[ad_1]

مقامات مسکو محدودیت بازدید از کافه ها و رستوران ها برای افراد واکسینه نشده را برداشته اند

در کلان شهرها ، کد QR در کافه ها و رستوران ها روز دوشنبه لغو شد. RBC درک کرد که چرا سیستم QR code فقط سه هفته در مسکو کار می کند و نحوه واکنش کسب و کار به تصمیم مقامات چیست؟

عکس: ولادیسلاو شاتیلو / RBC

عکس: ولادیسلاو شاتیلو / RBC

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو در کانال تلویزیونی روسیه 24 اعلام کرد که از روز دوشنبه ، 19 ژوئیه ، سیستم کد QR در مسکو لغو می شود. دو منبع نزدیک به مسکو به RBC گفتند که این تصمیم توسط دفتر شهردار همراه با دولت گرفته شده است. مسئولین. گفتگوهای RBC گفت: سوبیانین در 16 ژوئیه آن را با نخست وزیر میخائیل میشوستین در میان گذاشت.
سیستم QR code وظیفه خود را انجام داده و به دلیل اینکه اکثر شرکتهای مسکو موفق به واکسیناسیون 60٪ از کارمندان خود شده اند ، لغو خواهد شد. سوبیانین در فرجام خواهی خود گفت فقط در ماه گذشته بیش از دو میلیون نفر واکسینه شده اند علیه COVID-19. به گفته وی ، وظیفه تحریک واکسیناسیون به لطف رستوران داران مسکو انجام شده است.

گفتگوی RBC در دفتر شهردار اذعان داشت که رفع محدودیت ها نیز به مشکلات “خفگی” تجارت رستوران مربوط می شود. “این کافه بد بود ، بسیاری از آنها بد زنده ماندند و بس (وارد کردن کدهای QR).” RBC) آنها معمولاً کشته می شدند ، بنابراین آخرین اما مهمترین ، تصمیم گرفته شد که این سیستم از روی ترحم و درک لغو شود. “

پس از پایتخت ، مقامات منطقه مسکو از 19 ژوئیه حذف کد QR در کافه ها را اعلام کردند.


این شرکت ادعا می کند “خستگی بلوک” و “خوشحال است” از لغو کدهای QRعکس: الکسی کوددنکو / RIA Novosti

سیستم QR code در اواخر ماه ژوئن در مسکو معرفی شد. از 28 ژوئن ، ورود به مراکز پذیرایی (به جز ایوان های تابستانی) و رویدادهای گسترده بیش از 500 نفر بدون آنها غیرممکن بود. این محدودیت برای افراد بالای 18 سال اعمال شده است ، افراد زیر سن قانونی می توانند در کافه ها و رویدادهایی که با بزرگسالان همراه هستند شرکت کنند.

RBC می نویسد ، بر اساس محاسبات انجام شده توسط منبع تحلیلی “Chek Index” “Platforms OFD” ، فروش در رستوران ها و کافه های مسکو به نصف کاهش یافته است.

بعداً ، کدهای QR در ورودی برخی از موزه ها – در موزه فضانوردی ، در ذخیره گاه موزه Tsaritsino و در موزه املاک Kuskovo – شروع به بررسی کردند. وزارت فرهنگ همچنین معرفی چنین سیستمی را به نهادهای تابعه خود در مسکو ، از جمله تئاترها و سینماهای فدرال توصیه کرد.

مبنای دریافت کد QR یک گواهی واکسیناسیون ، اطلاعات مربوط به بیماری ویروس کرونا بود ، در صورتی که فرد “به طور رسمی” بیمار بوده و به ثبت احوال رسیده باشد ، یا آزمایش PCR “خالص” در شش ماه گذشته منتقل شده است.

پیش از این ، رئیس اداره تجارت و خدمات مسکو الکسی نمریوک در گفتگو با خبرنگاران اعتراف کرد که این سیستم با کد QR می تواند به سایر صنایع نیز گسترش یابد. منبع RBC ادعا می کند که تأیید کد می تواند در حمل و نقل عمومی آغاز شود (چنین اقدامی توسط مقامات منطقه مسکو نیز مورد بحث قرار گرفت).

بلوک توصیه ویدیو

پس از معرفی سیستم کد QR و همچنین واکسیناسیون اجباری کارگران در تعدادی از صنایع ، نرخ آن در پایتخت واقعاً افزایش یافته است. طبق برآوردهای RBK ، از 7 ژوئیه ، مسکو برای اولین بار از بهار در میان 5 منطقه ای است که بیشترین درصد افراد واکسینه شده را دارد.

در 16 ژوئیه ، روسیه مجدداً تعداد کشته های COVID-19 را تعیین کرد: 799 نفر کشته شدند. تعداد مبتلایان در روز در کشور 25.7 هزار نفر ، در مسکو – 5382 مورد است. علاوه بر مسکو ، کدهای QR در منطقه مسکو ، منطقه ولگوگراد و یاکوتیا نیز معرفی شده اند. در منطقه مسکو ، حتی برای بازدید از ایوان های کافه ها ، باغ وحش ها و اتاق های بازی کودکان نیز به کد QR نیاز بود. همچنین بدون کد ، اقامت در هتل بیش از سه روز غیرممکن بود و فقط رانندگان واکسینه شده می توانستند سفارشات تاکسی را بپذیرند.

کدهای QR مشکلی داشتند: به عنوان مثال ، مقامات نظامی و اطلاعاتی از عدم توانایی در دریافت کدها به دلیل محدودیت در انتقال اطلاعات شخصی ارائه شده توسط قانون شکایت داشتند.

بیش از 30 منطقه واکسیناسیون اجباری را برای کارمندان در برخی از زمینه های فعالیت ایجاد کرده اند. در بوریاتیا ، محاصره به مدت دو هفته در جریان بود و پس از آن رفع شد ، اما برخی از محدودیت ها همچنان باقی بود. در Tuva ، از جمله ، آنها تصمیم گرفتند حمل و نقل عمومی را در آخر هفته متوقف کنند.

واکنش کسب و کار چگونه است

آناستازیا تاتولووا ، بنیانگذار شبکه اندرسون و مدافع حقوق بشر برای مشاغل کوچک و متوسط ​​، گفت: “ما خوشحالیم که شهردار ما را شنیده است.” به گفته وی ، لغو الزامات مربوط به کدهای QR به دنبال جلسه رستوران داران با نمایندگان دفتر شهردار در روز پنجشنبه ، 15 ژوئیه انجام شد ، جایی که وی در مورد شرایط دشوار صحبت کرد و خواستار “رفع محدودیت ها” شد.

“ما در مورد این واقعیت صحبت کردیم که تقریباً 200 رستوران در دو هفته گذشته و 220 رستوران در طول سال همه گیر تعطیل شده است. در عرض دو و نیم هفته تقریباً به اندازه کل سال قبل رستوران از دست دادیم که این سخت ترین کار برای صنعت بود. ” مدافع تجارت اظهار امیدواری می کند که مقامات سایر مناطق از مسکو الگو بگیرند – به نظر وی ، برخلاف واکسیناسیون اجباری ، کدهای QR تأثیر قابل توجهی در تصمیم گیری مردم در مورد واکسیناسیون نداشته اند.


ویروس سریعتر به ریه ها آلوده می شود. بروزرسانی همه گیر در 19 ژوئیه

یک نماینده گروه “Chocolate Girl” به RBC گفت که امیدوار است بهبودی جریان بازدید کنندگان “طی چند هفته انجام شود ، زیرا مهمانان فضای کافه ها ، جلسات تابستانی با دوستان را از دست می دهند و با کمال میل به دیوارهای کافه ها و رستوران های مورد علاقه آنها “. به گفته گفتگوی RBC ، این شرکت 76٪ از کارکنان خود را واکسینه کرده است. به گفته نماینده شبکه ، هیچ هزینه اضافی برای خرید تجهیزات برای کدهای QR وجود ندارد – کدها را می توان با تلفن های هوشمند معمولی خواند.

این کسب و کار نتایج روزهای اول پذیرایی را پس از معرفی کد QR “ناامید کننده” ارزیابی کرد: “مهمانان ایوان ها توسط باران رانده شدند و تقریبا هیچ کس به سالن های رستوران نیامد.” ماکسیم پولزیکوف ، مدیر عامل و مدیر عامل پروژه گینزا مسکو ، به RBC گفت: “در نتیجه ، در رستوران های دارای ایوان 50٪ ، در رستوران های بدون ایوان – تا 95٪ کاهش درآمد داریم”.

سرگئی میرونوف ، بنیانگذار رستوران های زنجیره ای Myaso & Ryba و نماینده تجارت رستوران در مسکو ، در آن زمان گفت که میزان استفاده و درآمد رستوران ها به طور متوسط ​​80٪ کاهش یافته است. رستوران ها انتظار داشتند که 15-16٪ از ساکنان واکسینه شده مسکو به آنها مراجعه کنند ، اما آنها نمی آیند – مردم اغلب به یک رستوران می روند تا با یک شرکت بنشینند و اگر حداقل یک نفر در این شرکت QR نداشته باشد میرونوف توضیح داد: “کل شرکت به خانه می رود”.

بر اساس اطلاعات اداره مالیات در مورد جریان های نقدی از طریق صندوق های پول ، که توسط ولادیمیر افیموف ، معاون شهردار مسکو به RBC منتقل شده است ، در اولین روزهای پس از معرفی کد QR ، درآمد موسسات پذیرایی مسکو حدود 20 درصد کاهش یافته است. داده های مشابه توسط پروژه Tinkoff CoronaIndex ارائه شده است: گردش مالی در بخش پذیرایی در مسکو در روز اول محدودیت ها ، 28 ژوئن ، در مقایسه با دوشنبه قبلی (21 ژوئن) تنها 19 درصد کاهش یافت ، در حالی که میانگین چک فقط کاهش یافت 40 روبل

میرونوف تفاوت آماری را با این واقعیت توضیح داد که دفتر شهردار “متوسط ​​دما در بیمارستان” را می بیند ، در مقایسه با هفته ای که از 28 ژوئیه آغاز شد با هفته قبل ، زمانی که رستوران های فودکورت دیگر باز نبودند و درآمد صنعت کمتر بود از چند سال پیش. هفته ها اما تصویر شرکت ها متفاوت است: به عنوان مثال ، غذاخوری های داخل شرکت هایی که کارمندان شرکت ها به آنجا آمده اند “بسیار خوب” کار می کنند زیرا برای بازدید از آنها نیازی به کد QR ندارند ، کسانی که برای واردات ، سوشی و همبرگر ، و همچنین رستوران هایی با ایوان های بزرگ تابستانی. میرونوف گفت ، اما در رستوران های بدون ایوان ، “به طور معمول ، همه چیز بسیار بد است”.

بر اساس داده های اداره Rosstat در مسکو و منطقه مسکو ، اوج غذای پایتخت نه در ماه های تابستان بلکه در ماه دسامبر کاهش می یابد. قبل از همه گیری ، در دسامبر 2019 ، گردش مالی کافه ها ، رستوران ها و سایر مراکز پذیرایی از 19.7 میلیارد روبل فراتر رفت. در ماه ژوئن و ژوئیه 2019 ، گردش مالی 16.3 میلیارد و 17 میلیارد روبل بود. به ترتیب. در ژوئن 2020 ، هنگامی که ایوان های تابستانی کافه فقط در اواسط ماه و نزدیک به پایان ماه کار خود را از سر گرفتند ، بازدیدکنندگان اجازه ورود به رستوران ها را داشتند ، طبق گزارش Rosstat ، گردش غذا در مسکو کاهش یافت ، به 9 ، 5 میلیارد روبل. در ژوئیه سال 2020 ، زمانی که همه محدودیت ها برداشته شده بود ، گردش مالی به 15.1 میلیارد روبل افزایش یافت.

چرا این تصمیم گرفته شد

به گفته تحلیلگر سیاسی الكساندر پوزالوف ، لغو كدهای QR عمدتاً یك تصمیم پیش از انتخابات است. به گفته وی ، جامعه شناسی در هفته های اخیر تحریک شدید ناشی از واکسیناسیون اجباری و ابتکارات دیگر مقامات برای مبارزه با ویروس کرونا را نشان داده است.

پوزالوف خاطرنشان کرد ، اکنون مقامات مجبور به جریمه های سنگین برای تعطیلی مشاغل و سایت ها شدند. مهلت روسای سازمان ها و کارآفرینان فردی برای اطمینان از اینکه 60٪ از کارکنان واکسینه شده اند با اولین جز on در 15 ژوئیه منقضی شده است. اما به گفته این دانشمند علوم سیاسی ، اقدامات سخت قبل از انتخابات به دلایل سیاسی غیرممکن است. در همان زمان ، پوزالوف معتقد است که ناسازگاری تصمیمات ممکن است کار بیشتر با افکار عمومی را در کمپین واکسیناسیون و واکسیناسیون مجدد گسترده پیچیده کند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *