[ad_1]

بانک روسی در حال برنامه ریزی برای یک موضوع اضافی غیر استاندارد تحت تحریم های بخشی است

VTB در حال بررسی سهام عادی ویژه است. یک بانک تحت تحریم های بخشی باید این کار را انجام دهد تا خطرات تحریم را برای اوراق بهادار موجود گسترش ندهد. چنین روشی در روسیه هرگز وجود نداشته است.

عکس: نیکیتا پوپوف / RBC

عکس: نیکیتا پوپوف / RBC

دیمیتری پیانوف ، عضو هیئت مدیره VTB ، در مجمع سهامداران بانک گفت ، VTB در حال بررسی احتمال انتشار یک نسخه اضافی از سهام عادی ویژه است. اسکریپت انتشار آنها می تواند برای حل مسئله رستگاری استفاده شود. دو نوع سهام ممتاز VTB ، که متعلق به دولت است.

به گفته پیانوف ، این موضوع “به طور فعال در حال توسعه” است ، اما سناریوی معمول برای جایگذاری اضافی سهام خطرات تحریم را برای VTB ایجاد می کند.

از سال 2014 ، VTB تحت تحریم های بخشی توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار دارد. شهروندان و شرکتهای اتحادیه اروپا از خرید یا فروش سهام جدید ، اوراق قرضه یا “ابزارهای مالی مشابه” با سررسید بیش از 30 روز صادر شده توسط بانک منع شده اند ، برای ایالات متحده این محدودیت 14 روز است. این موسسه اعتباری سعی کرد محدودیت های اروپا را در دادگاه به چالش بکشد اما نتیجه ای نداشت. سال گذشته ، این بانک یک موضوع اضافی صادر کرد نامیده می شود “از نظر فنی غیرممکن است.”

آنچه VTB ارائه می دهد

“همه سهام عادی ما دارای ISIN خاص است ، کد امنیتی (ISIN ، کد شناسایی امنیت بین المللی یک کد عددی است که به طور منحصر به فرد امنیت را شناسایی می کند.) RBC) ، این سهام قبل از رژیم تحریم سال 2014 صادر شده است و برای ما بسیار مهم است که کد یک سهم عادی را با این معامله “آلوده” نکنیم ، سهام عادی را به وضوح از دوره قبل از تحریم و دوره پس از تحریم متمایز کنیم ، “پیانوف مشکل را توضیح داد. وی تأکید کرد که شرکتهای تحت تحریم روسیه هنوز از چنین سوالی استفاده نکرده اند و VTB در حال رایزنی با وکلای خارجی در این باره است.

به گفته مدیر ارشد بانک دولتی ، یک شماره اضافی سهام عادی به معنای کلاسیک کاملاً غیرممکن است. پیانوف گفت: “اما اگر راهی برای صدور ویژه سهام عادی با ISIN منحصر به فرد برای تبدیل سهام ممتاز به این موضوع پیدا کنیم ، این گزینه را حل خواهیم کرد.” هم اکنون ارسال رایگان در بورس اوراق بهادار واقع شده 7.8٪ از سهام عادی VTB ، ارزش آنها حدود 49 میلیارد روبل است. به نقل از فعلیسهام VTB پس از انتشار صورتهای مالی 2٪ افزایش یافتعکس: RBC Investments

اکنون بانک دولتی سه نوع سهام دارد: عادی و دو کلاس حق تقدم. “Prefs” از نوع اول به مبلغ 214 میلیارد روبل. به نفع وزارت دارایی و دومین به مبلغ 307.4 میلیارد روبل به نفع آژانس تضمین سپرده قرار داده شده است. در پاییز سال 2020 ، مدیریت ارشد VTB شروع به بحث و گفتگو با وزارت دارایی در مورد خرید سهام ممتاز برای ساده سازی ساختار سرمایه خود برای سرمایه گذاران کرد. این بانک برنامه هفت ساله خرید مجدد اوراق بهادار را پیشنهاد کرد ، اما مشخص شد که این طرح م workingثر نیست.

طبق گفته پیانوف ، VTB آماده است تا سناریوی دیگری را نیز خریداری کند: خرید مجدد اوراق بهادار با سرعت بالاتر یا قیمت بالاتر. وی گفت ، این گزینه “باعث ایجاد بار اضافی بر سرمایه خواهد شد و اصل سودآوری برابر را نقض خواهد کرد ، اما این امر برای دور بعدی مذاکرات (با وزارت دارایی) امکان پذیر است.” RBCمدیر عالی گفت: “تبدیل سهام ممتاز به یک نوع خاص عادی با حقوق برابر” اصول برابری انواع سهام را حفظ می کند و بار اضافی بر سرمایه ایجاد نمی کند ، این نیز یکی از راه حل های ممکن است. ” .

آیا این گزینه به تعداد اضافی کمک می کند

در حقیقت ، محدودیت های بخشی “به VTB اعمال نمی شود ، بلکه به مشاغل ایالات متحده و اتحادیه اروپا اعمال می شود” ، یعنی افراد آمریکایی و اروپایی از ارائه هرگونه بدهی جدید با سررسید بیش از 14 روز برای ایالات متحده و 30 روز برای اتحادیه اروپا ، مشاور ویژه در مورد قانون تحریم های کانون وکلای دادگستری و سرگئی گلاندین. به گفته وی ، وضعیت انتشار سهام جدید مبهم است ، زیرا خرید سهام به طور کلی بدهی جدیدی نیست. به عنوان مثال ، دادگاه دادگستری اروپا در میان ممنوعیت های ورود به سرمایه مجاز نام نبرد. این وکیل گفت: اما چیز زیادی به تفسیر معاملات مالی بستگی دارد. “به عنوان مثال ، OFAC هاورلی سیستمز را به دلیل اینكه Rosneft دیر پرداخت می كند ، به دادگاه كشاند ، سازمان تنظیم مقررات آمریكایی این امر را نقض ممنوعیت وام به Rosneft می داند. دیوان عدالت اتحادیه اروپا همچنین تفسیر می کند که هرگونه پرداخت معوق را می توان برای ممنوعیت کمک مالی مناسب دانست ، “گلاندین به یاد می آورد.

اگرچه موضوع اضافی سهام باعث ایجاد بدهی جدید نمی شود ، اما فرصتی برای شرکت برای جذب سرمایه است. بانک VTB سه بار در تاریخ – در سال 2007 (IPO) ، 2009 و 2013 ، یعنی قبل از اعمال تحریم ها ، یک شماره اضافی سهام عادی صادر کرده است. بدون در نظر گرفتن موضوع ، به کلیه سهام های عادی VTB کد شناسایی بین المللی یکسان اختصاص داده می شود. مطابق با اطلاعات سپرده ملی اسکان (NSD) ، که رسماً مسئول اختصاص ISIN به روسیه است ، و توضیحات انجمن آژانس های ملی شماره گذاری (ANNA) ، یکی از ویژگی های روس ها که با ANNA توافق شده است ، اختصاص کد ISIN جداگانه به یک سهام جدید تا زمان ادغام با موضوع اصلی است. با این حال ، طبق تعریف ، این یک وضعیت موقتی است: پس از تأیید تنظیم کننده ، ISIN مسئله اضافی باید لغو شود. “کدهای ISIN منفرد ممکن است برای شناسایی این مسائل اضافی سهام استفاده شود تا زمانی که با شماره اصلی که به آنها اضافه شده است ترکیب شوند” ، – نقل و انتقالات توضیحات NSD ANNA. از این رو می توان گفت NSD به احتمال زیاد باید با انجمن بین المللی ANNA موافقت کند که یک کد منحصر به فرد به تعداد اضافی VTB برای همیشه اختصاص دهد. RBC درخواستی را به سرویس مطبوعاتی آنا ارسال کرد.

اگر چنین کد منحصر به فردی به آنها اختصاص داده نشود ، بعید است سرمایه گذاران غربی بتوانند تحریم های سهام VTB را اعمال کنند. اروپایی ها و آمریکایی ها در اختیار دارند و سهام VTB موجود را معامله می کنند ، زیرا این سهام قبل از تاریخ پایان مجازات صادر شده است. با این حال ، اگر VTB سهام جدیدی منتشر کند که دارای ISIN مشابه سهام قبلی باشد ، سرمایه گذاران بازار ثانویه نمی توانند بین این مسائل تفاوت قائل شوند.

این مشکل در سال 2014 توسط ارائه دهندگان شاخص FTSE Russell و MSCI مطرح شد ، آنها سپس استدلال کردند که می توانند شرکت های روسی را تحت شاخص تحریم های بخشی در شاخص های خود نگه دارند تا زمانی که آنها به فکر انتشار سهام جدید باشند. FTSE در آگوست 2014 توضیح داد: “هر دو VTB و Sberbank به طور علنی اظهار داشتند كه سهام جدیدی را منتشر نمی كنند تا زمانی كه تحت تحریم باشد.” در اعلامیه خود ، اشاره شد كه تعدادی از فعالان بازار معتقدند كه باید كاملاً متوقف شوند به دنبال صدور سهام جدید ، هر سهم بانک تحت تحریم های بخشی اتحادیه اروپا و ایالات متحده را معامله کنید ، زیرا چنین مسئله جدیدی می تواند سهام قدیمی مجاز برای معاملات را “آلوده” کند. MSCI همچنین در آگوست 2014 اعلام کرد که سهام Sberbank و VTB را در شاخص های خود حفظ خواهد کرد ، زیرا سهام سهام اضافی برای این بانک ها بسیار دور است. سهام عادی VTB هنوز در شاخص های FTSE و MSCI بورس لندن ثبت شده است ، او می گوید در وب سایت بانک.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *