[ad_1]

VimpelCom برای به دست آوردن DataFort به FAS مراجعه کرده است

VimpelCom در حال آماده سازی برای به دست آوردن بخش ابر IBS است – بسیاری از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در حال حاضر خدمات مشابهی را ارائه می دهند. اما این معامله هنوز در کمیسیون کنترل سرمایه گذاری خارجی دولت تصویب نشده است

عکس: الکسی زوتوف / TASS

عکس: الکسی زوتوف / TASS

چهار منبع به RBC گفتند که VimpelCom (خدمات تلفن همراه با نام تجاری Beeline را ارائه می دهد) در حال مذاکره برای خرید DataFort ، یک بخش ابری از IBS است. یکی از صحبت کنندگان RBC ادعا می کند که معامله در آینده نزدیک بسته خواهد شد. در مارس سال جاری در مذاکرات بین IBS و VimpelCom گزارش شده نسخه TAdviser.

اما طبق یکی از منابع ، این شرکتها همچنان باید از کمیسیون سرمایه گذاری خارجی دولت مجوز بگیرند ، زیرا DataFort با ارزهای رمزنگاری شده کار می کند و VimpelCom متعلق به هلدینگ خارجی VEON است (ثبت شده در برمودا ، دفتر مرکزی آن در آمستردام است). سخنگوی سرویس مطبوعاتی FAS تأیید کرد که آنها قبلاً درخواستی از VEON Ventures BV دریافت کرده اند. (ساختار VEON) در مورد خرید IBS DataFort LLC (نهاد حقوقی DataFort) و اینکه برنامه ریزی شده است در جلسه کمیسیون دولت مورد بررسی قرار گیرد. وی گفت که تاریخ جلسه هنوز تعیین نشده است.

یکی از گفتگوی RBC خاطرنشان می کند که IBS در چارچوب معامله ارزش “دختر” خود را در ضرب 13 EBITDA یا 2.5-3 میلیارد روبل تخمین می زند.

نمایندگان VimpelCom و IBS از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

چرا تأیید معامله مورد نیاز است

والری زینچنکو ، یکی از شرکای ارشد شرکت Pen & Paper ، یادآوری کرد که کمیسیون موافقت می کند معاملات مربوط به کنترل یک سرمایه گذار خارجی یا گروهی از افراد را شامل شود که شامل یک سرمایه گذار خارجی بر شرکت های دارای اهمیت استراتژیک باشد. شرکتهای دوم شامل شرکتهایی هستند که برای توسعه و تولید ابزار رمزنگاری (رمزنگاری) و همچنین سیستمهای اطلاعاتی و مخابراتی محافظت شده با استفاده از ابزار رمزنگاری (رمزنگاری) به فعالیتهای مجاز مشغول هستند.

فناوری و رسانه ها


در سه ماهه اول ، پایگاه مشترکین Beeline دوباره کاهش یافتعکس: سرگئی ودیشکین / AGN

چرا VimpelCom یک تجارت ابری است

DataFort خدمات ابری را ارائه می دهد. طبق SPARK ، IBS DataFort به طور غیر مستقیم توسط آناتولی Karachinsky تاجر IBS Holding (99٪ متعلق به IBS ، 1٪ متعلق به IBS Platforms) است. درآمد شرکت در سال 2020 592 میلیون روبل ، سود خالص 34 میلیون روبل است.


VTB 35 میلیارد روبل سرمایه گذاری خواهد کرد. به سرویس ابری Rostelecomعکس: پاول لیسیتسین / RIA Novosti

VimpelCom خدمات ارتباطات سیار ، تلفن ثابت ، دسترسی به اینترنت ، تلویزیون پولی و غیره را ارائه می دهد. درآمد VimpelCom برای سه ماهه اول بالغ بر 68.4 میلیارد روبل بوده است ، سود خالص اعلام نشده است. از تاریخ 31 مارس ، VimpelCom 50 میلیون مشترک تلفن همراه داشت.

در بهار 2018 ، VimpelCom سرویس ابری خود را با نام BeeCloud راه اندازی کرد که به مشتریان شرکت امکان می دهد زیرساخت مجازی را در فضای ابری مستقر کنند. اپراتور شمرده شده تا سهم خود را در بازار خدمات ابری روسیه به 10٪ برساند.

استانیسلاو مینین ، تحلیلگر مشاور iKS ، گفت ، با این حال ، تاکنون این شرکت سهم قابل توجهی در این بازار ندارد. طبق مشاوره iKS ، در سال 2020 حجم بازار ابر روسیه 19.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و تقریبا به 99.7 میلیارد روبل رسیده است. (1.4 میلیارد دلار) بزرگترین بازیکنان آن “دختران” “Rostelecom” (20.8٪) و MTS (11.2٪) و همچنین شرکتهای CROC (8.3٪) ، Selectel (8.2٪) و SberCloud (6.2٪) بودند. مینین گفت ، DataFort در مرز ده بازیکن برتر بود یا اصلاً در آن گنجانده نشده بود.

منطق این معامله به شرح زیر است ، یکی از صحبت کنندگان RBC ، آشنا به شرایط آن ، توضیح می دهد: برای “VimpelCom” این “تقویت بسیار خوب جهت b2b خدمات ابر است ، و برای IBS – خروجی خوب (خروج از دارایی. – RBC) » به گفته منبع دیگری ، IBS در درجه اول در زمینه مشاوره فناوری اطلاعات مشغول به کار است و تجارت مربوط به مراکز داده برای این گروه کاملاً تخصصی نیست. وی توضیح داد ، در عین حال ، سرمایه گذاری های بیشتر سرمایه برای توسعه بیشتر مورد نیاز است.

فناوری و رسانه ها


صاحب Beeline به خرید سینمای آنلاین Megogo علاقه مند شدعکس: یورگ کارستنسن / DPA / TASS

در پایان سال 2020 ، مشتریان BeeCloud 300 شرکت بزرگ بودند مصاحبه یوگنی کوروبوف ، مدیر جدید توسعه تجارت CNews VimpelCom. “من کاملا اطمینان دارم که در پنج سال آینده ، ارائه دهندگان عمده خدمات مخابراتی سهم خود را از بازار ابر همراه با تقاضای روزافزون و توسعه عملکرد سیستم عامل های ابر خود به طور قابل توجهی افزایش می دهند. پس از همه ، فقط مشتری از آنها می تواند یک سرویس واحد دریافت کند: یک ابر قدرتمند ، تیم تخصصی و کانال های انتقال داده با یک SLA واحد (توافق نامه سطح سرویس – توافق نامه سطح خدمات ، قرارداد بین مشتری و ارائه دهنده آن ، توصیف خدمات ، حقوق و تعهدات طرفین و همچنین تعیین سطح کیفیت ارائه خدمات. RBC)“، – گفت کوروبوف.

پاول کولاکوف ، مدیرعامل مراکز داده اکسیژن ، می گوید که VimpelCom قسمت مهمی از بسته خدمات ابری خود را با DataFort به عنوان یک شریک خارجی تشکیل داده است که زیرساخت ابر خود را از طریق کانال اپراتور تلفن همراه به فروش می رساند. برای DataFort ، چنین همکاری مفید بود زیرا اجازه می داد تعداد کمتری از متخصصین فروش برای کارمندان “VimpelCom” نگهداری شوند – زیرا نیازی به سرمایه گذاری در زیرساخت ها ، تشکیل یک محصول ، اطمینان از ادغام آن ، محافظت در ابر و غیره نبود . بنابراین ، معامله بسیار منطقی به نظر می رسد. “

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *