[ad_1]

اعلامیه ویژه والری اسرائیل از پرونده پرونده ناپدید شد

در بین شواهد فیزیکی در مورد تاجر والری ایزرائیلیت تاجر ، که به دادگاه رسید ، اعلامیه خاصی وجود ندارد: FSB سند را به خدمات مالیاتی فدرال بازگرداند. این پرونده اولین پرونده پر سر و صدایی بود که FSB سندی را که حاوی اسرار مالیاتی بود ، ضبط کرد.

والری اسرائیل (راست)

والری اسرائیل (راست)

(عکس: الكساندر كوریاكف / كومرسانت)

در میان مواد پرونده جنایی مالک سابق و رئیس هیئت مدیره Ust-Luga Valeri Izrailit ، که اکنون در دادگاه اسمولنی سن پترزبورگ مورد رسیدگی قرار گرفته است ، هیچ اعلامیه خاصی از عفو وی در مورد صوفیا ، اگرچه این پیش از این شواهد اصلی فیزیکی بود. FSB توضیح داد که “پس از رفع نیاز” این سند را به خدمات مالیاتی فدرال بازگردانده است.

دفاعیات بازرگان در دو سند خطاب به دادگاه – در دادخواست آشنایی با اظهارنامه یا تصمیم ویژه ای که بر اساس آن از پرونده خارج شده و در چالشی که قاضی مطرح کرده بود ، به این موضوع توجه کرد. هر دو در RBC در دسترس هستند ، صحت آنها توسط یکی از وکلای اسرائیلی ، ویکتوریا بورکوفسکایا تأیید شد.

رسوایی پیرامون اعلامیه ویژه اسرائیل در سال 2019 آغاز شد. از سال 2015 ، تحت عفو سرمایه ، بازرگانان می توانند درآمد پنهان خود را در ازای جرایم مالیاتی به خدمات مالیاتی فدرال گزارش دهند. داده های مندرج در اعلامیه های خاص توسط اسرار مالیاتی محافظت می شود: طبق قانون ، حتی آژانس های اجرای قانون نیز نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. پرونده Israelit اولین پرونده شناخته شده ای است که افسران FSB به اجبار اعلامیه ویژه ای از دفتر FTS را ضبط کرده و از اطلاعات موجود در آنجا به عنوان اتهامات کیفری استفاده می کنند. اسرائیلیت گفت که عوامل FSB این جرم را مرتکب شده اند ، اما بازرسان نظامی از گشودن پرونده خودداری کردند.

متعاقباً ، هیئت رئیسه دیوان عالی كشور به عدم پذیرش استفاده از اطلاعات اعلامیه های ویژه به عنوان مدرک مجرم بودن اشاره كرد و دومای دولت اصلاحاتی را در قانون آیین دادرسی کیفری به تصویب رساند كه در ادامه ممنوعیت نیروهای امنیتی برای استرداد اظهارنامه های ویژه را مقرر كرد.

با این حال ، اعلامیه ویژه اسرائیل به عنوان مدرک مهم در پرونده جنایی وی باقی مانده است. این واقعیت در کیفرخواست منعکس شده توسط دادستانی ، با توجه به تجدید نظر در دادگاه وکیل سرگئی آزاروف. هنگامی که پرونده اسرائیل به دادگاه رفت ، دفاعیات تلاش کردند اعلامیه ویژه را به عنوان مدرک غیر قابل قبول تشخیص دهند ، اما دادگاه حکم داد که “این شواهد فیزیکی و روش جمع آوری و اطمینان از آن کاملاً مطابق با کلیه الزامات قانون آیین دادرسی کیفری است و قابل قبول است”. در دادخواست

بعداً معلوم شد که دیگر هیچ ادعای خاصی در بین شواهد فیزیکی وجود ندارد. وكیل آزاروف نوشت: قاضی نامه ای از سرویس تحقیق FSB در سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد را خواند و توضیح داد كه سرویس ویژه “پس از عدم ضرورت” سند را به دفتر مركزي خدمات مالیاتی فدرال برگردانده است.

طبق قانون آیین دادرسی کیفری ، شواهد و مدارک مهم تا زمان لازم الاجرا شدن تصمیم ذخیره می شود. هنوز هیچ حکمی در پرونده اسرائیلی صادر نشده است. در بعضی موارد (به عنوان مثال ، در مورد اشیا bul حجیم ، کالاهای فاسدشدنی یا حیوانات) ، دادگاه می تواند با تصمیم خود ، سرنوشت آنها را قبل از مجازات ، در صورت امکان ، بدون تعصب به شواهد تعیین کند. در هر صورت ، فقط قاضی تصمیم می گیرد که با شواهد فیزیکی چه کند ، اما در مورد اعلامیه ویژه اسرائیلی چنین تصمیم دادگاه مشخص نیست ، آذاروف تأکید کرد.

در دادخواست خود ، وكیل از وی خواسته است كه خود اظهارنامه ویژه یا سند دادرسی را كه بر اساس آن از پرونده ناپدید شده است ، به دفاع ارائه دهد. در 22 ژوئن ، دادگاه این موضوع را رد کرد. در همان زمان ، قاضی آنژلیکا موروزووا به طور شفاهی توضیح داد که به نظر وی این سند نمی تواند به عنوان مدرک مادی عمل کند – دادستانی هرگز در دادگاه به آن مراجعه نکرده است ، در بیانیه دفاع آمده است.

وكیل آزاروف در بیانیه ای گفت: “ناپدید شدن شواهد و مدارك مادی از پرونده ، كه به روشی غیر رویه ای صورت گرفت ، غیرقانونی و كاملاً دارای نقص است.” وی همچنین معتقد است که افسران FSB “خودسرانه مدارک و شواهد موجود را دفع می کردند.”

پیش از این ، دادستانی به این اطمینان داده بود از اعلامیه خاصی استفاده نخواهد کرد در دادگاه. بورکوفسکایا به RBC گفت: کیفرخواست در دادگاه مستقیماً به سند اشاره نمی کند ، بلکه به اطلاعاتی که نیروهای امنیتی از آن آموخته و “قانونی” کرده اند ، اشاره دارد.

Israelit به کلاهبرداری با خسارت حدود 300 میلیون روبل متهم شد. اینها بودجه ای است که از بودجه و تحت قراردادی با یک شرکت تابعه ترنسفت تخصیص داده شده است (دومی به مبلغی در حدود 3.5 میلیارد روبل علیه اشخاص پرونده شکایت کرد). طبق تحقیقات ، این گروه جنایتکار ، که شامل اسرائیلیات است ، لوله های بی کیفیت را برای انبار روغن بندر خریداری کرده و اختلاف را سوisa استفاده کرده و آن را به خارج از کشور منتقل کردند. این تاجر همچنین به دو قسمت انتقال پول به حساب افراد غیر مقیم با کمک اسناد و مدارک جعلی (ماده 193.1 قانون مجازات) و قانونی کردن پول های بدست آمده از طریق مجرمانه متهم شد (ماده 174.1 قانون کیفری) )

در سال 2019 ، Izrailit به وزارت کشور سرقت حدود 294 میلیون روبل را گزارش داد. از دستگیری او در حساب های تحقیق این خسارت در سال 2018 ، هنگام انحلال ازدواج یک تاجر آشکار شد: در طول تقسیم اموال با همسر سابقش ، معلوم شد که فقط حدود 136 هزار روبل در حساب ها مانده است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *