[ad_1]

خاچاتور پومبوچان مدیرعامل جدید یکی از شرکتهای پیشرو سلول خواهد شد

در آینده نزدیک ، گورگ ورمیشیان پست مدیرعامل مگافون را ترک خواهد کرد. جای او توسط رئیس سابق “مگنیت” خاچاتور پومبوچان گرفته خواهد شد که از ابتدای سال جاری به عنوان مدیر اجرایی اپراتور تلفن همراه کار می کند.

گورگ ورمیشیان

گورگ ورمیشیان

(عکس: گریگوری سیسوف / RIA Novosti)

روز جمعه ، 14 مه ، مگافون انتصاب مدیرعامل را در اول ژوئیه 2021 اعلام کرد خاچاتور پومبوخان ، که به عنوان مدیر عامل شرکت عمل می کرد و منجر به توسعه و بهبود کارایی تجارت می شد. این در پیام اپراتور سلول دریافت شده از RBC بیان شده است.

در آینده نزدیک تصمیم برای تصویب بیشتر در جلسه سهامداران به هیئت مدیره ارائه می شود. قرارداد با رئیس فعلی شرکت Gevork Vermishyan زود فسخ شد. همانطور که در اطلاعیه ذکر شده است ، او به هیئت مدیره شرکت خواهد پیوست و “توسعه سرمایه های بین المللی و استراتژیک را متمرکز خواهد کرد”.

خاچاتور پومبوچان در ژانویه 2021 به مگافون پیوست. پیش از این ، او سالها در خرده فروشی کار می کرد. از سال 2008 تا 2018 ، او مدیر مالی مگنیت بود و در سال 2018 به مدت چند ماه به عنوان مدیرعامل آن. پس از آن او مدیر تجاری بخش دیجیتال گروه USM آلیشر عثمانوف – YueSem Telecom (صاحب 50٪ از Megafon) شد و در ژوئن 2020 به هیئت مدیره اپراتور پیوست. خاچاتور پومبوچان صاحب 7.5٪ از Digital Devices LLC ، زیرمجموعه بخش فروش مگافون است.

آنچه در مورد مدیر عامل جدید شناخته شده است

پومبوچان را دست راست بنیانگذار “مگنیت” سرگئی گالیتسکی می نامیدند. وی که فارغ التحصیل دانشگاه دولتی کوبا در رشته ریاضیات کاربردی است ، در سال 2006 به عنوان مدیر بازاریابی و روابط سرمایه گذاران به مگنیت آمد و بعداً مدیر ارشد مالی و رئیس هیئت مدیره بود. وی مدیریت بلوک مالی شبکه را در تمام پست های عمومی برعهده داشت و به گفته منابع در این شرکت یکی از اصلی ترین مذاکره کنندگان با سرمایه گذاران بود.

پس از آنکه بنیانگذار زنجیره ای سرگئی گالیتسکی این پست را ترک کرد و سهام اصلی خود را در بانک VTB به قیمت 138 میلیارد روبل فروخت ، پومبوچان در فوریه 2018 مدیر عامل شرکت مگنیت شد. گالیتسکی بلافاصله مدیریت شرکت را ترک کرد و همچنان سهامدار اقلیت با 3٪ سهام باقی ماند. در قرارداد مدیر عالی فرض بر این بود که وی حداقل سه سال شرکت را اداره خواهد کرد.

پس از معامله ، مگنیت مجدداً هیئت مدیره را انتخاب کرد: این هیئت شامل سه نامزد معرفی شده توسط گالیتسکی بود ، اما پومبوچان در میان آنها نبود. در اواسط ماه مه 2018 ، مگنیت مدیر ارشد جدیدی را به خود جذب کرد: اولگا نائومووا ، که در راس Pyaterochka ، زنجیره اصلی رقیب اصلی مگنیت ، X5 خرده فروشی گروه بود ، به عنوان مدیر عامل منصوب شد. Pombuhchan و Naumova یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کردند – آنها از برنامه های بازرگان برای بازیابی رهبری در درآمد و دو برابر کردن سهم خود در بازار طی سه تا چهار سال آینده خبر دادند. با این حال ، یک ماه بعد ، پس از نتایج هیئت مدیره ، معلوم شد که پومبوچان از سمت مدیر کل Naumova استعفا خواهد داد و شرکت را ترک خواهد کرد. که در مصاحبه وی در مورد عزیمت خود به ودوموستی گفت که قصد دارد به جلو حرکت کند تا بتواند مهارت های کسب شده را در مسیرهای جدید توسعه دهد.

همانطور که برای RBC Pombukhchan توضیح داده شد ، سهامداران آن برای بهبود نتایج عملیاتی کسب و کار ، همان وظیفه ای را که هنگام انتصاب به عنوان مدیرعامل تعیین کردند ، تعیین کردند. وی گفت: “این شركت برنامه های بودجه را هر سه سال آماده می كند ، در حال حاضر سند جدیدی در دست تهیه است ، در اواخر ماه مه هیئت مدیره خواهیم داشت ، به نظر من جزئیات در این مرحله وجود خواهد داشت.”

کنستانتین آنکیلوف ، مدیر کل آژانس تحلیلی TMT Consulting ، معتقد است که نباید هیچ تغییری در کار اپراتور پیش بینی شود ، زیرا تغییر مدیر کل آن خود به خودی نیست. آنکیلوف توضیح داد: “این شرکت بطور سیستماتیک به این موضوع نزدیک می شود ، خاچاتور پومبوچان برای تغییر مدیریت آرام آماده بود.” به گفته دنیس کوسکوف ، مدیرعامل آژانس تحلیلی TelecomDaily ، اکنون مرحله جدیدی از مبارزه برای مشتری ، برای وفاداری وی آغاز شده است ، زیرا برای سالهای زیادی آنها گفته اند که مشترک جدیدی وجود ندارد. کوسکوف گفت: “این نیاز به ایده های جدید دارد.”

ورمشیان به چه خاطر سپرده می شود؟

گورگ ورمیشیان در نوامبر 2018 رئیس مگافون شد. یک قرارداد سه ساله با او امضا شد. او در اواسط سال 2011 به عنوان مدیر مالی به این شرکت پیوست. پیش از آن ، از سال 2007 ، ورمشیان مسئول واحد مالی شرکت در AFC Sistema بود. وی پیش از این به مدت پنج سال در LUKOIL کار کرده بود ، و اخیراً به عنوان معاون رئیس وام شرکت در بخش بانکداری و بازارهای مالی بوده است.

تحت هدایت وی ، این شرکت در سال 2018 از بورس اوراق بهادار لندن حذف شد. در همان زمان ، درآمد شرکت 335.55 میلیارد روبل کاهش یافت. در پایان سال 2018 به 332.16 میلیارد روبل. در سال 2020 پایگاه مشترکین از 76.9 میلیون به 70.4 میلیون مشتری کاهش یافته است. این عمدتا به دلایل اسمی برمی گردد: در سال 2020 این شرکت روش حسابداری اشتراك خود را اصلاح كرد و شرایط لازم برای بررسی فعالیت های مشتریان را سخت تر كرد. در نتیجه ، مگافون حدود 5 میلیون سیم کارت را نوشت که دارندگان آنها قبلاً مشترک فعال محسوب می شدند.

در این بیانیه به نقل از ایوان استرشینسکی ، رئیس هیئت مدیره مگافون ، ورمیشیان “در طول مدت حضور خود در این شرکت ،” مگافون را از یک اپراتور مخابراتی کلاسیک به نماینده یک صنعت جدید تبدیل کرد. ” به گفته وی ، خاچاتور پومبوچان “شرکت را در شرایط و واقعیت های جدیدی که مخابرات پس از سال 2020 در آن قرار دارد توسعه می دهد” ، او همچنان به استراتژی شرکت “که بردار آن در چند سال گذشته تنظیم شده است” ادامه خواهد داد .

به گفته کوسکوف ، مگافون سال گذشته در برابر بیماری همه گیر ویروس کرونا کار کرد “نه آنطور که می توانست.” در همان زمان ، کوسکوف یادآور شد که تحت مدیریت ورمشیان ، این شرکت از نظر کیفیت ارتباطات و تعداد ایستگاه های پایه ، رهبری فناوری خود را در بین اپراتورها حفظ می کند. در میان پروژه های مهم در این دوره ، کوسکوف ایجاد سرمایه گذاری مشترک مبتنی بر AliExpress روسیه با Alibaba چین ، گروه Mail.ru و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) و همچنین توافق با Cinia فنلاند برای اجرای یک کابل نوری را یادآوری کرد. در اقیانوس یخی شمالی. اعضای AliExpress JV برای ایجاد آن در پاییز 2018 توافق کردند و یک سال بعد معامله بسته شد. مگافون 24.3٪ از سهام عادی و 30.2٪ از سهام رای مشترک را به دست آورد. در سال 2019 ، مگافون با Cinia توافق کرد که کنسرسیومی بین المللی برای ساخت یک خط ارتباطی از طریق قطب شمال از هلسینکی تا توکیو به طول بیش از 10 هزار کیلومتر ایجاد کند. کارهای مقدماتی در حال انجام است. مگافون سرمایه گذاری در ساخت و ساز را 0.8-1.2 میلیارد دلار تخمین می زند.

کوشکوف گفت: “پروژه های آغاز شده توسط ورمشیان با هدف یک چشم انداز بلند مدت انجام می شود و تحت رهبری مدیر اجرایی جدید تا حد بیشتری اجرا می شود.

مگافون علاوه بر موارد ذکر شده تحت رهبری ورمشیان ، چندین پروژه مهم دیگر را نیز راه اندازی کرده است. اکتبر گذشته این شرکت اعلام کردکه 6 میلیارد روبل سرمایه گذاری خواهد کرد تا سال 2022 در مطالعه سیستم های ماهواره ای با مدار کم برای اطمینان از انتقال داده با سرعت بالا. در پاییز سال 2020 ، مگافون به عنوان یکی از مالکان سهام اقلیت در سینمای آنلاین “شروع” شد و بعداً سهم خود را در آن به 50٪ افزایش داد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *