[ad_1]

میلان – کلودیو زنون از نزدیک مشاهده کرده است که در اوایل سال گذشته وقتی ویروس کرونا به کشورش شیوع پیدا کرد ، چگونه هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایتالیا در سال های اخیر کمتر به نمایش گذاشته شده است.

دکتر زنون ، که تا پایان دسامبر مدیر پزشکی یک بیمارستان در کومو در منطقه لومباردی ایتالیا بود که به شدت آسیب دیده بود ، گفت که هنگام ورود بیماری همه گیر ، پزشکان و پرستاران کافی ندارد. تخت های بخش مراقبت های ویژه کمیاب بودند و شبکه بزرگی از کلینیک های محلی برای کمک به از بین بردن تنش وجود نداشت. با پول ، فناوری به کار رفته در بیمارستان نیز عقب بود.

دکتر زنون ، که به مدت سه دهه به عنوان یک جراح فعالیت می کند ، گفت: “ایتالیا با شروع اولین موج ویروس کرونا آماده نشد ، زیرا سیستم بهداشتی در سال های اخیر بودجه کافی دریافت نکرده است.” “اگر سرمایه گذاری ادامه پیدا نکند ، ناگزیر در برخی موارد نتایج منفی خواهید دید.”

هزینه های نسبی مراقبت های بهداشتی به دلیل بحران مالی به عنصری از دهه گذشته در ایتالیا و دیگر کشورهای جنوب اروپا تبدیل شده است. سفت شدن کمربند بودجه تا حدی توضیح می دهد که چرا برخی کشورها از نرخ عفونت و تلفات بالاتری در بیماری همه گیر رنج می برند ، به گفته کارشناسان بهداشت و پزشکان که پیشگام معالجه بیماران بوده اند.

طبق اعلام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ، سرانه هزینه های خصوصی و بهداشتی تعدیل شده با تورم بین 2.9٪ در ایتالیا کاهش یافته است. در یونان تقریباً یک سوم سقوط کرد. هزینه های مراقبت های بهداشتی به دلیل نیازهای فزاینده مراقبت های بهداشتی در جمعیت پیر و همچنین پیشرفت های تکنولوژیکی ، سریعتر از تورم اصلی افزایش می یابد ، به طوری که حتی حفظ هزینه های ثابت اغلب به کاهش کارایی یا خدماتی که ارائه می شود نیاز دارد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *