوگل ، آمازون ، فیس بوک و توییتر به جلسات دادرسی ضد انحصار در کنگره و میلیاردرهای ایالات متحده احضار شدند ، از جمله الون ماسک. این یک سال پر حادثه برای صنعت بزرگ فناوری بود و ثروت مردم به طور قابل توجهی رشد کرد. اما آنها تنها افرادی نبودند که در صنعت فناوری در سال 2020 دارای اهمیت بودند.

این پروتکل کارآفرینان 2020 را ارائه می دهد که باید به خاطر بسپارید. مدیر عامل Snowflake ، Frank Sloutman در این لیست است و مدیر عامل موقت TikTok ، ونسا پاپاس ، در میان درگیری سیاسی بین ایالات متحده و چین ، شرکت را هدایت می کند. مدیر عامل Coinbase برایان آمسترون بین قهرمانان و شرور رفت و برگشت می کند. وی در میان علاقه شدید به نژادپرستی و سیاست ، خود را از سیاست در این شرکت اعلام کرد و مقاماتی را که مخالف بودند ، فرستاد.

در اینجا 17 محبوب ترین کارآفرین در سال 2020 آورده شده است.

تیم سوئی ، مدیر عامل شرکت Epic Games

Clan for Wars در فروشگاه App

در ماه جولای ، قبل از جلسات انحصاری Big Tech ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Epic Games ، تیم سوئینی در مصاحبه ای با پروتکل از شیوه های ناعادلانه تجاری اپل و گوگل انتقاد کرد. سوئینی تاکید کرد:

“هنوز هم اعمال ناعادلانه غالب وجود دارد که باید از بین برود. اگر اپل و گوگل داوطلبانه تغییر نکنند ، قوه قضاییه و قانونگذار باید این کار را انجام دهند. “

در ماه اوت ، Epic Games از ویژگی جدیدی برای خرید بازی Fortnite خود رونمایی کرد که سیستم پرداخت اپل و گوگل را دور می زند و اپل و گوگل برنامه های Epic Games را از App Store و Google Play حذف کردند. در پاسخ ، اپیک گیمز از اپل و گوگل شکایت کرد. (مقاله جدید نعناع) مدیر عامل شرکت سوئینی سپس از تبلیغات تلویزیونی 1984 اپل در بازی های Epic Games Fortnite تقلید کرد. تیم سویینی به نام دیوید در برابر گالیات تیم کوک نامگذاری شد. او در همین جا متوقف نشد. در مواجهه با App Store ، شرکت های بیشتری با Epic Games کار می کنند و مدیر عامل سوئینی هیچ نشانه ای از کناره گیری از خود نشان نمی دهد.

مدیر عامل موقت TikTok Vanessa Papas

عبور از آشفتگی سیاسی پیرامون تیک توک

مدیر عامل اسبق دیزنی کوین میر در حالی که درگیری سیاسی بین ایالات متحده و چین بود ، تنها چند ماه پس از روی کار آمدن به عنوان مدیر عامل شرکت TikTok استعفا داد. و ونسا پاپاس ، که مدیر عامل شرکت TikTok بود ، تبدیل به پارچ امدادی شده است که طوفان سیاسی را تحمل خواهد کرد.

پاپاس که رئیس تجارت تیک توک در آمریکا بود ، دو سال پیش از طریق یوتیوب به تیک توک پیوست. مدیر عامل موقت پاپاس بیشتر کار خود را در YouTube گذرانده است. به طور خاص ، او به رشد YouTube به عنوان یک پلت فرم محبوب کمک زیادی کرد ، به افراد با نفوذ اجازه می دهد فیلم های خود را در YouTube منتشر کنند. TikTok پاپاس را به عنوان رئیس تجارت در ایالات متحده استخدام كرد و به زودی مدیریت نیوزیلند و استرالیا را بر عهده گرفت. علاوه بر این ، پاپاس در میان درگیری بین ایالات متحده و چین ، کل تجارت جهانی را به دست گرفت.

پاپاس به عنوان نماینده موقت در متن Tik-Tok كه به گروگان سیاسی درگیری آمریكا و چین تبدیل شد ، عهده دار مسئولیت شد. مدیرعامل Papas باید سازندگان و کاربران TikTok را به دلیل عدم اطمینان در آینده از پلت فرم خارج کند. با تمرکز اینستاگرام بر جای خالی TikTok و راه اندازی یک سرویس ویدیویی ، Reel ، یک مسابقه جدید آغاز شده است ، اما به نظر می رسد مدیر عامل Papas به خوبی می جنگد. از ضرب قهوه گرفته تا چالش رقص خیره کننده ، TikTok پیشرو این روند در سال 2020 است.

اریک یوان ، مدیر عامل شرکت زوم

افتتاح دنیای کنفرانس ویدیویی در یک بیماری همه گیر

هر کسی چه بگوید ، بزرگترین شرکت سال 2020 Zum بود. قبل از همه گیری ، زوم ، یکی از شرکت های کنفرانس ویدیویی ، به عنوان یک شرکت همه گیر شناخته شد. با این حال ، اریک یوان ، مدیر اجرایی زوم ، که بیش از یک دهه برای ایجاد یک بستر ویدئویی بهتر تلاش کرده است ، چهره ای بیش از حد در اعتبار شرکت است. مدیر عامل شرکت یوان شغل سابق خود را در سیسکو به چالش می کشد و با غول هایی از جمله مایکروسافت و گوگل رقابت می کند. و هنگامی که همه گیر کرونا 19 را پشت سر گذاشته اید ، نه تنها آرامش بخش است ، بلکه هر روز را در دنیای بزرگنمایی می گذراند.

بزرگنمایی با قابلیت اطمینان و کاربر پسند رشد می کند ، اما روند رشد همیشه نرم نبوده است. به دلیل نقض حریم خصوصی ، واحد امنیت سایبری جدیدی در نتیجه سرخک ایجاد شده است. بعلاوه ، وزارت دادگستری آمریكا یكی از كارمندان سابق زوم در چین را به دلیل مداخله در كنفرانس های ویدیویی به یاد واقعه تیانان من تحت پیگرد قانونی قرار داده است. با این حال ، سود زوم نسبت به سال گذشته 367 درصد افزایش یافت و مدیرعامل یوان به عنوان کارآفرین سال مجله تایم انتخاب شد. مدیر عامل یوان در مصاحبه با مجله تایم گفت:

“هنگامی که ما برنامه کاری خود را برای سال 2020 تنظیم کردیم ، هرگز آرزو نداشتیم که از ZOOM در خدمات مصرف کننده یا در مدارس ابتدایی و متوسطه استفاده کنیم.”

اما اکنون همه زوم را می شناسند.

رشاد رابینسون ، رئیس رنگ تغییر

مواجهه با نژادپرستی در محل کار و پاسخگویی شرکت های فناوری

بسیاری از شرکت ها شروع به جدی گرفتن رویه های نژادپرستانه در تابستان سال 2020 می کنند. پشت این تغییر ، اثر رنگ راشد رابینسون قرار دارد. Color of Change از سال ها پیش رفتارهای نژادپرستانه شرکت های فناوری و شرکت های بزرگی مانند پپسی و کوکاکولا را مورد انتقاد قرار داده است. در سال 2014 ، ما باعث شدیم که توییتر آمار تنوع را منتشر کند. و در سال 2016 ، ما کمپین هشتگ #AirbnbWhileBlack را راه اندازی کردیم ، که به انتقاد از اقدامات نژادپرستانه خدمات اقامتی Airbnb پرداخت و از برایان سسکی سخنگوی Airbnb خواست تا تبعیض را اصلاح کند. سرانجام ، Airbnb ممیزی حقوق بشر خدمات این شرکت را سفارش داد.

در سال 2020 ، رنگ تغییر و تأثیر مدیر عامل شرکت رابینسون افزایش یافت. به عنوان مثال ، در ماه جولای ، ما جنبشی از گروه های مدنی را به تحریم تبلیغات فیس بوک هدایت کردیم. هر تلاشی موفقیت آمیز نبود. گفتگوهای فیس بوک با مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ و مدیر عامل (مدیر عامل) چریل سندبرگ (مدیر عامل) برای اصلاح تبعیض در محل کار تنها ناامیدکننده ها را بدون نتایج قابل توجه به جا گذاشته است. غالباً ، شرکت ویدئو کنفرانس زوم او را متقاعد می کرد که مدیر تنوع داشته باشد و اخیراً گوگل را تحت فشار قرار داده تا سرور راست افراطی پسران مغرور خود را خاموش کند.

رئیس جمهور رابینسون در مصاحبه با پروتکل گفت:

“ما جهانی را ایجاد کرده ایم که در آن مردم تبعیض قائل نیستند. وقتی شما مورد تبعیض قرار نمی گیرید ، این بدان معنی است که دیگران باید سعی کنند شما را درک کنند. “

Chamas Palihapitiya در مورد سرمایه اجتماعی مدیر عامل

SPAC (هدف از به دست آوردن یک شرکت) جنون سرمایه گذاری

در سال 2020 ، موضوع بازار مالی ویژه بود. پالی هاپیتیا ، بنیانگذار سرمایه اجتماعی ، استراتژی سرمایه گذاری سرمایه اجتماعی ، سرمایه مخاطره آمیز مورد مدیریت وی را تغییر داد. آنها به جای سرمایه گذاری مستقیم در شرکت های پرخطر ، SPAC را ایجاد کردند ، یک شرکت کاغذی که شرکت های خصوصی را خریداری و ادغام می کند و در طول مسیر آنها را لیست می کند. او هنگام فهرست SPAC سرمایه جمع می کند و بر اساس آن یک شرکت خصوصی را که می خواهد از جمله چیزهای دیگر لیست کند ، به دست می آورد. وی با موفقیت Virgin Galactic را ادغام کرد و نشان از موفقیت داشت ، و سپس سکوی املاک و مستغلات Opendoor را به همان روش لیست کرد.

از طرف دیگر ، نماینده پالی هاپیتیا شخصی است که نظرات خود را پنهان نمی کند. وی به دلیل برخورد صریح و افتخارآمیز و انتقاد شدید از صنعت سرمایه گذاری خود مشهور است. به ویژه ، در روزهای ابتدای همه گیری ، وی اصرار داشت که دولت نباید از طریق کمک های مالی صندوق های تامینی را نجات دهد.

“ما در مورد میلیاردرها و صندوق های تامینی صحبت می کنیم که به آنها کمک می کند قایق های خود را بسازند. چرا باید به آنها کمک کنید؟ فقط بگذارید بیفتد. “

گوین شاتول ، رئیس SpaceX

کشف دوران اولین پرواز فضایی غیرنظامی غیرنظامی

ماه مه گذشته ، SpaceX داستان را بازنویسی کرد. این اولین شرکت خصوصی بود که در پروازهای فضایی سرنشین دار موفق شد. این دستاورد تنها توسط الون ماسک حاصل نشد. گوین شاتول که در سال 2002 به اسپیس ایکس پیوست ، شرکت را به عنوان رئیس اسپیس ایکس اداره می کند که در حال حاضر 46 میلیارد دلار (50 تریلیون بوی بد) ارزش دارد. سال 2020 هم برای SpaceX و هم برای رئیس جمهور شاتول یک سال با اهمیت بود. وی برنده یک پروژه جدید وزارت دفاع شد و سرعت اینترنت ماهواره ای Starlink را دو برابر کرد. اگرچه فضاپیمای مریخی “Starcraft” هنگام فرود آزمایشی منفجر شد ، اما نقطه عطفی در رسیدن به بیشترین ارتفاع خود بود. مهمتر از همه ، پرتاب Falcon 9 ، که اولین فضاپیمای بدون سرنشین را در ماه مه حمل می کرد ، ادای احترامی به تاریخ پروازهای فضایی آمریکا ، SpaceX و رئیس جمهور شاتول خواهد بود. رئیس جمهور شاتول در آن زمان در مصاحبه ای گفت:

“این تنها آغاز است.”

مدیر عامل شرکت Snowflake ، Frank Slutman

بزرگترین افسانه برنده تمام پولها را در این صنعت در صنعت نرم افزار بنویسید

فرانک اسلوتمن مدت هاست که به عنوان مدیرعامل شناخته می شود. و امسال ، همانطور که در IPO Snowflake (اعلامیه عمومی) موفق شدیم ، 3 تاج به ما اهدا شد. به دنبال لیست موفق Data Domain و Service Now ، شرکت Snowflake ارائه دهنده ابر 3.4 میلیارد دلار بودجه برای این IPO جمع کرده است که بالاترین میزان در بین شرکت های نرم افزاری است. با این حال ، با علاقه به لیست Snowflake ، قیمت اولیه معاملات به 245 دلار افزایش یافت ، بلافاصله پس از ذکر لیست ، بیش از دو برابر قیمت پیشنهاد. در این روند ، بحث برانگیز بود که قیمت تعیین شده عرضه عمومی بسیار پایین است. مدیر عامل شرکت Slutman در مصاحبه با فوربس گفت: “انتقاد از توانایی بالا بردن پیشنهادات عمومی و تأمین پول بسیار بیشتر بی معنی است. البته می توانست کمی بالاتر باشد. با این حال ، اگر پیشنهاد به 245 دلار افزایش یابد ، تبلیغ موفقیت آمیز نخواهد بود. هیچ نکته ای ندارد. “با افزایش قیمت سهام Snowflake ، Slutman همچنین روی یک بالشتک پول نشست. با تشکر از گزینه های سهام ، ماهانه به طور متوسط ​​95 میلیون دلار (100 میلیارد دلار درآمد) به من پرداخت می شود. این بهترین در میان مدیران عامل شرکت های فن آوری است.

بعد از دو[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *