[ad_1]

بزرگترین تولید کننده آلومینیوم روسیه کارخانه های دارای بیشترین اثر کربن را در یک شرکت جداگانه جدا می کند

UC Rusal ، تاسیس شده توسط اولگ دریپاسکا ، کثیف ترین دارایی ها را به یک ساختار جداگانه جدا می کند. این امر به شركت كه به AL + تغییر نام خواهد یافت كمك خواهد كرد تا شرایط جدید زیست محیطی اروپا و ایالات متحده را برآورده سازد.

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

UC Rusal ، تاسیس شده توسط اولگ Deripaska ، تصمیم برای تخصیص دارایی را اعلام کرد ، نیاز به نوسازی گران قیمت برای کاهش انتشار در یک ساختار جداگانه. این اجازه می دهد تا این شرکت ، که نام خود را به + AL تغییر خواهد داد ، بر صادرات آلومینیوم کم کربن تمرکز کند.

ساختار جدید (این شرکت هنوز نام خود را فاش نکرده است) با کارخانه های کثیف تر ، توسعه بازار داخلی را متمرکز خواهد کرد. En + (تحت کنترل UC Rusal) می گوید ، برنامه ریزی شده است که این شخصیت حقوقی در قالب یک شرکت عمومی در روسیه با یک لیست در بورس اوراق بهادار مسکو ایجاد شود ، سهام آن به طور متناسب بین سهامداران UC Rusal توزیع می شود (لیست اصلی در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ).)

اوگنی نیکیتین ، مدیر عامل UC Rusal (به نقل از یک آلومینیوم) گفت: “این تحول نشان دهنده تعهد شرکت به ارزشهای اصلی و اولویت پیشرفت زیست محیطی است که ما را در استراتژی ما به عنوان یک تولید کننده قابل اعتماد و باز آلومینیوم کم کربن راهنمایی می کند.” بیانیه) .شرکت). پیشنهاد مدیریت برای تغییر نام از UC Rusal به AL + در دستور کار جلسه سالانه سهامداران در 24 ژوئن قرار دارد.

شرکت چگونه دارایی ها را تقسیم می کند

فرض بر این است که AL + ، که به صادرات آلومینیوم به کشورهایی با نیازهای زیست محیطی بالا (به عنوان مثال ، اروپا و ایالات متحده) ادامه خواهد داد ، شامل کارخانه های آلومینیوم – کراسنویارسک ، سایانوگورسک ، خاکاسیا ، Taishet ، Boguchansk ، KUBAL (واقع در سوئد) ) ، که 2.2 میلیون تن آلومینیوم در سال گذشته تولید شده است (58 درصد از کل تولید شرکت) همچنین شامل پالایشگاه های آلومینا – نیکولایفسکی (اوکراین) ، اوگینیش (ایرلند) ، یورو آلومینا (ایتالیا) ، QAL (استرالیا) ، فریگوآ (گینه) ، ویندالکو (جامائیکا) و دارایی های استخراج معادن – گینه کیندیا و دیان دیان و گویان BCGI

این شرکت جدید شامل کارخانه های ذوب آلومینیوم برای براتسک ، ایرکوتسک ، نووکوزنتسک ، ولوگوگراد و کندالاکشا خواهد بود که در سال 2020 1.8 میلیون تن تولید می کند و همچنین آلومینای روسیه (آچینسک ، الهیات و اورال) و دارایی های معدن (معدن بوکسیت شمال اورال) و. بوکسیت تیمان) “).

UC Rusal شماره یک تولید کننده آلومینیوم در خارج از چین است. پس از انشعاب ، Al + صادرات محور پس از Alcoa و Rio Tinto و تقریباً هم تراز با Norsk Hydro در میان چهار برتر صنعت باقی خواهد ماند.


En + گرمایش چندین منطقه از کراسنویارسک را با LNG پیشنهاد کردکراسنویارسک

اتحادیه اروپا در حال توسعه است و قصد دارد به اصطلاح مکانیسم مرز کربن (CBAM) تابستان امسال برای واردات پر کربن. این معیار ، طبق برآوردهای مختلف ، خواهد بود هزینه ها صادر کنندگان روسی 2 تا 5 میلیارد یورو هستند. برنارد سونولد ، رئیس هیئت مدیره UC Rusal گفت: “تخصیص دارایی پیشنهادی به این دو شرکت اجازه می دهد تا به پتانسیل کامل خود برسند.” به گفته وی ، تقسیم دارایی ها با ردپای کربن مختلف به افزایش سرمایه دو شرکت (AL + و ساختار جدید) کمک می کند و فرصت های آنها را برای توسعه گسترش می دهد.

En + قبلاً به طور كامل كميته انطباق En + و دفتر كنترل دارايي هاي خارجي (OFAC) وزارت خزانه داري آمريكا را از پيشنهاد فروش اين تجارت آگاه كرده است. OFAC در آوریل 2018 معرفی کرد تحریم ها علیه En + و UC Rusal ، که در اوایل سال 2019 پس از آنکه Deripaska سهام خود را در En + تحت کنترل کاهش داد ، برداشته شد. اما این شرکت همچنان باید معاملات عمده را با بخشی در وزارت خزانه داری آمریکا هماهنگ کند. لرد بارکر ، رئیس اجرایی En + گفت: “ما آنها را همیشه مطلع خواهیم کرد.”

در روز اعلام تقسیم دارایی ، که پس از پایان معاملات در هنگ کنگ رخ داد ، قیمت UC Rusal در بورس اوراق بهادار مسکو غرق شد از 3.41 to تا 54.95 روبل. به ازای هر سهم (در ساعت 18:45 به وقت مسکو). ارزش سرمایه بالغ بر 843.7 میلیارد روبل است. کاهش ارزش سهام سهامدار اصلی شرکت آلومینیوم ، صاحب En + ، به 4.71 درصد رسیده و به 891 روبل رسیده است. هر سهم (سرمایه 569 میلیارد روبل).

استراتژی سبز

UC Rusal اولین شرکت روسی نیست که در چارچوب اجرا امکانات تولید کثیف را به ساختارهای جداگانه تقسیم می کند استراتژی سبز. بنابراین ، در ژانویه 2021 ، هلدینگ En + ، که علاوه بر UC Rusal شرکت انرژی Eurosibenergo را نیز شامل می شود ، انتقال نیروگاه با زغال سنگ به شرکت انرژی بایکال را به پایان رساند تا از شر دارایی های زیاد کربن خلاص شود.

قصد دارد تجارت زغال سنگ را در اوایل سال 2021 به یک شرکت جداگانه تقسیم کند. اعلام کرد و بزرگترین تولید کننده فولاد Evraz ، مالک مشترک رومان آبراموویچ. به گفته کارشناسان ، این امر به Evraz اجازه می دهد تا نگرش سرمایه گذاران را بهبود بخشد ، برخی از آنها از قبل سرمایه گذاری در استخراج زغال سنگ منع شده اند.

برنامه سبز جهانی ESG (حاکمیت زیست محیطی ، اجتماعی و شرکتی) شامل سه پارامتر است که تجارت را در توسعه استراتژی های توسعه پایدار راهنمایی می کند: حفاظت از محیط زیست (مدیریت پسماند ، کاهش انتشار) ، حوزه اجتماعی (به عنوان مثال ، ایمنی شغلی در تولید) و استانداردهای حاکمیت شرکتی ( مدیریت ریسک ، شفافیت در خریدهای عمومی). همانطور که بیشتر و بیشتر سرمایه گذاران در سراسر جهان با اصول ESG هدایت می شوند ، فشار بر شرکت ها در حال افزایش است.

UC Rusal چقدر قصد دارد در مدرن سازی سرمایه گذاری کند

بخش قابل توجهی از تولید UC Rusal مبتنی بر استفاده از انرژی برق تجدیدپذیر است که به این شرکت امکان می دهد محصولات را با “کمترین اثر کربن” به بازار عرضه کند. خبر می دهد سرویس مطبوعاتی Rusal. یک ماه پیش نیکیتین اعلام کرد در مورد برنامه نوسازی برای چهار کارخانه سیبری ، که باید میزان انتشار آلومینیوم را بیشتر کاهش دهد. وی سپس اعلام کرد که این شرکت قصد دارد نیمی از الکترولیزرهای کارخانه های براتسک ، ایرکوتسک ، کراسنویارسک و نووکوزنسک را با فناوری روز جایگزین کند. به گفته نیکیتین ، این نوسازی بر تأسیسات تولید بیش از 1.4 میلیون تن آلومینیوم (35٪ از کل تولید UC Rusal) تأثیر خواهد گذاشت. در نتیجه ، میزان مصرف برق 16.5 درصد ، انتشار فلورین – 73 درصد و بنزوپیرن – 100 درصد کاهش می یابد. از چهار کارخانه مدرن سازی شده ، فقط کراسنویارسک برنامه ریزی شده است که در AL + صادرات محور باقی بماند ، بقیه باید در ساختاری که در بازار روسیه فعالیت می کند ، معرفی شود.

برای اولین مرحله نوسازی سه مورد از چهار کارخانه شرکت جدید در سالهای 2022 تا 2027 حدود 380 میلیارد روبل نیاز است. (5.3 میلیارد دلار) رئیس جمهور ولادیمیر پوتین پیش از این تهیه تضمین های دولتی برای آنها به مبلغ 266 میلیارد روبل را تصویب کرده است. “ما به طور قطع از پروژه های تجاری برای نوسازی محیط زیست بنگاه ها پشتیبانی خواهیم کرد. بنابراین ، امسال ، با کمک مکانیسم تضمین های دولتی ، ما کارخانه های آلومینیوم را در Bratsk ، Irkutsk ، Krasnoyarsk ، Novokuznetsk بازسازی خواهیم کرد ، “- گفت آیا اوست؟

چرا دولت تصمیم گرفت از UC Rusal حمایت کند

ماکسیم اورشکین ، دستیار رئیس جمهور ، در نامه ای به پوتین در مارس 2021 گفت که وی از رئیس UC Rusal درخواست تجدید نظر کرده است ، که در آن او در مورد یک برنامه مدرنیزاسیون 5.3 میلیارد دلاری صحبت کرده است. در سال 2018 ، تحریم های آمریکا علیه این شرکت دسترسی آن به بازار تأمین بدهی را محدود کرد. “تحریم ها در ژانویه 2019 برداشته شد ، اما جذب وام برای این شرکت هنوز دشوار است.

این نامه اورشکین زودتر است منتشر شده کانال تلگرام مار سبز. اصالت آن توسط منبع در UC Rusal برای RBC تأیید شده است. به گفته دستیار رئیس جمهور ، دولت از این پروژه حمایت می کند و تخمین می زند که برای 266 میلیارد روبل به تضمین های دولتی احتیاج دارد. حداقل 15 سال با وثیقه احتمالی به صورت سهام در کارخانه های مدرن شده. این مقام رسمی پیشنهاد کرد که تصمیمات لازم برای تأمین حمایت شرکت از سال 2022 اتخاذ شود. پوتین قطعنامه “موافقم” را روی نامه قرار داد.


UC Rusal قدیمی ترین تولید آلومینیوم در آلمان را خریداری خواهد کردعکس: rheinfelden-alloys.eu

پس از مرحله اول نوسازی ، تاسیسات به فناوری الکترولیز روی آندهای پخته (الکترودها) منتقل می شوند ، و در مرحله بعدی می توان با استفاده از آند بی اثر ، وقتی مواد غیر قابل مصرف مانند سرامیک هستند ، یک فن آوری جدید را معرفی کرد. یا آلیاژها استفاده خواهد شد. این اجازه می دهد تا آلومینیوم با کمترین اثر کربن در صنعت تولید شود – کمتر از 0.01 تن معادل CO.2 به ازای هر تن فلز.

این ایده بسیار جالب است ، زیرا اگر با استفاده از فن آوری های فعلی ، این شرکت میزان تولید گازهای گلخانه ای را در سطح 4 تن CO نشان دهد2 سرگئی گریشونین ، مدیر عامل سرویس رتبه بندی NRA ، گفت: به ازای هر تن آلومینیوم ، سپس توزیع گیاهان با بیشترین اثر کربن در یک ساختار جداگانه به AL + امکان دستیابی به اهداف بلند پروازانه تری را می دهد. وی افزود: ورود فن آوری های آند بی اثر ، که مدت ها هیچ کس به آن اعتقاد نداشته است ، به این شرکت اجازه می دهد تا در تولید آلومینیوم کم کربن به یکی از رهبران جهانی تبدیل شود.

سهامداران اقلیت چگونه واکنش نشان دادند؟

سهامدار UC Rusal ، SUAL Partners Limited (25.72٪) ، گفت که نه تغییر نام شرکت و نه تقسیم دارایی پیشنهادی بدون تصمیم مجمع عمومی سهامداران انجام نمی شود.

“تصمیم مثبت جلسه سهامداران در مورد تغییر نام شرکت مستلزم تأیید SUAL Partners Limited است و ممکن است برای تغییر ساختار مالکیت به عنوان بخشی از توزیع پیشنهادی دارایی ، چنین تصویبی لازم باشد ، در صورت این تغییر به عنوان یک معامله با سهامداران شناخته شده است “، در بیانیه ای از SUAL Partners آمده است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *